hsg si histeroscopie

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Lucialu, te si eu, si iti doresc numai bine lunile care urmeaza, sa nu mai ai dureri...si alte neplaceri.
te inteleg ca nu poti veni la Bucuresti mereu, si eu am aceeasi problema, chiar daca sunt la (doar) 100 km de capitala. Iti mai spun ca, daca vei mai avea vreun alt dubiu in ce priveste sanatatea ta, nu ezita sa mergi la ce medic crezi tu ca e cel mai bun pentru tine.
Si poate, in curand, imi vei da o veste buna despre bebe!!!!


iyoana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krauss spune:

quote:
Originally posted by Mirela_1

Anca, eu am facut astazi HSG la Giulesti.
Mie mi-au trebuit la internare: trimitere de la medicul de familie si adeverinta de salariat. Daca ai si o hartie de la Niculescu e mai bine, ca mai scapi de controlul dinainte de HSG. Vezi sa ai si buletinul la tine. Si haine in care sa te schimbi (pijama/camasa si un halatel).
Iti trebuie intr-adevar un absorbant, chiar daca iti dau si ei niste vata.
Daca mai ai intrebari, iti raspund cu cea mai mare placere.




Mirela_1, am incercat sa-ti trimit un PM dar n-am reusit, asa ca ti-am scris un email. Daca poti sa imi raspunzi raman datoare. Mercic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Anca, imi pare rau ca n-am mai apucat sa-ti raspund. Am fost tare ocupata si n-am mai apucat sa intru pe DC. Cred ca deja ai facut HSG-ul. A fost OK?
Kraus, ti-am trimis un e-mail. Bafta la HSG! Sa nu-ti fie frica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Mirela stai linistita,am facut joi si se pare ca amandoua trompele erau infundate si in momentul cand au bagat solutia trompa dreapta s-a desfundat insa cea stanga este infundata rau de tot.Dr a spus ca f bine pot sa raman si cu o trompa ptr ca este cea dreaptta este super.
Pupici

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela_1 spune:

Anca, pai nu pot sa-ti spun decat spor la treaba atunci si sa auzim de bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YNY spune:

Buna fetelor.
Eu trebuie sa fac HSG si bugetul nu-mi permite sa fac la clinicile particulare ca costa cam 3 mil.As vrea sa merg undeva la stat ies macar la juma' de pret.As vrea sa stiu unde o pot face pe loc adica sa nu stau internata.Sa o fac si sa plec.Am fost la Sp.Sf.Pantelimon(23 August )si nu le merge masa la radiologie,apoi am fost la Polizu si acolo trebuie sa stau internata 2 zile sub pretextul ca trebuie sa fac niste investigatii inainte.Cu alte cuvinte cu investigatii si cu analiza si ce mai dai pe acolo tot la 3 mil. ma duce.Daca nu gasesc undeva mai astept sa strang bani si merg la particular o fac si am plecat.Astept un raspuns de la voi.Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

YNY eu am facut la Niculescu si m-a tinut o zi in spital,dar fetele care erau la Marinescu sau la alti medici plecau acasa in ziua aia.
Daca ai intrebari sunt aici.
Pupici

anca
poze nunta
asteptam gemenii....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YNY spune:

Draga Ancadragomn,
Merci de raspuns.Dr.Niculescu e medicul tau?Ce trebuie sa fac?Sa sun si sa ma programez la el sau merg acolo si cine e de garda imi face hcg?Imi trebuie adev.salariat si trimitere de la med.de fam.?Msa duc dimineata si plec seara,sau trebuie sa dorm acolo?Si cum merge cu onorariul?Cred ca te-am ametit.Saru'mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaoi spune:

Buna

Sunt intr-o mare dilema. Saptamana trecuta, pe 08 si 09 februarie am fost internata in spital pentru HSG si Histeroscopie. Problema cea mare ca de atunci si pana in prezent am diverse sangerari mai mari si mai mici. Pe data de 12 am fost sa iau concediul medical si foaia de externare in care scria sa ma prezint peste 4 saptamani pentru montare sterilet. Mentionez ca mi s-a descoperit ca pe langa uterul retrovers, in interiorul acestuia am lipiti partial peretii uterini. Montarea steriletului mi se va face ca sa mi se indeparteze acesti pereti pe cat posibil pentru o perioada de 1, 2 luni.
Dilema - pot fi aceste sangerari ciclu avand in vedere ca totusi investigatiile le-am facut in Z12, respectiv Z13 de la ultima menstruatie. Sa inteleg ca ciclul nu imi va veni asa cum imi facusem eu socoteala de atunci peste 2 saptamani.
Va rog din suflet daca cineva s-a intalnit cu o asemenea situatie sa ma lamureasca si pe mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Anaoi.Fetele pot sa-ti raspunda mai bine daca gresesc.Sangerarile s-ar putea sa le ai de la interventii si sa nu fie CM.Am inteles ca se intalnesc astfel de efecte.

Mergi la inceput