Azoospermie - cap 5-

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Andra, deci faceti punctie nu biopsie. Soare v-a spus sa o faceti?
Sper sa redevin optimista dar slabe sanse.

Ioana 78 LA MULTI ANI ! Multa sanatate si indeplinirea tuturor dorintelor!

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Alooo, fetele... la sfarsit/inceput de an se dau mesaje optimiste, vesele, nu lacrimogene !
Unde sunt fetele mele curojoase, bataioase, optimiste ? Le-au mancat niste plangacioase antipatice ?...
Eu am un anunt mare : ANUL 2007 ESTE ANUL IN CARE VOI RAMANE GRAVIDA !
Va doresc sa aveti si voi curajul sa spuneti asta si determinarea sa si incercati sa se intample, asta e urarea mea pt voi pe anul 2007.

Nu stiu daca voi v-ati facut o lista cu dorinte pt acest an, cu planuri, dar eu am facut-o: sa ma stresez mai putin, sa slabesc 10 kg in primele 4 luni (zisaCami ...bate cuba cu mine !!!), sa-mi pun la punct dantura pana in mai, sa-mi rezolv toate problemele medicale (ulcere, bacterii, infectii, monitorizari), sa fac sport (voi n-ati citit cazuri de femei care ramaneau greu si dupa ce s-au apucat de sport au reusit???!!), sa invat etapele din viata unui bebe de la finutul meu de care cu drag am grija chiar si de la distanta (acum am intrat in etapa colici), sa ma bucur de viata si sa dorm mai mult (asta presupune o rarire considerabila a activitatii forumistice (da' Miki nu-ti fa griji ca nu va parasesc, am fost doar in vacanta)si inca o multime de chestii mici cu efecte mari.

Va pup cu mare drag si cu toata sinceritatea ca pe niste prietene de suflet, cele mai de suflet ...

PisiX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Miki, am luat decizia asta singuri.Nu are de-a face una cu alta.Vom face punctie, nu biopsie testiculara, speram noi cat de curand!Vrem sa stim cam pe unde ne aflam.Te pupi dulce si sper sa iti revii cat mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Wow, ce ma bucur ca ati revenit, fetelor! Mi se facuse dor de voi! Pisix, urarea ta sa se implineasca, sa-ti ajute Dumnezeu si tie si tuturor fetelor! Imi place strategia ta pentru acest an, e adevarat ca din gesturi mici se alcatuiesc realizari mari.

LA MULTI ANI, Ioana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

andrabirni- salut iubire ! scuza-ma ca ma bag, dar am zis ca e bine sa vars ce stiu si eu, si anume ca sansele sa gasesti ceva la punctie sunt 10% fata de ce ai putea gasi la biopsie, si noi am vrut sa facem asta dar si Damian, si Calomfirescu si Matei ne-au convins ca e inutil
Eu nu zic sa nu faci, stiu cum e sa-ti intre o idee in cap, da' zic sa nu iei de bun ce spune acolo si sa incerci mai departe no matter what
avalon - sa ni se implineasca tuturor !si ...da, eu chiar simt ca pot schimba lucruri :-)
La multi ani ioanelor !

PisiX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

La multi ani tuturor celor cu numele de Ion, Ioan, Ioana, Ionela. Fie ca Sf. Ion sa va calauzeasca pasii in anul ce vine!

Va pup si va imbratisez pe toate fara exceptie .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Pisi ma bucur ca ai revenit cu forte proaspete. Imi place listutza ta . Si eu mi-as face una dar de frica ca nu voi reusi sa fac tot ce scrie acolo mai bine nu o scriu. Eu mi-am dat termen de lalait pana in Martie pt ca sper sa termin cu renovatul pana at si sotul sa-si poata pune la punct afacerile in asa fel in cat sa nu mai plece asa des de acasa. Dupa cum se vede se pare ca am luat vb lui Nusy "Nu pana in martie". Totusi nu e batut in cuie si poate ca totusi o vizita la dr Damian o sa reusim sa facem pana in mart.
Andra programati-va la Damian si el va v-a spune ce ar fi bine sa faceti. Si eu stiu ca la punctie sansele sunt mai mici decat la biopsie sa se gaseasca gigei. Dr Soare nu a mai gasit nimic? Minusculi, anormali sau morti a gasit? Dc totusi a gasit ceva e posibil ca la punctie sa se gaseasca ceva de calitate.


Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Fetelor,
Multumesc de informatii.Am sa ma mai documentez.Deocamdata vreau multe, dar nu fac mai nimic concret.Sper sa iau din elanul vostru...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Mai fetelor, eu nu mai inteleg nimic... a facut sotul meu spermocultura si urocultura dupa cum va spuneam pt ca s-au vazut gigei aglutinati la microscop si ma pregatisem sufleteste sa mai pierd o luna pe tratamente cu antibiotice... tocmai bine ca voiam sa intru si eu in reparatie capitala sa-mi fac niste interventii care m-ar fi pus pe bara oricum cel putin o luna... ei bine, spermocultura si urocultura au iesit sterile, nu are nicio infectie. Nu mai inteleg nimic... le-a facut la Sanador, e posibil sa dea chix astia cu analizele???????? Ce ziceti e cazul sa le faca la alt laborator? Sau cauza aglutinarii o fi alta, ma gandesc sa faca testul ala de anticorpi antisperma? Unde se face analiza asta din sperma? Eu l-am facut din sange la Medicover, sa-l pun si pe el sa faca tot din sange? Mi se cam bat gandurile in cap acum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Avalonel nu stiu nimic de aglutinare. Stiu ca sotul lui Nusy ii avea prinsi intr-un mucus si ca i-a dar dr S Mucosolvan . Aglutinarea inseamna ca sunt doar lipiti sau ca sunt prinsi intr-un mucus? Ce imi vine in minte acum e ..... napraznic la greu (sublingual) sau 6 capsule/zi. Asta cred ca e cel mai bun.


Miki

Mergi la inceput