hsg si histeroscopie

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaoi spune:

Merci lucialu
Totusi a trecut o saptamana si pe langa aceste sangerari usoare am si usoare dureri de burta si mijloc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Pai atunci poate iti vor raspunde, sigur iti vor raspunde fetele carestiu mai bine.Ca toate sunt dragute.Eu zic sa stai pana atunci linistita si eventual, daca te vei simti rau sau ai dubii suna doctorul.El este cel mai mult in masura sa te sfatuiasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

micky

Trimis la - 14/02/2007 : 15:15:14
--------------------------------------------------------------------------------

Va rog sa ma ajutati sa-mi spuneti in ce policlinica privata (in conditii sterile OK) pot face o histeroscopie pentru polipi endometriali?


Anca Wish

Trimise - 14/02/2007 : 15:46:38
--------------------------------------------------------------------------------

Clinica Med Sport.

Adresa

str. Maior Coravu 36-38
Complexul National Lia Manoliu, bazin Bac

Tel: 021 / 324 03 05
031 / 405.66.01
0744 83 86 94
0723 37 14 35



camy062004

Trimise - 14/02/2007 : 21:24:47
--------------------------------------------------------------------------------

super clinica)))dar nu am vz ce preturi au,sau nu sant afisate, Anca Wish stii cat duce op laparoscop?

camy poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:


micky

Trimis la - 15/02/2007 : 12:41:55
--------------------------------------------------------------------------------

La ce medic ati facut histerosopie operatorie?


micky

Trimise - 15/02/2007 : 14:56:37
--------------------------------------------------------------------------------

Va rog, raspundeti-mi!


ancadragoman

Trimise - 15/02/2007 : 15:10:46
--------------------------------------------------------------------------------

Eu nu am facut histeroscopie dar stiu ca se face la Giulesti,dr.Niculescu sau Marinescu.



Anca Wish

Trimise - 15/02/2007 : 15:53:52
--------------------------------------------------------------------------------

Moisa-Giulesti





orchis

Trimise - 15/02/2007 : 16:12:48
--------------------------------------------------------------------------------

Si eu tot la Giulesti am facut (histero de diagnostic urmata de histero operatorie, in luna imediat urmatoare) cu dr. Niculescu!

Pupici

orchis
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Nu stiu Cami (ce albastrica esti). Am dat cautare pe net..asa am gasit. Stiu ca se facea si la Medsana. Era in jur de 3 mil.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

In urma unui HSG dr mi-a spus ca trompa stanga este nepermeabila.Nepermeabila inseamna ca este infundata?
Pupici


anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camy062004 spune:

ancutza w stiu ca tu ai facut histeroscopie,poti sa-mi dai mai multe detalii despre aceasta procedura,intr-un pm eventaual.referitor la albastreala mea deh nu am stiu ca intensitatea este atat de proeminenta si am luat teapa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

quote:
Autor: Liniuta78
Subiect: Histeroscopie
Trimis la: 26/02/2007 14:20:09
Mesaj:

Buna, fetelor!
Sunt noua pe forumul asta si pana ma mai obisnuiesc, fiti blande cu mine...
Spuneti-mi si mie, din ce stiti voi, cat costa o histeroscopie diagnostica si cam cat e una operatorie?
Urmeaza sa-mi fac si eu una, care sper sa fie numai pentru diagnostic....
Am mai citit cateva pareri pe forumul asta, dar nu mi-ar strica si altele.

Multam fain!


quote:
Autor: Anca Wish
Raspuns la: 26/02/2007 16:04:13
Mesaj:

Eu am avut polipi. I-am dat dr. 700.000 acum 2 ani.



quote:
Autor: Chantal
Raspuns la: 26/02/2007 16:18:33
Mesaj:

Daca tot veni vorba despre subiectul asta, poate sa-mi spuna si mie cineva in ce consta histeroscopia? Si mie mi-au propus medicii din Szeged sa-mi faca dar mi-e cam groaza. Doare?


quote:
Autor: iliuta
Raspuns la: 26/02/2007 16:21:42
Mesaj:

Buna. Am facut anul trecut histeroscopie diagnostica inaintea Fiv-uli. Doare la fel ca si durerile de CM.Acum depinde si de organism. Pe mine m-a durut putin mai tare deoarece n-am functie ovarica si au ajuns ff greu la uter. Dar fiti linistite, nu se moare din asta. E o durere suportabila.

Despre pret nu va pot zice multe.....eu am platit aici 215€.


"Prietenia este mana care-ti sterge lacrima atunci cand viata te doare......"

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liniuta78 spune:

Eu trebuie sa merg la Giulesti sa-mi fac histeroscopia...Ideea e ca am uter bicorn si tb sa vedem daca si colul este impartit in doua...
Mi-e un pic teama....
A mai fost cienva in situatia asta? A ramas usor insarcinata dupa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chantal spune:

Iliuta, multumesc de lamuriri. Deci cam doare... Brrr...

Mergi la inceput