Azoospermie - cap 5-

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Ha-ha, bravo Miki ... fa-le scandal
eu te-am votat, sa stii

PisiX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna seara fetelor de aici!!!
Pisix ma bucur ca te-am cunoscut azi, chiar daca nu am avut timp sa stam mai mult de vorba! Asa cum spunea si Miki-Miki, mi-a placut f. mult de dr. Damian, pentru ca e un medic profesionist, care nu stramba din nas cand vede analize facute in alta parte si nu critica parerea altor medici. Plus ca ne-a redat sperantele pierdute, dupa consultul sotului si ne-a dat o reteta pt. imbunatatirea nr. de spermatozoizi, care acum sunt de 7 mil. Ne-a recomandat si noua fertilizare asistata, IA, sau FIV, dar a spus ca nu e exclus sa se intample si natural, ceea ca speram sa auzim si noi. Cu toate ca poate n-o sa fie asa, dar macar psihic stau mai bine, auzind din gura unui medic acest lucru. I-a zis ca un testicol e putin distorsionat de la o lovitura puternica in trecut, dar care nu necesita operatie, sau tratament atata timp cat nu pune probleme. si multa bafta!!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Pisix, asa stiam si eu ca la congelare sunt afectati nesemnificativ gigeii, dimpotriva, raman numai cei viabili.

Copilutz, sper ca nu te-ai simtit nebagata in seama pe vreun subiect frecventat de mine... oricum eu nu mai sunt atat de activa ca inainte pe forum si cred ca in perioada urmatoare voi fi si mai putin activa. Hai te pupic sa vezi liniutele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Avalon - da' daca sunt putini si ametiti ?... si ii mai si anemiaza cu inghetatul ?...bleah, ce griji imi fac si eu ... las' sa gasim ceva si apoi mai vedem
ioanatugs- esti prima persoana ...reala din lumea virtuala a dc :-)
Si mie mi-a facut placere sa te cunosc desi eram f agitata si preocupata (cand am plecat de la birou lasasem treburi cat casa)
Ma bucur ca ai primit vesti bune, si eu am plecat mai optimista de la d-lui ...
miki - lasa mami ca o sa vii si tu la Damian, asta cu siguranta

PisiX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Mai, si ai nostri sunt ametiti si batuti in cap dar eu tot sper ca se trezeste unul mai viteaz cu chef de treaba care sa dea lovitura, sa ma lase gravida!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Esti mortala Avalon, chiar m-ai facut sa rad ...
Fetelor, caut info despre hiperprolactinemie la barbati ... Stiti ceva ?

PisiX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Da Pisi, cum adica sa nu-mi voteze frumushatza de subect? Stai ca se facura 4 voturi acum . Imi pare rau ca nu te-am cunoscut astazi dar o sa ne vedem noi pana la urma.
Avalonel deci zici ca raman cei mai viabili. Aha .... deci la FIV aia care raman isi fac treaba bine si ies ditamai embrionii. Mie mi-e frica ca dc o sa am cativa nu o sa mai ramana nici unul .

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Pisix sunt prima persoana de pe DC, pe care o intalnesti in viata de zi cu zi??? Ma bucur ca sunt prima...eu m-am mai intalnit cu fete de pe DC si pot sa spun ca de fiecare data am avut impresia ca le cunosc de o viata. E ciudata senzatia nu??? Nu ne-am cunoscut personal niciodata, dar cand ne intalnim, parca ne cunoastem de mult timp!!
Miki-Miki eu am votat a 4-a





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Nu-i adevarat, Miki, asa credeam si eu inainte... am aflat ulterior ca mor numai cei slabi, cei buni sunt la fel ca inainte dupa decongelare. Si stii ca la fiv nu este nevoie de multi gigei, ci de tot atatia cate ovocite sunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Mmmm, eu cred ca m-am purtat putin ciudat ... in viata de zi cu zi nu stie nimeni problema noastra asa ca incercam sa par naturala cand vorbeam despre asta cu o persoana :)
E adevarat ca noi nici nu prea am vorbit pe dc si poate si de asta; plus ca mi-era sa nu se simta prost sotul meu ...
Miki - cu tine o sa fiu mai dezinhibata cand o sa te vad
Waaau, cat de populara devii :-)
Mai feteleor de pretutindeni, daca o votati pe Miki va promit recompense... Hai sa vedem : pun la bataie acadele bastonase de Craciun sau pt cele cu reactii alergice la calorii ... Milka Diet.
Toate oferite la prima intrunire de burtici de pe azoo ...ar fi super sa fie de Craciunul viitor
Daca termenul vi se pare prea larg, ofer instant un pupic

PisiX

Mergi la inceput