Azoospermie - cap 5-

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Desi nu scriu va urmaresc din umbra , asa ca acum v-am si votat!
P.S: Daca pe langa informatiile super pe care le aflu din postarile voastre mai capat si o acadea sau un pupic, sa stiti ca nu ma supar .... !

Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Antosit uite -icul instant de la mine pt ca ne-ai adus pe locul 1.
Acum suntem cele mai tari .

Nusy se pare ca ai gandit bine at cand i-ai luat si tu carnitina. Uite aici : www.babyhopes.com/articles/supplements-sperm-count.html" target="_blank">tratament naturist pt inferlitate masculina (material in engleza). Scrie si de carnitina.

Ioanatugs si Mirela 1 voi cata carnitina le dati sotilor vostri pe zi? Pauza se face? Vreau si eu un link cu poza produsului dc gasiti pe net

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Miki: ahaaaaa....vrei si tu sa ai sot musculos? Hihihi!Bun articol!Se ia 1 gr(1 fiola) pe zi,asa iau si sotii Ioanei si Mirelei.Sotul meu deja ia...zice ca are gust de migdale.

Antosit: multumim de vot!Un dulce,in loc de acadea, e bun?

Avalon: crezi tu ca se apuca cineva de noi,sa ne faca IA, cu 3 gigei? Ca eu as vrea,dar nu cred....

Pisix: fata,sa-i treaca stomacelul..ca stiu cam cum e( am gastrita).


Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Da, Nusy, stiu eu o doctorita care face inseminari cu 3 pseudogigei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Miki, Nusy !

Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Miki - tu ma sperii draga cu toate tratamentele astea zau
Sincer fetelor eu cat am tinut dieta am luat tot ce am gasit suplimente prin farmacii : crom, 123 Minceur, capsule de ananas, clarinol, metabol , etc, etc
Toate naturale ! Deci cred ca totusi m-au cam afectat, desi nu am luat nici unele constant : doua saptamani unele, doua altele, etc
De aceea sunt asa refractara...
Si cu sotiorul meu am tot experimentat si parca singura incep sa ma gandesc ca nu e bine
Atata timp cat nu stii de unde vine buba ...
Cred ca voi indrazni iar sa experimentez doar cand nu voi mai avea crize macar o luna
avalon - merci; deci progesteronul ziua 21l-am facut, iar astea din ziua 2 le-am rezolvat; asa ca mai ramane ziua 14 ...care pica de Craciun :-) La anu' si la multi ani si cu astea !
antosit - asa te vrem ! He-he, desi recunoaste ca tentatia unui bastonas de Craciun ... aromat si colorat ...yami ... e irezistibila
Poti sa recunosti ca de asta ne-ai votat, nu-i cu suparare :-) Dar nu uita conditia de baza : burticica ! Asa ca pune mana si munceste :-)
miki -stai ca am citit acum de carnitina ... asta e pt slabire, nu ? L-Carnitina... Ajuta si la infertilitate ?
nusy - merci de pupici, azi mi-a fost mai bine desi recunosc ca sunt si mai odihnita si mai destresata
A chiar : am citit pe net ca faza cum ca astea(gastrite, ulcere si alte minuni) ar fi pe fond psihic nu e demonstrata; dar eu am observat ceva... am zile in care mananc chestii aiurea (adica la petrecerea de Craciun am mancat taticuleeeeeee si ...recunosc, am tras si putin la masea ... maxim 100 de Carolans pus cap la cap) si am amestecat si mancaruri nu tocmai light ... si n-am avut nici pe naiba; iar in alta zi cand am mancat corect dar cand m-am enervat la maxim am crezut ca mor...
gudinde ,vrembebe, andrbirni, ioana78, ioanatugs, inuta12, syl74, gabri-ela, MickeyD, bebekom
Sper ca sunteti toate ok si ca absenteismul se datoreaza crizei cadourilor ...
Copilutzule tu nu mai zici nimic ?

Fetelor voi cand intrati in vacanta ?
AMR : 5 ZILE

PisiX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Pisix gata recunosc!Cat priveste conditia de baza... este in plan darrr nu se poate realiza decat prin fiv,cand il voi pune in aplicare am sa va rog eu sa "ma votati"!

Anto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

quote:
Originally posted by Avalon

Da, Nusy, stiu eu o doctorita care face inseminari cu 3 pseudogigei!



Moisa?

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Pisule, eu vreau sa te fac bine ca sa stea si bb bine la tine 9 luni . Ce ti-am spus eu sa iei sunt uleioase si protejeaza stomacul .Si asculta-ma ca nu tot ce e naturist e si bun. Ti-ai distrus stomacul cu pastilele alea de slabit. Sper ca ti-a spus dr ce ai voie sa mananci si ce nu .
Analizele stiu ca tb facute toate in ac CM . Nu gasesti deschis nicaieri?
Carnitina e buna si la slabit dar da si mobilitate gigeilor. E un energizant.



Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Avalon: ..de facut,o face ea....da'chiar asa...cu 3 gigei???Pai sanse, cam zero..deci bani in vant,nu?
Hai sa-ti spun cum m-am gandit...in ianuarie vreau sa mergem la Matei,sa repetam spermograma...si ce mi-o spune ...o iau de buna!Ca am auzit,p'aci,ca ar fi cea mai buna in spermograme..acuratete 100%(citez Calomfirescu).Deci,daca si la ea, isi" scot capsorul" doar cativa , atunci clar FIV.Daca or bunavoi sa-si arate coditele vreun milion-doua (cam optimista,nu????)..atunci purcedem la IA...desi,cica eu risc extrauterina pt.ca am trompa stanga foaaarte intortocheata.Offfff!Cum o dai nu-i bine!

Anto, fii sigura ca ai voturile noastre cand o fi sa faci FIV-ul!

toate azoogirls!



Nusy

Mergi la inceput