Azoospermie - cap 5-

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Andra ac produs face parte din mai multe produse care sunt recomadate pe un site pt tratarea infertilitatii masculine. De luat nu am luat ca sa-ti spun dc e bun. Dupa cum stii de la dr Soare alte boli ale organismului cauzeaza azoo. Cum acest produs repara sistemul imunitar este de inteles ca in curand va incepe sa produca si gigei. Produsul e din SUA dar distribuit de DISTRIFARM in Romania.


Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Miki, cred ca e bun produsul pe care l-ai mentionat, contine zinc, seleniu, excelent pentru gigei... din pacate al meu sot nu vrea sa inghita decat ceea ce-i da doctorul. De aceea mergem la dr.Soare, nu am nicio sansa altfel. Daca voi reusiti sa-i convingeti sa ia, este foarte bine, eu am acasa un exemplar masculin extrem de incapatanat si nu vreau sa fortez nota, incerc sa gasesc alte solutii.
De mult voiam sa va intreb ceva. Voi dupa contact, cand va ridicati la verticala simtiti cum curge? Imi cer scuze pentru ca cer asemenea amanunte, dar acum incep sa fac niste legaturi intre calitatea spermei si cantitate. Sa va spun de ce: cu ani in urma cand eram mai tinerei si se mai intampla s-o facem si in alte locuri decat acasa unde fugeam repede la dus, atunci cand ma ridicam curgea mult, se uda chilotul... acum de cativa ani nu mai curge. Mi-aduc aminte cand am avut primul rezultat prost la spermograma, in 2003, m-a intrebat doctorul la care mergeam atunci daca simt cum curge ceva dupa contact. I-am zis ca nu stiu, nu prea dadeam atentie la detalii de genul asta... Ei bine, dupa tratamentul dat de dr.Soare am inceput sa simt din nou cum curge. Mentionez ca spermograma a fost intotdeauna buna la capitolul volum.
Imi aduc aminte ca a mai fost un subiect pe forum la un moment dat despre consistenta, cred ca va amintit si voi glumele cu pasta de dinti si apa de ploaie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Da, Avalon,eu imi amintesc glumele cu pasta de dinti...la mine curge,cand ma ridic la verticala...si stii ca la noi spermograma e nashpa rau....(nu si din punct de vedere al volumului,la care intotdeauna a excelat). Si ce zici tu ca inseamna asta..daca curge?

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Nusy, nu vreau sa spun nimic, incercam consultandu-va cu voi sa ajung la o concluzie. Eu vad aici pe buletinele de analiza ca difera mult volumul desi a respecat perioada de abstinenta: intre 1,5 ml si 5,4 ml. Voi ce volum aveti la spermograme?
La fetele cu soti azoo, cum este volumul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Avalon, am avut cifre foarte variate.In ordine cronologica,iata-le:5.8ml(0 gigei-laborator din oras),2.5ml(400.000 gigei- alt laborator din oras),3.8ml(6 milioane gigei-la Soare),5.5ml(28 gigei- primul laborator din oras),7ml(4 milioane-Soare)7ml(10 milioane-Soare),2.8ml(7 milioane-Soare),7ml( 300.000-Synevo),4.2ml(3 gigei- Cocei).Hihihi, cate spermograme...si asta intr-un an!Da' ce zici de rezultate????Taaare apropiate,nu???

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Mda... nu exista vreo corelatie...
Nusy, eu in locul tau as incerca inseminari pe ciclu stimulat. Daca nu merge, as incerca FIV. De fapt asta am si facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by copilutzu


Mickilina N U U U !!! Nu fac Laparo. Brrrrrrr..nu mai vreau!!!Cred ca m-a confundat gudindutza.

Pup fetele!!!




copilutzu scuze .
Eram sigura ca tb sa faci laparo si de asta ti-am urat succes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Fetelor, suntem cele mai votate de pe dc ! ...
Hip-hip-uraaaa !
avalon- da...am aflat cum se face monitorizarea ...e clar ca deja trebuie sa-mi aman planurile pt la anul. Cat despre durerile de stomac ...sunt de acord cu tine, mi se par cele mai groaznice, ca si cum cineva te-ar tortura ... Ingrozitor !
In ceea ce priveste volumul ... la mine e parvisemie (volum mic) deci nu se pune.
nusy - si la mine curge ...
miki - esti 100% sigura ca se transmite prin saliva ?
Io maine ma duc la dr Matei sa vedem care-i treaba cu testele biochimice din Franta (sper sa nu se mai amane).
Stiti cumva hormonalele in ce zi se mai fac ? Am facut ziua 2 dar nu stiu ce mai urmeaza.
Pe mine m-a socat ca am avut CM doar 3 zile fata de 4 cat aveam inainte. Tare as vrea sa mai iau maca dar mi-e teama rau de pastile de cand cu ulcerasul meu. Nici noaptea trecuta nu a fost prea linistita dar macar pe la 4 mi-au trecut durerile si am putut sa dorm.

AMR : 6 zile pana la Craciun

PisiX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Nici la mine nu se pune pt ca e parvisemie dar de curs pica acolo ceva. In tinereti curgea ceva mai mult dar acum eu cred ca depinde si cat e de relaxat uterul sau dc colul e deschis sau nu in perioada respectiva.
Gudinde vezi ca mai e un copil pe aici pe DC , Copiloi parca. Poate o confunzi pe Copilutzu cu Copiloi.
Pisix sigur se ia prin saliva. Deci tb sa faceti amandoi un tratament anti bacterie.
Hormonalele se mai fac in Z14 si Z21 dar eu nu am facut decat progesteronul in Z21. O rog pe Avalon sa-ti explice ce tb sa faci ca ea stie mai bine. Are 2 ani vechime pe DC asa ca stie tot.
Dc iei uleiul de germeni de grau, Tre-en-en si Aloe Vera stomacelul tau v-a suporta Maca. Oricum Maca nu da dureri de stomac ca antibioticele sau aspirina.

Edit: suntem la egalitate cu sub "Actiuni premergatoare obtinerii sarcinei" Ne mai tb un vot si suntem pe primul loc. Hai care mai vrea o acadea bastonas cu mos Craciun lipit de ea sau un pupic instant de la mine sau de la Pisix?



Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Pisix, obligatorii sunt FSH, LH si estradiol in ziua 2 sau 3, si progesteronul in ziua 21 (daca stii cand ai ovulatia, mai bine la 7 zile de la ovulatie). Prolactina in orice zi, dar eu te-as sfatui s-o faci tot in prima parte a ciclului. Optional analize de tiroida (eu am facut): T3, T4 si TSH in orice zi a ciclului. Tot optional, in ziua 14 (sau la ovulatie) poti face LH si estradiol.

Mergi la inceput