Azoospermie - cap 5-

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Asa te vreau, syl ...
Ceea ce e o confirmare a faptului ca, desi problema e oligo, esti o azoo girl adevarata !
Haide ca mesajul tau m-a mai scos putin din apatie...
Merci

PisiX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

waaau, nu am vazut ca ati mai postat dupa mine ... fetelor, nu mai stati tarziu noaptea ca dati in ulcer
avalon - cred ca mi-a facut test din-ala, uite o sa ma uit ca am uitat foile la birou; iar de amintit nu imi amintesc, ca stii cum e dupa anestezie.Am si uitat sa-mi iau reteta, ieri eram tare chiaunel. Dar aseara m-am culcat la 1 fara 20 (f devreme pt mine) si azi ma simt extrem de fresh. Avalon baby cum mama naibii sa ma superi dupa ce eu am dat cu bata-n balta ???!! Din contra ... Haide sa nu mai vorbim de suparare pe-aici, suntem deja destul de necajite cu ale noastre, nu ?Eu azi cand m-am trezit si am realizat ca am pierdut programarea la dr Dracea chiar ca m-a venit sa urlu... Mi se pare ca totul se amana iar si iar ...
gudinde- chiar ca apari la momentele oportune... Si eu stiam ca o monitorizare e 800 mii da' cred ca a crecut putin tariful de la utima mea info. Anyway, ca sa facem haz de necaz, fotoliul rosu face sa merite toti banii...
Vai ce frumos ai scris tu despre aspirante ... Prea frumos, pt ca uite am inceput sa dau apa la soricei (tocmai eu, o pisicuta...)
miki - draga mea draga ... nu te mai intrista pe lucrurile pe cre nu le poti schimba; mergi pe mana mea (ai vazut ca am ajuns pana la urma pe acelasi traseu : 3 D) - eu voi avea grija sa-ti scriu tot-tot iar tu cand vei fi pregatita mergi direct la sigur; eu zic sa faci asa cum am zis: vb cu sotul tau si stabileste o perioada pt problema asta; reaminteste-i cat de des poti : 'nu uita ca in ... martie (sa zicem) ne ocupam de bb!' ; foloseste-te de toate metodele: amenintari, aluzii bine plasate in momentele de maxima tandrete, promisiuni, etc
Imi pare rau ca nu mai vii la Damian, eu imi facusem in cap o strategie... ma gandeam sa venim mai repede la programare in asa fel incat sa te prind inainte sa intri tu... ma faceam ca nu te stiu dar intram in vorba cu tine: si-ti scapam asa ... ca din intamplare ... ce teste a facut sotul meu, ca trebuie sa te straduiesti ca sa reusesti, ca nimic nu e mai important in viata decat copiii, ca uite - si noi avem un business dar lasam totul la o parte ca sa ne ocupam de teste, etc.
Mie nu mi-a venit nici azi CM si sunt cam tristut... Plus ca mi-e frica sa iau maca acum, de fapt mi-e frica sa mai iau orice fel de pastile ca daca ma apuca usturimile de stomac nu mai sunt om. Oricum, am reusit sa comand ...
Hai nu mai fii suparici si baga nasul la azoo sa-ti plasez un pupici pe varful lui
O dimineata frumoasa fetelor !

PisiX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrembebe spune:

buna fetelor! voi sunteti cafeaua mea de dimineata de la munca. cand ajung va citesc, ceea ca ma pune pe picioare si apoi pot sa ma apuc si de lucru....
pisix, sper ca ai trecut de perioada depresiva de care vorbeai..cat despre stomac, ce sa zic?? amarato!!!! ia-o si tu mai incet si asculta pe fetele astea ca-ti spun ce buline sa iei...
eu astept cu interes maxim sa vad cum va decurge prima intalnire cu dr. soare care va avea loc intre craciun si rev (sper sa nu o amane).
o zi buna si spor la cumparat cadouri, nimeni nu spune nimik de asta si craciunul se apropie......va pup pe toate si abia astept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Fetelor va iubesc pe toate. Mi-au dat lacrimile cand v-am citit. Prietenia voastra imi face enorm de bine. Va pup si intru mai pe seara pt ca nu prea pot de la servici .
Pisi meu, eu merg pash-pash dupa tine sa stii. Imi pare rau de ulcer. Uite vezi ca si Avalonel ti-a spus de bacteria aia? Du-te si fa-i analiza ca sa fii sigura ca nu e ea vinovata de ulcer.
Copilutzu unde esti? Ai disparut?
Gudinde dc vrei sa te ajut cu procurarea produsului sa-mi spui. Eu as putea sa-ti trimit acum 2 plicuri pe care nu le mai folosesc ca sa vezi reactia organismului tau . Nu tb sa-mi dai nimic pe ele. Eu nu am mai putut sa iau pt ca am glicemia mica si am palpitatii daca nu pap dulce. Pt inceput ar fi bine sa iei o jumatate de plic seara , eu chiar o treime luam.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

buna dimineata ..
pisi la fel zic si eu sa-ti faci pilori..
eu mi-am facut la sanador..pe alba iulia parca..
nu am ulcer , dar am esofagita de reflux si gastrita Los Angeles..(chiar asa de numeste..:)) adica gastrita enderitomatoasa..adica trei gaurele mici mici ...nu ca de ulcer..dar inceput e promitator....nu mai stiu ce pastile am luat..dar stiu ca erau un pumn intreg..ideea e ca m-am speriat destul de tare...am luat doar omez..din tot ce mi-a prescris..(sunt alergica la antibiotice.si aveam vreo 3 pe lista...amutisem cand le-am vazut) si am tinut regim..adica fara prajeli, fainoase...si soacra-mea imi dadea polen...sa iau in fiecaer dimineata si seara..si uite ca in 2 luni imi trecuse tot...inainte aveam crize zilnice...acum poate o data pe luna....dar nu e lege, chiar daca stau sa ma gandesc nu mai stiu cand am avut ultima criza..Ideea e ca e tratabil.nu trebuie sa te enervezi (macar nu prea tare..:) si o sa fie bine..ai sa vezi.

Am o intrebare..scria cineva ca a luat multi maca...nu stiam ca trebuie sa luam si noi. eu i-am dat doar sotului. ce sa fac , sa iau si eu? pentru ce e buna?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Inuta, sigur ca poti sa iei si tu...este foarte buna pentru endometru si regleaza toti hormonii...

Pisix:

fetele!

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by miki-miki


Gudinde dc vrei sa te ajut cu procurarea produsului sa-mi spui. Eu as putea sa-ti trimit acum 2 plicuri pe care nu le mai folosesc ca sa vezi reactia organismului tau . Nu tb sa-mi dai nimic pe ele. Eu nu am mai putut sa iau pt ca am glicemia mica si am palpitatii daca nu pap dulce. Pt inceput ar fi bine sa iei o jumatate de plic seara , eu chiar o treime luam.

Miki




Miki esti o dulce. Deocamdata vreau sa treca sarbatorile in liniste si dupa aceea, din ianuarie vad ce imi schimb in tratament. Am sa studiez produsul si daca e te contactez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

Miki nu-mi reuseste faza cu corectatu mesajului , ori is tolomaca, ori is tolomaca Sa vezi ce mesaj le-am scris la szegediste...o gramada de greseli ! M-am tot uitat dupa edit, dupa creion , da io n-am vazut . Vad ca te gandesti sa vii la Szeged si bine faci !
Andra Exista sanse de reusita intr-un fel sau altul !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Ioana imi pare rau ca nu s-au gasit . Parerea mea este sa faceti un tratament mai complex nu numai cu vitamine si niste analize mai aprofundate.
Tu vrei sa modifici un mesaj care e deja trimis. De ex cel care l-ai postat tu mai sus. Nu vezi in bara mesajului tau o hartie si un creion? Dc pui cursorul pe el (fara sa dai clic) apare scris EDIT.



Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Ioana78,
Sper din tot sufletul sa depasesti momentul asta si sa lupti in continuare!!!Si noi avem 0 .Dar sper ca dupa tratamentul naturist sa ne bucaram de cateva bucati de.
Fetelor, maine promit sa scriu mai mult.

Mergi la inceput