ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe(3)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ariana1 spune:

Jubica, nu te speria, mie mi-a mai venit o data CM-ul la cateva zile de la diphereline; cica este o reactie normala, este ca un ecou al CM-ului.

Ariana1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

jubica si eu am avut la fel dupa prima injectie. am facut-o tot la primul CM dupa operatie. sangerarea m-a tinut 4 zile parca si inca vreo 10 zile am avut pete maronii. banuiesc ca e de la injectie, ca alta explicatie nu am. am facut a doua injectie in 20 dec si vad ca nu mi-a mai venit nimic.

Ariana1 imi pare rau ca ai avut reactiile astea. eu am suportat ceva mai bine, adica stari de nervi nu am avut ... cel putin pana acum. sper sa nici nu ma apuce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jubica spune:

Buna dimineata fetele,
In primul rand multumesc pentru raspunsuri si in al doilea rand as vrea ca acum,la cumpana dintre ani sa va urez ceva:
"Fericire,sanatate,multe impliniri si puterea de a merge mai departe,de a indrazni...de a risca pentru a cistiga...inca 365 de zile minunate.La multi ani 2007!


pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaalex spune:

FETELOR, VA UREZ UN AN NOU CAT SE POATE DE FERICIT, CU MULTE-MULTE IMPLINIRI SI BUCURII !!!




VA PUP PE TOATE SI SA AUZIM NUMAI DE BINE IN ANUL CARE VINE!

LA MULTI ANI!



Alina si bb Marc Alexandru (28.03.2006)

PRIMUL CRACIUN

poze

varsta Marc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina25 spune:

azi e prima data cand intru pe site-ul asta si vad cat e de interesant.
va rog sa ma primiti si pe mine in randul fetelor cu probleme de genul asta.
eu am fost operata de 2 ori de chisturi pe ambele ovare si am fost diagnosticata cu endometrioza in ambele cazuri.
din pacate la prima operatie mi-au fost extirpate ovarul si trompa dreapta fara sa mi se spuna. am aflat despre asta la a doua operatie cand dr. le-a spus alor mei ca nu mai aveam nimic pe partea dreapta.
acum fac tratament cu difereline si imi doresc f. mult un bebe.
sunt doar la prima fiola si dupa 18 zile am inceput sa sangerez f. tare.
credeti ca e normal?
exista pe langa asta vreun tratament naturist?

va doresc tuturor sarbatori fericite si multa sanatate.
si sa va dea d-zeu ce va doriti



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Buna fetelor,
Va doresc un an 2007 excelent, cu sanatate si multe bucurii si cu speranta ca vom reusi sa devenim mamici cat mai curand! La multi ani!
Sarcina mea a fost extrauterina localizata pe trompa stanga pana la urma, desi la un moment dat au existat ceva sperante ... de fapt au fost 2 embrioni implantati: unul in uter, celalalt pe trompa ... cel din uter s-a oprit din evolutie si a continuat cel de pe trompa: de aceea val. b hcg a evoluat perfect la inceput, apoi a continuat sa creasca, dar mult mai lent. Am facut 2 injectii cu Methotrexat de 50 mg si am eliminat sarcina in prima zi de Craciun. Acum sunt ok si fizic si psihic.
Voi continua sa sper in sansa mea si sa incerc in continuare, insa de data asta nu voi mai anunta reusita decat la sfarsit! Iau tot ce s-a intamplat ca pe un pas inainte, am fost mai aproape ca niciodata si am invatat ca succesul se masoara la sfarsit si nu atunci cand am un test pozitiv, fie el si de sange! Succesul inseamna sa ajung la capatul drumului si sa-mi tin minunea in brate, nu sa fiu 2 luni gravida!
In schimb am acumulat 7 kg incepand din luna septembrie si acum principala mea preocupare e sa slabesc cca 10-12 kg pana la sfarsitul lunii martie. Apoi voi mai vedea ...
tuturor



Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!!
Adina25 bine ai venit printre noi si-mi pare rau ca si tu ai probleme cu endometrioza! Din cate am auzit la fetele care au facut Difereline am inteles ca e normal sa mai curga si dupa ce-ai facut injectia. Depinde de fiecare organism, dar un tratament naturist cred ca te-ar putea ajuta sa scapi de nedoritele efecte adverse. Mult noroc i-ti doresc in lupta ta pentru un bebe si sa dea Domnul sa ti se implineasca cat mai repede dorinta ta!
Zisa_Cami ce pot sa spun decat ca admir optimismul tau si ca-ti doresc in continuare sa scapi de toate problemele si un bebelus sa va lumineze viata cat mai curand!

LA MULTI ANI FETELOR SI ANUL CARE VINE SA VA ADUCA TOT CE VA DORITI MAI MULT!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

am intrat sa va urez
LA MULTI ANI! SA AVETI UN AN NOU MAI BUN, SA VI SE IMPLINEASCA CELE MAI MARI DORINTE, SA FITI SANATOASE ALATURI DE FAMILIILE VOASTRE, FERICITE SI IUBITE!
VA PUP


danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina25 spune:



Acum in prag de an nou va urez multa sanatate si noul an sa va aduca tot ce va doriti voi cel mai mult.
un bbe pentru cele care vor
multa sanatate pentru toata lumea
bucurii si jucarii pentru copii.

Va pupicesc pe toate!

PS. Trebuie sa intram in noul an mai optimiste si mai increzatoare, nu?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adina25 spune:

am si eu o intrebare
va rog sa-mi spuneti si mie daca are vreo consecinta faptul ca beau un pahar de sampanie la noapte, in timpul tratamentului cu difereline???
stiti cumva ???

Mergi la inceput