Azoospermie - cap 5-

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Aha, deci il urca obligatoriu pe masa. Si Vitamina E tot nu mi-ai spus cata i-a dat. Undestor i-a dat?


Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Miki vit E i-a zis sa ia 2/zi prima luna si pe uram 1/zi inca doua luni.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Am avut o noapte ingrozitoare cu niste dureri care m-au terminat...
Am facut tot ce e posibil sa se linisteastca...Acum m-am apucat de scris, ca poate imi distrage atentia.
Am uitat sa va spun ca mi s-a confirmat bacteria de care spuneati...
Sincer nu ma pot concentra sa mai scriu...Azi nu voi intra deloc ca am petrecerea de Craciun (sper sa fiu in stare)

PisiX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Ioana, e prea mare cantitatea de vitamina E. Dr.Soare recomanda o pastila la doua zile( adica o zi da,una nu...rezulta 15 pastile pe luna).Poti sa-l intrebi si pe el cu prima ocazie.



Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Eu ii dau Omega 3 care are si 15mg de vitamina E si ia 3/zi asta inseamna 45mg/zi. Cred ca e f bine.
Pisule offf.... Bolnaviorul meu. Fii atenta ca tb sa faca si sotzul tau analiza pt ca mai mult ca sigur are si el bacteria. Se ia prin saliva si chiar at cand mananci cu tacamuri folosite. Asa ca trimite-l sa faca analiza. O sa-ti scriu pe PM ce ar tb sa iei ca aici sunt of topic.
Copilutzu faci laparo? Nu stiam.
Gudinde spor la cautat.
Andra biopsia este at cand ii face anestezie si il taie sa-i ia tesut de acolo si punctia e at cand se introduce ceva ca o siringa in epididim (nu stiu sigur) si se extrage putina sperma de acolo. Dc studiezi articolul de pe prima pag care e in franceza ai sa vezi si poze.
Nusy maimutzica . Din ianuarie drept inainte! Iti tin pumnii.
Mickey D nu mai spui nimic? Sper ca se simte bine sotul tau.


Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Salut fetele,
Noaptea trecuta a fost una de cosmar (pana la urma m-am culcat la 7 jumate dimineata -abia atunci mi s-a linistit un pic durerea) dar ziua de ieri a fost frumoasa si fara incidente ...gastrice
Fetelor mi-am calc si am realizat ca ziua 10 de CM (cand incep monitorizarea) pica pe 23 (si deja sunt
plecata); stiti cumva daca se poate face mai repede ? Stiti apoi in ce zile se mai face ? ca probabil va trebui sa incep de luna viitoare cu sabatorile astea ...
Voiam sa va anunt ca AMR 8 zile pana la

PS : mi se pare mie sau e asta cel mai votat subiect pe dc ?

PisiX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Imi pare rau PisiX ca te simti asa rau , stiu ca durerile de stomac sunt cele mai nenorocite dureri... poate ar fi bine sa iei ceva pt calmarea durerilor si sa poti dormi macar cateva ore, of...
Ma tem ca ratezi monitorizarea daca in ziua 10 trebuie sa pleci, monitorizare inseamna ecografii din 2 in 2 zile dinainte de ovulatie pana se constata ecografic ca foliculul/foliculii s-au spart... dar luna viitoare poti s-o faci, desigur.
Da, fetelor, sunteti in top aici la azoo, primiti si votul meu pentru cele mai destepte fete, cele mai documentate, cele mai curajoase si cele mai simpatice!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Pisi
Avalon Multumim pt complimente si pt vot.

Am gasit ceva interesant dar iti goleste buzunarul rau de tot. Pastilutele astea intaresc sistemul imunitar si repara cele 7 componente ale sistemului imunitar . Odata reparate e clar ca organismul isi revine si incepe sa produca .

System Well
Descriere
CEL MAI EFICIENT PRODUS NATURAL CU ACTIUNE IMUNOSTIMULATOARE care îmbina; medicina traditionala, chineza, japoneza si fitoterapia moderna europeana.

System Well™ Ultimate Immunity întareste toate cele sapte componente ale sistemului imunitar: circulator, limfatic, epidermic, respirator, sistemic, celular, digestiv. Când toate aceste sisteme imunitare sunt în armonie, apararea organismului este perfecta.
--------------------------------------------------------------------------------

Compozitie
/3 tablete:

vitamina A 5000UI, vitamina C 1000mg, vitamina D 200UI, zinc 25mg, seleniu 25mcg, sodiu 5mg

Circulator 510mg
Usturoi (bulb) 375mg, Ginkgo biloba (frunze) 60mg, Cordyceps (miceliu, primordium si corp) 40mg, Ardei rosu (fruct) 35mg
Sistemic 455mg
Echinacea purpurea (tulpina, frunze, floare) 250mg, Astragalus (radacina) 100mg, Maslin (frunze) 65mg, Smirna (rasina) 40mg
Celular 315mg
IP-6 (Inositol hexafosfat din orez) 75mg, ciuperci (miceliu, primordium si corp): Maitake 60mg, Shiitake 60mg, Yamabushitake 60mg, Reishi 60mg
Digestiv 292.7mg
Arabinogalactan 85mg, Hidrastis (radacina) 75mg, Oregan (radacina) 70mg, Fructooligozaharide 60mg, Primadophilus probiotic amestec (Lactobacillus si Bifidobacterium) 2.7mg
Respirator 240mg
Schinduf (seminte) 75mg, Unguras (planta) 75 mg, Cimbru (frunze) 50mg, Iarba Mare (radacina) 40mg
Limfatic 215mg
Ginseng Siberian (radacina) 75mg, Gugul (extract uscat) 50mg, Patlagina (frunze) 40mg, Lumânarica (frunze) 50mg
Epidermic 75mg
Gotu Kola (tulpina, frunze) 50mg, Aloe (frunze) 25mg

--------------------------------------------------------------------------------


Indicatii
Aveti probleme de sanatate? Sunteti mai vulnerabili în fata bolilor? Va simtiti epuizati fizic si psihic? Imunitatea organismului a scazut din cauza stresului, regimului alimentar neadecvat, factorilor de mediu sau genetici, tratamentelor oncologice, etc.?


System Well™ Ultimate Immunity întareste toate cele sapte componente ale sistemului imunitar: circulator, limfatic, epidermic, respirator, sistemic, celular, digestiv. Când toate aceste sisteme imunitare sunt în armonie, apararea organismului este perfecta.


--------------------------------------------------------------------------------



Contrandicatii
Nu se administreaza copiilor mici, femeilor însarcinate sau care alapteaza, persoanelor cu sensibilitate una dintre componente
--------------------------------------------------------------------------------



Mod de administrare intensiv: 3 tablete de maximum 4 ori/zi; întretinere: 1-2 tablete/zi dupa masa sau conform recomandarii consultantului de specialitate
--------------------------------------------------------------------------------


Prezentare flacon cu 45 tablete

Obs: Dc se iau 9 capsule/zi cu 45 RON borcanelul asta inseamna 6 borcanele si in total fac 270 RON
Dar cred ca e f buna. Ce zici Avaloane? Depaseste Plafarul tau


Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Miki, crezi ca acest produs e f bun pt sotii nostri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Offf.. pisoiash mi-e milutza rau de tine
Iti doresc din tooot sufletzelul Insanatosire Grabnica!!!!
Mickilina N U U U !!! Nu fac Laparo. Brrrrrrr..nu mai vreau!!!Cred ca m-a confundat gudindutza.

Pup fetele!!!
si
Votati ,votati si iar votati!!!!

PERLUTZA

V A
copilutz'-> Mama diminutivelor

Mergi la inceput