Azoospermie - cap 5-

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

Ciao, fetelor !
LA MULTTI ANI ! Va doresc multe impliniri in acest an care tocmai a inceput ! Sanatate, fericire si un pt fiecare !
Andra ai renuntat la Szeged ?
n ela mi se pare mie sau esti cam pesimista ? Eu cred ca atata timp cat ne dorim cu adevarat ceva si depunem tot efortul ajungem sa obtinem ce vrem...desigur daca e de partea noastra si D-zeu ! Si eu aveam acelasi sentiment de neputinta si deznadejde, dar dorinta mea de a avea un copil e mai puternica si am inceput sa lupt din nou ! Eu zic sa nu renunti, insa tu stii ce e mai bine pt tine !
Miki ce mai faci !
pt azoogirls ( nu va nomonalizez pt ca nu va stiu pe toate, intru mai rar pe aici...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Ioana78, suntem atat de dezorientati, incat nu mai stim nici noi ce vrem.Am zis sa luam lagatura cu dr Damian sa facem o punctie si apoi sa decidem,in functie de rezultat.Eu oricum voi urmari "traseul " tau si vom decide apoi unde, ce si cum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

Andra ati facut intre timp ceva tratament ? Sotiorul a luat vitamine cam 2 luni ! Eu iti tin pumnii ! Poate voi o sa faceti mai repede biopsia decat noi...am sa-ti cer detalii ! Eu inca sper sa scapam de data asta de bio si punctie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrembebe spune:

La multi ani!!! si sper ca dupa atata... a trecut si mahmureala....
dr. Soare e incredibil...... dupa ce ca a stat cu noi de vorba cam 3 ore si jumatate si ne-a explicat tot pe intelesul nostru, nici macar nu a vret sa ne ia bani.... asa face el de regula? voi cum ati procedat? am ramas foarte placuti impresionati de el, atat eu, cat si sotul meu... nu am mai intalnit nici un dr caruia sa-i placa atat de tare ceea ce face... si nu are nici atitudinea aceea de dumnezeu pe care o au marea majoritate a medicilor.... ce mai, credeam ca nu e adevarat.. cat intalnesti un dr care e asa cum trebuie sa fie orice dr, ai impresia ca nu e real ce se intampla....
noi acum mai asteptam niste rezultate dupa care ne va prescrie dr. Soare si tratamentul.
Cami - te admir pentru atitudinea ta, desi cred ca nu ti-e usor de loc
Un an plin de la toate azoogirls!!! va pup si sa ne vedem cat mai curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Ioana78, sotul face tratament naturist de vreo 6 luni, dar pentru inceput a trebuit sa rezolvam alte infectii.Suntem pacientii unui dr f bun, care isi da toata silinta.Mai mult de-atat nu are ce sa ne faca.De-aceea vrem sa vedem cum stam , facand o punctie testiculara.Este singura analiza concludenta pentru inceput.Timpul trece si vrem sa incercam un FIV.Apoi, vom vedea.Cred ca o sa ne "urmarim" reciproc ...unde, ce si cum.
Miki, unde esti? Ne este dor de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Vrembebe: da,exact asa face el de regula!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

toate azoogirls si le urez un an plin de realizari.
Andra am revenit dar nu prea optimista. Multumesc ca ai intrebat de mine.
Cami ma bucur ca esti optmista. Te asteptam sa intri at cand vrei tu si poate ne mai dai si noua cate un raspuns la intrebarile noastre.
MickeyD imi pare rau ca nu ati putut rezolva pb sotului tau. Parerea mea este sa incercati sa-l contactati pe Damian pe mail si sa va spuna ce analize tb sa faceti acolo. Eu nu am adresa dansului dar am adresa dr Dracea si o poti ruga sa-ti afle adresa dr Damian. Deoarece doriti un alt bb tot cu ei cred ca va vor ajuta. Spune-mi dc vrei sa-ti dau pe PM adresa de mail a dr Dracea care stiu ca e f amabila si raspunde la mail-ri.
Copilutzu sper ca ai luat maca , vit E si aspirina pt endo. Cand faci a 2-a IAD? Iti tin pumnii si astept vestile bune.
PisiX pe unde esti? Cand revii sa ne mai dai si noua cate un shut in ? Eu cam am nevoie sa stii.

Va pup pe toate fara sa va enumar pt ca nu vreau sa scap vre-una.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Miki, pe unde mi-ai umblat? Si ce e cu fata asta trista la tine? Vad ca si Pisix nu mai trece pe aici... Habar nu aveti voi cate fete citesc subiectul asta si cat de mult va admira. Uite, iti dau niste pupici ca sa-ti treaca
Am fost si noi la dr.Soare si i-a gasit leucocite multe in sperma, a facut spermocultura si urocultura la Sanador, marti are rezultatul si apoi tratament. Ca vorba sotului meu, la noi cand nu e una, trebuie sa fie alta, numai bine nu e. Si sigur va trebui sa fac si eu tratamentul daca iese vreo infectie, ca doar n-o s-o pasam de la unul la altul ca pe o mingiutza...
Vrembebe, asa e dr.Soare, nu primeste bani, este un om deosebit si un medic pasionat.

Un An Nou mai bun ca cel care a trecut va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Avalon multumesc pt pupshori. Am vrut sa dispar pe magarul tau si aproape ca reusisem. Tine bine de fluturii aia sa nu apara si la mine.
Imi pare bine ca ati aflat ce tb sa tratati. Sunteti pe drumul cel bun.
Pisi eu te astept sa stii. Sau ai disparut si tu ca magarul in ceatza? Dc da scrie-mi pe PM.
Andra am citi ca vreti sa faceti biopsia testiculara. Dec ce, unde si cu cine v-ati hotarat sa o faceti?

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

URAAAAAAA!!!!!A revenit MIKI!
Miki, chiar mi-a fost tare dor de tine!Cum ne-am hotarat asupra punctiei?Pai...a trecut un an de cand am aflat de pacatoasa asta de azoo si suntem in acelasi stadiu.Vreau sa vad daca punctia ne spune ceva, sa stiu daca merg mai departe, FIV-ul.Vrem sa mergem la Damian cat de curand.Tu?Esti tare trista...Sper sa reusim sa te reconectam la optimismul de altadata.
Ioana,La multi ani!!!Si sa reusesti sa ai un bb anul acesta!!!
Nusy,.

Mergi la inceput