Azoospermie - cap 5-

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Avalonel nu te da nimeni afara. Pai "enciclopedia" de unde mai invata? Eu cum mai apelez la vraful ala de carti si de dosare de la capul patului tau?
Si de ce zici ca e gluma ca poate ramai gravi intre timp pana FIV? Eu stiu ca nu ai pb , la sotul tau poate se invioreaza gigeii si ne faci o surpriza cu II.
Pisule speriasi fetele. Maine dupa ce-ti revii poate bagi un ochi pe aci.
In legatura cu punctia testiculata, eu stiu ca se extrag cu o siringa gigei din epipidim nu din canalul ala de care ai spus tu . In fine o sa cercetez mai amanuntit articolul ala in franceza de pe prima pag.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

buna seara.
am sa incep prin a multumi din suflet pentru ajutorul acordat.
imi pare rau ca am ofensat prin prezenta mea pe cineva. chiar nu am facut=o intentionat. nu mi-am inchipuit ca o boala ar fi mai grava decat alta..pentru fiecare poate pecepe gripa lui ca pe peumonie si nu cred ca mai sta cineva sa cuantifice gravitatea bolii atata timp cat problema e rasfranta asupra lui.
am vazut in voi un grup unit,care-si face simtita prezenta in permanenta pe forum..nu ca cele de la oligo nu a fi, dar la vremea la care eu m-am inscris pe forum activitatea intensa am remarcat-o aici si mi-am permis din nestiinta sa intreb...pentru ca si gripa mea mi se parea destul de grava.
in fine, scuzati-ma inca o data. o sa ma retrag pentru ca nu vreau sa deranjez.
inca o data va multumesc tare mult si o sa-mi permit sa va "citesc" pentru ca deja imi sunteti tare dragi..stiti cum se spune "prietenul la nevoie se cunoaste"...iar voi ati fost alaturi de mine cand am avut nevoie.
va doresc din suflet multa sanatate si numai vesti bune..
v-am pupat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Inuta12,
Poti oricand sa ne scrii si esti binevenita.Nu este nimeni exclus...este forumul tuturor si fiecare isi expune punctul de vedere, vine cu intrebari si informatii...Tu poate vei descoperi cine stie ce informatie extrem de importanta pentru azooogirls...si ne vei fi de mare folos.
Fetelor,la Szeged se tot vorbeste de vaccin, gynevac...stiti ceva de el?Miki, tu?Ce zici de vaccinul respectiv?Crezi ca ne-ar putea ajuta?
Pup toate azoogirls.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Inuta nu tb sa te superi si sa nu mai intri pe aici. Pisix a vrut sa spuna ca noi nu te putem ajuta cu comentarii la rezultatele unei spermograme. Noi fetele de aici avem spermogramele albe, nu scrie decat azoospermie si cantitatea in ml si nr de leucite. Fetele de la oligospermie te pot ajuta mai mult la analizarea unei spermograme. Nu tb sa te superi.
Poti citi toate capitolele de la Azoospermie (am dat cate un link pe prima pagina) pt ca sunt informatii importante in ele si dc mai ai intrebari pune-le si eu cu draga inima dc stiu sa raspund la ele te voi ajuta.
Andra am citit si eu despre Gynevac. Se pare ca e un vaccin care e indicat sa se faca inainte de FIV de noi fetele nu de sotii nostri. E un vaccin antiinfectii parca. Mai multe nu stie "enciclopedia". Poate stie Avalonul.


Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrabirni spune:

Imi pare rau..dar ceva pt barbati, chiar nu se inventeaza?
Multam mult,Miki.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Pai de inventat s-a inventat dar nu a ajuns inca la noiFIV cu celule precursoare (stem). Si cand o sa ajungem o sa fim ca madam Iliescu
Uite aici un link cu GYNEVAC:
http://www.gynevac.hu/infoeng.html

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

Cami imi pare rau , sunt alaturi de tine si-ti doresc sa gasesti putere de a marge mai departe . Apreciez faptul ca nu te dai batuta si ca te gandesti la urmatorul FIV ! Nu stiu daca te ajuta cu ceva, dar sa stii ca Dumnezeu a avut motiv pt care nu te-a lasat sa te bucuri de , sigur te-a ferit de o suferinta mai mare ! Sa crezi in continuare in visul tau, Domnul te va ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana78 spune:

Cami scuza-ma pt modul in care am inceput mesajul precedent .Am fost surprinsa se stire si n-am citit pana la capat din dorinta de a-ti scrie cat mai repede . Sper sa nu te superi pe mine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Cami
Cuvintele nu-si au rostul. Sunt sigura ca ai sa treci peste ac moment asa cum ai trecut si peste celelalte. Te ateptam sa intri pe DC at cand crezi tu ca o poti face.
Te imbratisez.

Ioana 78 dupa ce trimiti un mesaj si apoi vrei sa faci o corectie in el intri cu edit (deasupra mesajului scris ai functia edit , un creion si o hartie). Modifici mesajul si il retransmiti.

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Cami daca mai citesti ... tu stii ce simt; oricum, nimeni nu simte ca tine asa ca te inteleg ca vrei sa faci o pauza. Te asteptam cu drag cand vei fi pregatita sa o iei de la capat...
Fetelor ...imi cer scuze, cateodata sunt realmente lipsita de tact ... inuta12, syl74 va rog sincer sa ma iertati... am avut o zi proasta vineri si vad ca mi-a afectat si creierul. Dar vreau sa intelegeti ca supararea mea nu e legata de faptul ca ati intrat voi la azoo, ci faptul ca la oligo probabil ca nu ati obtinut informatiile de care in disperare de cauza, le-ati cerut. Haideti ca ma aberez...ce vreau sa zic este ca mie mie se pare f deranjant cand intri pe un subiect nou, incerci sa te integrezi...si nu te baga nimeni in seama.Eu m-am gandit ca voi saracutele ati ajuns la azoo pt ca nu v-a raspuns nimeni la oligo, m-am enervat amintitndu-mi si alte experiente ale mele ...si m-am descarcat ca prostul ...pe voi.Gata...inchid gura pana nu mai zic iar preo tampenie
Anyway, din pacate...situatiile la limita in care suntem pusi e clar ca au repercursiuni si asupra noastra, a reactiilor pe care le avem. Imi pare rau ca am gandit atat de egoist (sincer nici eu nu ma recunosc) considerand ca ...nu esti indreptatit sa te plangi daca nu ai azoo ... Sper sa ma puteti ierta.
avalon - ooof, si mie imi place sa vorbim ...doaaamne...sa nu mai spui ca te dam afara ca ma simt si asa suficient de prost.
Cat despre ultimele vesti ... :-( Vineri am batut tot orasul in cea mai crunta aglomeratie ca sa ajung la Damian, iar cand colo, se pare ca notasem data gresit, de fapt avusesem progr cu 2 zile inainte ... M-am suparat asa rau, ca m-au apucat crizele gastrice, am ajuns la urgenta, suspiciune de ulcer (maine fac endoscopie si aflu; daca ma trezesc la timp din anestezie, va scriu)
Cat despre testete din Franta ...sunt unele cu care ne tot ameninta dr Matei, care crede-ma nu am inteles exact ce fac, dar cica te poate ajuta sa stii cat de cat daca e obstructie sau nu
miki - super vestea de la Elise ... din pacate am plans 30 de min cand am citit ca ii va face bradut ... v-am spus ca am o mare durere legata de Craciunul fara puiuti
Fetele sapt asta am programari la dr Dracea, Damian (again), teste la dr Matei si ...cam atat
Va doresc o saptamana minunata !

Mergi la inceput