Azoospermie - cap 5-

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

Miki mersi pt rabdarea cu care imi explici Sa stii ca prima mutare a fost acolo pe hartiuta aia de sus, dar mie nu-mi apare edit, nu e activ cum e la celelalte semne. Am sa mai incerc !
Aproro de tratamente naturiste... Am facut acum 2 ani 3 luni un tratament cu vreo 4 tipuri de medicamente (epilobium, naprasnic, propolis, ceva cu bio si inca unu dar nu-mi aduc aminte ) cu rezultat 0. L-a prescris un farmacist din Buzau, cred, am dat de el in Formula As. Cand am vazut cate medicamente are de luat barbatelu m-a apucat mila (lua si cate 8 o data)...Am fost dezamagita de rezultat si am renuntat la tratamente naturiste. Am vreu sa mergem in vara la dr Soare, dar ne-am razgandit pe motivul ca trebuie facut aproape 1 an tratament si ne-am hotarat sa ne pregatim pe fiv la Szeged. Ce apreciez eu la dr Zadori e faptul ca incearca prima data pe cale naturala si nu te baga direct la briscaiala cu a avut de gand dr Ancar (el nici nu si-a pus problema de a gasi un tratament naturist.
Daca stii tu un tratament pe care sa ni-l poti recomanda, te rog sa mi-l spui... si mai ziceai de ceva analize (hormonale ? daca da, alea is bune, se incadreaza in parametrii normali).
Dr i-a dat sa faca tratament cu augumentin ca sa distruga eventualele bacterii din prostata ce nu lasa sa se formeze.
Andra ...Asta e, se pare ca avem sanse mici sa scapam de biopsie !
Pupuci pt azoogirls si nu numai !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Ioana trimite-mi pe PM ID-ul tau de messenger sa vb deseara . Tu nu ai PM sa ti-l trimit pe al meu dar te bag eu in listutza pe tine. Nu prea pot vb de la servici si sunt cam multe de spus.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

quote:
Originally posted by pisix

eu am un subiect pe care intru (nu zic care, ca iar imi fac bube in cap) unde intra fete noi si intreaba disperate niste lucruri si nu le rasp. nimeni pt ca fiecare rasp numai la cele pe care le cunosc.


Hmmm...asa este Pisoi, ai perfecta dreptate si eu am scris la cateva subiecte si nu m-a "bagat " nimeni in seama... cred ca stiu de care sub. vb. dar tac....ca se lasa cu "bubeeee" de sarbatori!!!
Pup mustatzile!!!! nu'sh ce am dar am chef de ras...si de alintat!!!


PERLUTZA
FLORILE MELE
Un drac de fata!

"Cand am incetat de a mai fi copii, am si murit !!! "

copilutz'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

Si acum ca am citit ce s-a postat de cand nu am mai intrat...va pup dulce!!!
Mickilina...m-am refugiat in ...casa... fac trebica. Sa nu ma mai "gandesc" la testul de sarcina.
Parca ..l-as face....??? Parca nu!!!??
Ma gandesc ...ce frumos ar fii sa vaz doua liniutze... si apoi... prea frumos...eeee..sunt sucita rau...
Maine (14 dec.) ar trebuii sa-mi vina CM.
...iar fetele , toooate care scriu aici..pana va albesc.. .

PERLUTZA
FLORILE MELE
Un drac de fata!

"Cand am incetat de a mai fi copii, am si murit !!! "

copilutz'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Ioana, ca sa-ti apara optiunea de edit in bara de deasupra mesajului,trebuie sa fii logata.Deci,intai te loghezi , te duci la mesajul pe care vrei sa-l corectezi si apesi pe "hartia cu creion"..apoi poti modifica si ii dai retrimitere mesaj.Sper sa reusesti acum.

Andra, te asteptam!

Copilutz: tin pumnii sa iasa II.

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

Nusy mersi tare mult ! Intamplator am descoperit secretul cu logarea, tocmai vroiam sa-i trimit PM lui Miki si m-am logat si a aparut si creionul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Ioana, te-am bagat in listutza mea de messenger si ramane sa dai acceptul. Ca sa nu ma certe moderatorii ca sunt off topic fa-ti PM. Stii ? Pt orice eventualitate sa-ti spun cum tb sa faci. Dupa ce te loghezi in stanga sus ai un meniu intri la Mesaje private si apoi la Options. Si de aici te descurci tu. Deci astept acceptul pe messenger.

Pisoi rau ce esti, nu mai intri sa ne spui ce facusi la Damian? Te astept sa aflu noutatile.

Copilutzu tu te apucasi de curatzenie acum cand tb sa se prinda samburelul in burtica? Sper ca nu ai ridicat mobila.
Ia mana de pe test si mai asteapca cateva zile.


Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

miki - se vede treaba ca-mi simti lipsa ... am si vesti pt tine : posibil sa facem ICSI cam in aceeasi perioada si ...schimbam putin cu D cu un C ? stii care D ?....Ia ghici !
Buuun, deci uite ce mi-a zis Damian : ca desi hiperprolactinemia nu poate creea azoo dar poate scadea sansele la biopsie asa ca ne-a sfatuit sa facem niste teste la institutul de endocrinologie ca sa vada de unde e prolactina asa mare si in orice caz sa o tratam (zice ca ar dura vreo 3 luni)
Am intrebat de congelare si a spus ca afecteaza spermatozoizii dar intr-o f f f mica masura si zice ca intai sa vedem ce gasim acolo si abia apoi facem strategie
El spune ca sunt sanse mari sa gasim la biopsie (asta din ce arata analizele).
Dr Damian este asa cum il lauda toata lumea : genial, un om care o sa-ti placa si tie si sotului...
vrembebe- eu zic sa-l mai suni pe dr S si sa-i tot reamintesti ca sa fii sigura ca nu intervine ceva
Cat despre cadouri ... am luat cam 90% si crede-ma ca am avut muuuulte de luat; faza nasoala este ca nu am luat cele mai importante doua si nici nu prea am idee ce; dar intr-adevar e o atmosfera frumoasa: eu la birou am dus toate cd-urile cu muzica de Craciun, cantam cu totii si facem planuri pt petrecerea de Craciun
inuto auzi ca mi-a facut si pilori (mi-a zis sotul ca eu nu imi mai aminteam nimic din ziua aia); insa am sunat prea tarziu la clinica si abia maine imi spune daca e alba sau neagra; cat despre maca ... eu iau preventiv :-)
ioana78 - l-am intrebat si pe dr Damian de naturiste si a zis ca nu cunoaste si nu poate sa se propunte; dar cica daca s-ar produce atata ginseng macar pt 30% din toate prod. naturiste de pe piata, China nu ar fi decat ginseng; el zice ca multe sunt doar chimicale...
copilutzu -ti-a scapat mana pe vreun testulet, ceva ?... Aaaaaah, ce mi-a placut asta cu mustatile !!!
nusy, gudinde,andrabirni -

PisiX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Pisoi deci iti placu de Damian. Si lui Ioanatugs ii placu de el si ii readusa zambetul pe buze. Vreau si eu la Damian . Sa vezi ce-l bat pe sotz la cap cand vine . Acum spune-mi de ce C si nu D ca ma lasasi ... pe marginea potecii. Nu mai stiu drumul . Dc e ceva off DC spune-mi pe PM.


Edit: Fetelor dar voi de ce nu-mi votati subectu? Numai 3 voturi?

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Din care unul e al meu!

Mergi la inceput