Azoospermie - cap 5-

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Pisix eu te stiam de cand ai scris la "concurs de frumusete" si mi-a ramas in cap povestea voastra din luna de miere, care m-a impresionat mult. Si eu aveam aceeasi jena, sa nu se simta prost sotul vorbind de spermograma lui, dar daca eram doar noi doua, cu sigurata am fi avut multe de discutat. I-ti doresc mult noroc in tot ce ti-ai propus!
Andrabirni multumim de urare, i-a dat sotului Carmitina tocmai pentru a creste viabilitatea spermatozoizilor, a-ti auzit de medicamentul asta????





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:


copilutzu draga mamii ... nu mai plange puisor ca o veni barza si la tine ! numai ca lucrurile astea nu se intampla asa repede cum ne-am dori noi
Si eu stiu ca se poate pozitiva din ziua CM-ului; am si exemplu cand s-a intamplat mai tarziu, nu mai stiu exact in ce zi, dar stiu ca era la 17 zile de la inseminare
miki - draga ...ti-am spus ca sunt aglomere ...
danyalo - ma bucur ca faima noastra a depasit granitele acestui subiect si a ajuns pana la tine :-)
Dar recunoaste ... de fapt tanjesti dupa acadele ...


PisiX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

pisix
...
copilutzule...tin pumnii...pana nu vezi roshu...ramai pe baricade ! Pup mustatile pisicutei tale!( stiu cat e de frumusica)
va pup..si nu va suparati daca mai intru din cand in cand...
dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

quote:
Originally posted by danyalo

Pup mustatile pisicutei tale!( stiu cat e de frumusica)
va pup..si nu va suparati daca mai intru din cand in cand...
dany


Off topic cu mii de scuze!!!
Sar'naaa mult !!! Este sufletzelul nostru!!


PERLUTZA

V A
copilutz'-> Mama diminutivelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Pisi stiu ca esti aglomere dar... nu vreau sa mai fii. Eu sunt conglomere de atata citit despre hormoni.
Dany si sa mai intri pe la noi.
Ioana eu nu stiu ce e aia carmitina. Dc afli sa ne spui si noua.
Cata vitamina E i-a dat Damian sotului tau? Dar Undestor i-a dat? L-a controlat si la prostata?
Copilutz nu mai plange. Mai tb sa astepti si abia dupa ce vin rusii in avalansa ai un raspuns sigur. Hai capul sus .

Fetelor voi ati auzit de tratament cu Vitex la barbati?

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Gata...Mickishor..nu mai plang...Mi-am revenit!
Nu-i un capat de tzara!!! Este un inceput!!!
Baiatul meu ca sa nu ma mai vada trista mi-a promis ca vb. cu Mosu" si imi aduce "Leptocica"!!!



PERLUTZA

V A
copilutz'-> Mama diminutivelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

pisix ca si copilutzu eu ma inscriu pe lista cu Milka Diet
Si iubita ai grija ce faci cu ulcerul ala. Ai sunat la clinica? Sa mergi sa-ti dea tratamentul si sa iei antibioticele cu simt de raspundere, da?

copilutzu succes luni la laparo. Sa nu-ti fie frica ca o sa fie bine si vorbim cu pisix sa mai puna si o acadea pt tine ... ca sa te refaci mai repede

Miki esti un inger. Am sa ma uit dupa VITEX FRUIT.

toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

imi dau si io cu parerea: cred ca e vorba de carnitina( L-carnitina)

L-carnitina, care are efect benefic la nivelul utilizarii oxigenului în muschi, creste productia de energie din grasimi si, prin aceasta, contribuie la scaderea greutatii corporale. Împreuna cu Coenzima Q10 protejeaza; miocardul (muschiul inimii) si încetineste procesele de îmbatrânire.

carnitina...din cate am citit dand o cautare pe guuugalash creste vitalitatea si energia organismului.

dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Asta am vrut sa spun si eu , adica ca e Carnitina. Dar mai citii ca L-Carnitina e altceva si ca mai e D-Carnitina care tot asa e altceva.
Carnitina se pare ca se gaseste si in sperma . Cititi aici la pag 4: SPERMOGRAMA


Ioana vreau sa stiu dc i-a verificat prostata. L-a urcat pe masa? Cate de vitamina E i-a dat pe zi?

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Miki-Miki despre Carnitina e vorba, dar ne-a spus sa gasim carnitina simpla, nu in combinatie cu altceva. Si am gasit fiole de carnitina, care se beau 1 pe zi, pt. ca sunt de 1 gr. L-a urcat pe masa, dar nu cred ca l-a controlat la prostata, doar l-a pipait la testicole.





Mergi la inceput