De cat timp incercati sa faceti bebe???

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ZoRi spune:

Ramona multumesc ca m-ai trecut pe listuta.
Pupici tuturor

ZoRi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Ciao fetelor, m-as pute aalatura si eu voua?
Si noi incercam de doi ani si nic, in schim,b obstacole sunt, dar DD e sus si stie El ce face.
Veronika : sa stii ca si eu sunt in acelas oala, cind am fost la eco dr mi-a zis ca is la ovulatie , acasa am facu testul dar nu a iesit clar, iar mucusul l-am avu tinainte cu vreo trei zile. Si eu sun tin dubii cu toate acestea
Va pup si sa fim in curind

DM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicka spune:

magda si eu sunt di jud cluj si lucrez la cluj. poate imi spui la ce medic ai fost si ce parere ai despre el.eu am fost la Micu si este un ingamfat si jumatate care in nuci mai mult de 2 minute nu mai mult mi-a luat 60 roniecograful a durat 30-40 de secunde. mi-a zisd ca urmeaza sa ovulez desi eram in ziua 19 si ca endometrul e de 6 mm .atat . repet f superficial. nici nu stiu la cine sa ma duc poate imi sugerezi tu ceva sau poate stiimpe altii care fac monitorizare a foliculiror .te rog sa-mi raspunzi cand ai timp.merci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timi_melinda spune:

Nu pot sa cred cate fete , femei isi doresc sa fie mamici si eu care credeam ca numai eu nu pot sa raman insarcinata ....
Din tot sufletul va doresc si voua ce imi doresc si mi e , bebicul mult dorit .... pupici si nu ne dam batute , nu ?

[URL=http://good-times.webshots.com/album/557356798IdXxoI][/URL]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alessia1 spune:


si eu incerc din octombrie 2005 si nimic pana acum. cred ca vom incerca IA cat de curand. mult noroc la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LARA76 spune:


Noi incercam din ianuarie 2005, am pierdut o sarcina in septembrie 2005, si acum incercam cu IA. Suntem la a 4 a IA cu dr. Moisa si inca speram (cu mici caderi psihice din partea mea. Sa speram ca DD o sa ne ajute pe toate, sa ne vedem si noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Veronica : eu il am ca medic ginecolog pe dr Muresan de la gine I , si e de treaba, mi imi place de el, nu e foarte vorbaret dar daca te intereseaza ce va in plus sau nu inteleg ce zice iti mai explica, e foarte calm si face treaba pina la sfirsit. Daca vrei putem vb mai mult prin mail : jumperm2003@yahoo.com sau pe messenger : magdijenei
Te pup si astept sa imi scrii.

DM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA72 spune:

Ma alatur si eu voua, sper sa ma primiti. Incercam cam de 2 ani, dar la propriu de 1 1/2 ca am trecut fiecare dintre noi prin cate o interventie chirurgicala(eu colecist, sotul hernie inghinala). Si analize am facut acum 5 luni, 2 luni de Diane 35, si am ajuns la a treia luna de stimulare, primele 2 fara succes.Daca luna asta nu iese tre sa mergem la IA. Va pup si va doresc la toate ce-mi doresc si mie un bb sanatos si cat mai repejor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuk spune:

Ma alatur si eu voua...noi incercam cam din toamna lui 2004!Tratamente peste tratamente,o IA nereusita,laparoscopia facuta joi pe 8 martie am numai trompa dreapta functionala si ovarele dupa decorticare ovariana.Acum astept cm-ul ca sa trecem la treaba...sper sa ma treceti si pe mine pe listutza!Multumesc
Muti pupicei

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corinuk_dent/my photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula33 spune:

Buna fetelor.Ma primiti si pe mine?
Si eu incerc din 1998 ,tratamente,stimulari,perfuzii pt trompe... dar nimic,niciodata nu s-a prins. Cel putin acum, dupa atatia ani am un diagnostic: endometru foarte mic si prolactina usor marita.
Dar nu renuntz,lupt si voi lupta pana la capat ,iar de va fi sa nu reusesc stie EL DD de ce ,si apoi sunt atatia copii care au nevoie de o mama.

Mergi la inceput