Azoospermie - cap 5-

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Copilutzu Maca de la Forever Living Products (FLP) se gaseste numai la distribuitori autorizati si costa aprox 1 mil lei.
Pisi astept impresiile de la Damian si Dracea. Calomfirescu zici ca recomanda mult sex... aha...ok. Dar ce fac ca al meu pleaca si cate o saptamana cateodata.
Eu ma gandii acum ca pe langa Multi Maca sa-i dau si Omega 3 de la Doppel Herz care are si vitamina E 12mg. Dc ia 2/zi de Omega 3 asta inseamna ca sunt 24 mg pe zi (de viatamina E) si e bine pt ca vitamina E Forte are 100mg si se recomanda 1 la 2 zile asta inseamna 50 mg pe zi.
pt toate fetele





Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

copilutzu - vai de mine ce draguta ai fost ... auzi ca ea e mutulica ... He-he, haide puisor ca nici eu nu tin minte asa, miki stie toate medicamentele, toti doctorii, toate fetele ce probleme au si la ce medici au fost, etc :-)
miki - darling abia acum urmeaza partea cu adevarat savuroasa : Damian si Dracea ! ma gandeam sa iau un reportofon sa inregistrez ce zic ei (sper sa zica lucruri interesante). Oricum, sper sa aflu cat mai multe chestii noi si sa-mi dea sperante...
zisaCami - pe la noi nu mai vii, burtica ? deja ai intrat in odisee ?


PisiX

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Pisix eu lucruri noi de la Dracea nu am aflat. Am fost la ea ca sa-mi dea trimitere la Damian pt ca sotul nu se misca decat dc ii spune un dr ce sa faca. Eu zic ca importanta e echipa in ansamblul ei. Damian sa gaseasca gigeii si sa-i caute finutz, Dascalescu sa fertilizeze ovocitele iar Dracea sa dea un tratament bun de stimulare. Eu nu am fost decat la Dracea asa ca nu stiu decat partea aceasta. E f finuta, te asculta si-ti raspunde la intrebari (la Endocenter pt ca la spital nu cred ca are prea mult timp la dispozitie).
Cel mai bine ar fi sa-ti notezi pe o hartiutza ce vrei sa o intrebi. Intreab-o si de FIV cu celule precursoare .
Camitza e in patutz pt ca maine duce burtica la eco sa vada samburelul sau sambureii .


Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Buna dimineata..
doamne, m-ati speriat de moarte..
nu mai retin cine a scris ceva de genul..vitamina E are efecte iremediabile...din pacate..!!
doamne, mi s-au inmuiat degetele acum cand scriu
ieri intrasem in mai multe locuri sa scriu pt ca imi aparea mesaj nemoderat (era prima zi pe forum) si vreoiam sa fiu sigura ca citeste cineva.
am scris azi la oligo.. rezultatul spermogramei. poate aveti timp sa cititi, va rog din suflet.
cat despre vit E..(pt care imi vine sa ma omor) dati-mi o idee va rog,
deci, i-am dat asa: luni, miercuri si vineri...cate o pastiluta...
in timp de vreo 2 luni..cu vreo pauza de vreo saptamana la un moment dat (a fost plecat din bucuresti) a luat aproape o cutie..am numarat ieri..22 pastilute..
e periculos? e chiar atat de ireversibil? doamne, nici nu -mi vine sa cred ca i-am facut rau cu mana mea.miki, fetelor...va rog din suflet dati-mi niste informatii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

miki...eu cumpar multi maca...(am uitat sa zic ca din astea ia de o luna, cate 2 pe zi,,,e bine??) ..de la o prietena care e distribuitor si nu costa asa de mult ca nu-mi mai pune adaosul ala...
asa ca dau doar vreo 800 mii
am facut comanda acum de 2 tuburi..sa vad cu ce pret mi le da....va anunt..
dar oricum,nu mi-a spus nimic de vreo modificare de pret..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Inuta stai linistita ca e f bine cum a luat vitamina E si Multi Maca. 1 capsual de Vitamina E cu o zi pauza e f f bine. Am scris ca e grav dc ia doza mai mare adica 1/zi sau si mai grav 2/zi.
Acum am putina treaba si nu pot sa ma uit la oligo pe spermograma.
Altceva ce ii mai dai?


Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

miki..saru'mana..m-am mai linistit cu vitamina asta...cred ca mi-a mancat 7 ani din viata...le-am ascuns acum si i-am explicat ca e suficient si ca trebuie sa faac pauza...daca ziceam prin ce stres am trecut cu asta..cred ca murea de nervi..Doamne, ce era sa-i fac....
de dat in afara de maca...nu -i mai dau nimic acum. a terminat acum vreo saptamana seleniu + zinc..o cutie...si acum e doar pe maca..
voi ce ziceti de spermograma asta?
avem vreo sansa?

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Acesta e rezultatul spermogramei.Ce parere aveti?
volum: 1.8 ml
ph :7,5
aspect: opalescent
timp lichefiere: ~ o ora
concentratie: 18 mil/ml
mobilitate:
A: 10 %
b: 24%
c: 6%
d: 60 %
morfologie: ~ 20 %
leucocite: < 1 mil
diagnostic: oligo astenoteratospermie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

de ce a + b trebuie sa fie cel putin 50%?
ce inseamna asta?
la noi 34 e rau tare nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns syl74 spune:


Chiar daca m-am inscris de putin timp pe forum, va citesc de mult timp, si am cateva intrebari, dar sa va spun povestea mea:
De un an de zile incercam sa avem un , asa ca am inceput investigatiile, iau mi-am facut analizele din zilele3,14 si 21 si au iesit OK, iar sotul spermograma iar rezultatele, cred, dezastruoase:
volum 6.8 ml
aspect opalescent
culoare alb-galbui
ph 7.7
nr .1milion/ml-hipospermie
3-4 spermat/camp, din care 1 cu mobilitate normala.
Am fost cu analizele la doctor, si mi-a spus sa repet spermograma dupa sarbatori, iar pana sa incerc ceva naturist, asa ca-i voi da sotului :
(2+2)ligurite BU
naprasnic 2 capsule/ zi
vitamina E 1 capsula /zi
Ce parere aveti ? Care este diferenta dintre hipospermie si oligospermie ?
Nimic nu-mi va sta in cale pentru a obtine ce-mi doresc cel mai mult !!![copil
Va urez tututror ce-mi doresc si mie !

Mergi la inceput