Azoospermie - cap 5-

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Syl74 Eu in ultimul timp am observat ca la unele persoane care au luat BU le iese spermograma mai proasta. Sa-ti spun ce cred eu despre BU. Dupa numai o luna de BU iese spermograma dezastru dar dupa mai multe luni posibil sa iesa mai buna. Gabiu care acum e , i-a dat sotului ei BU care are normospermie si a facut o spermograma la aprox o luna si a iesit mai proasta. Sotul lui Nusy caruia i-au iesit 300000 buc la Constanta dupa o luna dupa care a luat BU au iesit 3 buc. Acestea sunt 2 fete pe care le stiu eu si mai stiu ca dr Damian este impotriva BU . Cica a avut un pacient care a luat BU si i-a trebuit mult timp pana sa-l readuca la normal.
Acum fetelor putetzi sa dati cu rosii dar asta e parerea mea. Cred ca dupa 3-4 luni de BU se pot vedea rezultate bune dar dupa numai o luna se vede dezastru. Acum cine se incumete sa rishte ...
Acum eu am inceput sa cred ca si la mine ar fi o cauza dezastruasa a spermogramei faptul ca l-am indopat 2 sapt cu BU inainte de spermograma.
Syl 74 vezi ca e prea multa vitamina E . O capsula la 2 zile tb. Eu zic sa-i mai dai capsule de napraznic 6/zi(2-2-2), Multi Maca 2/zi Panax Ginseng (fiole) 10zile da 10 zile nu.
Succes!

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

miki..ai timp sa te uiti pe spermograma mea?
saru'mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

e in spate ..la pagina 8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Inuta nu prea stiu sa interpretez spermograme dar pt mobilitate si morfologie e bun napraznicul asa ca da-i 6 capsule pe zi (2-2-2). Pt numar e buna Multi Maca si Panax Ginseng. Dc are un servici stresant, obositor e bina sa ia si Tonotil N de la farmacie 10 da 10 nu. Poti alterna cu Panax Ginseng (cand ia panax nu ia tnotil si asa mai departe).
Cred ca poti sa-i dai si tribulus pt ca in Multi Maca e cantitate f putina de tribulus. Eventual ii dai jumatate din doza recomadata sa se ia zilnic.




Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

multumesc mult.
ma pun pe treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syl74 spune:

miki-nu stiu ce sa mai cred, alte fete au povestit ca BU a avut efect asupra sotilor lor si chiar s-a intamplat minunea.
Ce credeti, cu o spermograma cu 1mil /ml pot ramane natural? sau fabulez???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Syl pe prima pagina de la subiectul Oligospermie sunt date exemple de oligospermisti care au ramas si cu mai putin.
Inuta si Syl ar tb sa fiti bucuroase ca sunteti posesoare de gigei. Putini., dar exista. Eu una as fi bucuroasa dc as sti de cel putin unul dar nu stiu de nici unul. Deci dc sotii vostri pot produce gigei mai aveti sperante la un copil al vostru pe cand noi azoogirls avem zperante f slabe.




Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

WRONG ANSWER

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

O veste frumoasa pt toate azoogirls care se intrebau ce mai face Elise aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=89474&whichpage=1
Felicitari Elise. Sa-ti traiasca papushika!

Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Fetelor, stiti ca eu nu sunt de-a voastra, azoo dar m-am obisnuit cu voi si imi placea sa stam de vorba, sper sa nu ma dati afara pe usa ca oricum eu intru pe geam!
PisiX, te rog sa ne povestesti si noua impresiile tale de la ultimele consultatii, la Damian si la Dracea. Imi place de tine ca cercetezi toate posibilitatile, cantaresti, gandesti si in final stiu ca vei alege cea mai buna varianta posibila pentru voi.
Despre ce teste din Franta este vorba in propozitie?
Miki, scumpa, nu ma eschivez in nicun fel, dar nu stiu nici eu inca ce voi face mai departe... Vestea pe care mi-a dat-o PisiX ma face sa sper mult. Daca este un medic in care cred cu adevarat si in care sa am incredere, atunci acela este Tutunaru si daca intr-adevar va face fiv, mai mult ca sigur asta va fi alegerea mea. Daca nu cumva raman gravida intre timp, hahaha ce gluma buna!
Am felicitat-o si eu pe Elise cand am vazut ce surpriza ne-a pregatit tocmai cand credeam ca a abondonat. Sa le traiasca si sa fie o familie fericita!

Mergi la inceput