hsg si histeroscopie

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

TEONIKOL si eu sunt in aceeasi situatie ca si tine doar ca voi face aceasta histeroscopie la Giulesti.Mi-au descoperit un fibrom si astept sa vina CM sa vedem ce se mai intimpla si eu sunt in cautate de informatii.Am citit pe forum ca a sosit acel aparat la dr. Tutu,poti sa dai un tel sa intrebi,nu stiu cit de adevarat este.Mai mult de atit nu pot sa te ajut decit sa iti doresc multa bafta
NICO eu am facut pina acum 2 HSG,eu le-am suportat bine deci nu fi speriata si sa fi relaxata.Bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teonikol spune:

Teomaria, Aurel_cris, va multmesc mult pentru raspuns!
Teomariama bucur ca ai scapat cu bine. Deci nu ti se face anestezie totala din moment ce ai vazut totul?!
Aurel_cris, sa inteleg ca vi din Anglia sa te operezi aici? La ce doctor te operezi? Te rog sa-mi spui cand afli detalii! Promit sa fac si eu la fel. Poti sa-mi spui la ce capitol ai citit ca a sosit aparatul? Am mai vorbit cu o fata care e la dr.Tutunaru si ea asteapta aparatul. Deci ne tinem pumnii in grup!

Dumnezeu e cel care a facut cerul si pamantul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

TEONIKOL am citit la aspirante optimiste 35,scria o tipa lilianaFi pe la pag 11,spunea ca asa a zis KORAPOP.Sper ca nu te-am ametit
Eu sunt in Romania,in sesiune combinata cu Giulesti,cum vin uritei ma prezit la dr Cocei la echo si dupa hotarim cred pe cind fac histeroscopia.O sa iti spun cum stau sigurmulta bafta daca o faci inaintea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teonikol spune:

Aurel_crisiti multumesc de informatii, si bafta si tie!

Dumnezeu e cel care a facut cerul si pamantul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

A auzit cineva sau poate a fost cumva in Iasi la cabinetul Dr. Sam?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

gugustiuc, am redeschis subiectul despre info Iasi, click aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:


ma pregatesc sa plec la spital sa fac histeroscopie.aveti idee cate se da la dr?m-am trezit cam tarziu sa intreb, dar poate e cineva care stie.
multumesc.


Mcrissa in asteptarea mormolocului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liniuta78 spune:

mcrissa, sper ca ai trecut cu bine peste tot....sa ne spui cum a fost...si la ce doctor...
eu nu stiu cum sa fac sa treaca timpul mai repede ca sa pot sa-mi fac un test de sarcina...sa vedem daca s-a prins ceva..
astept vesti de la tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marusca spune:

Buna fetelor,
Am facut saptamana trecuta histeroscopia operatorie la Giulesti. Initial credeam ca este un sept uterin ( ceea ce era mai justificat) dar doctorul care m-a operat mi-a zis ca au fst mai repede niste sinechii uterine. Ciudat , deoarece eu aveam ciclu normal cantitativ si ca numar de zile si nu ama vut nici un chiuretaj, acestea ar fi putut fi cauzele sinechiei. Acum imi este frica sa nu le fac la loc -:(

Ofperatia in sine este simpla , nu simti nimic deaorece iti face anestezie generala. Dctorul care m-a operat a fst un dragut ( Dr. Ionut) si nici nu a vrut sa primeasca nici un ban , cred ca trebuie sa rezolv problema cu doctora mea....

Dupa anestezia generala a fost mai ciudat si am avut ceva dureri care s-au rezolvat repede cu un calmant. Deci, fara grija puteti face acest tip de operatie . Nu am mai avut dureri, in schimb am ceva singerari reduse.


Atentie, la Giulesti si de fapt in toate spitalele este nebunie mare acum inainte de Pasti. Deabia mai prinzi loc la sala.


Mcrissa: la tine cum a fost?



Marusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

Liniuta , Marusca
am scapat si eu si ce e cel mai important am scapat din prima.banuielile dr ca as avea un sept uterin nu s-au adeverit.diagnosticul a fost dintre cele mai bune:uter cu aspect normal, orificiile trompelor arata bine, totul perfect pentru a lasa o noua sarcina( pe biletul de iesire din spital scrie in termeni medicali, eu aici am tradus ce mi-a zis dr)
inainte de interventie mi-a facut ceva un soi de anestezie cu calmant.spun ca a fost "un soi" pentru ca m-a durut, nu foarte tare, atunci ziceam ca m-a durut tare, dar acum vad ca deja am uitat.am sangerat putin si vad ca si azi mai am cateva picaturi, dar ma simt excelent.mi s-a spus sa astept primul ciclu ca nu e bine sa ramai in luna in care faci histeroscopie, dupa care am liber la

Liniuta tin pumnii sa fie II

Mcrissa in asteptarea mormolocului

Mergi la inceput