ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe(3)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Ioanatugs asa am sa fac, este foarte bine ca a picat IA in aceasta perioada, este adevarat ca timpul trece mult mai repede. Dar oricum am si foarte mult de munca la servici. Ma gandeam ieri, de ce nu exista o aparatura care sa iti vada in fiecare zi ce se intampla pe acolo, sa stim mai devreme daca este bebe sau nu. Dar se pare ca nu exista deocamdata.
Va doresc toturor un Craciun cu un cadou foarte frumos, bebe.
Pupici
Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Micky2007 mai ai putin, multa bafta, poate totusi vine mos Craciun la voi cu cel mai frumos cadou!!

Dragelor, se apropie cea mai frumoasa sarbatoare si va doresc ca in anul urmator sa vi se implineasca visul cel mare al tuturor aspirantelor! Sa dea Domnul ca la anul sa aveti pentru cine impodobi bradutul, un suflet mic sa vina si sa lumineze viata la fiecare dintre noi!! CRACIUN FERICIT!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim spune:

Craciun fericit si un mos darnic!


...

KIM & printesa ALICIA (29 martie 2006)
photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pusichet spune:

CRACIUN FERICIT!![/RED]

ana maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciovi spune:

Craciun fericit si "La multi ani", iar anul care vine sa va aduca multe bucurii.
In 22 decembrie, dupa aproape 15 saptamini de la ultima injectie cu diphereline mi-a recenit menstruatia. A fost la fel ca si inainte de tratament , cu o usoara durere de burta si spate si m-a tinut 4 zile, fara chiaguri s-au alte probleme. Acum o sa incerc sa imi controlez ovulatia cu ajutorul testelor. Incerc sa nu ma mai gindesc la nenorocita asta de endometrioza, sa consider ca nu am nimic si trebuie sa se intample minunea.
Va pup si va doresc numai bine.


Ariana1, cum esti? Nu mai dai nici un semn de viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

LA MULTI ANI !!! Sper ca Mosu' a fost darnic cu voi

Eu am tot citit ce ati scris voi dar nu am mai raspuns ca nu prea mai aveam ce sa va povestesc. In 20 dec am facut a doua injectie cu Diphereline. Tot ce pot sa va spun legat de asta e ca mor de cald. Ceea ce pe de o parte nu e rau, tinand cont de vremea de afara . Si ar mai fi o reactie despre care am mai citit, a cam scazut ... ceea ce e cam rau.
Daciovi, Ariana1 si voi ati avut reactiile astea ? Cum va mai simtiti ?
Daciovi, asa mult ai asteptat cm ??? In timpul asta cum te-ai simtit ? Ai mai fost la dr la control ? Ai tinut vreun tratament in perioada asta ?

va pe toate si sper sa aveti un an excelent !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jubica spune:

Buna fetele,
Pe 18 decembrie am facut prima injectie cu Dipherelline in a 2a zi de CM.Am avut 4 zile Cm ,iar dupa trei zile m-am trezit iarasi cu niste pete maronii pe chilot care tin de trei zile.As vrea sa mentionez ca este primul CM de la laparoscopie.
S-ar putea ca petele sa fie de la injectie?
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jubica spune:

Buna fetele,
Pe 18 decembrie am facut prima injectie cu Dipherelline in a 2a zi de CM.Am avut 4 zile Cm ,iar dupa trei zile m-am trezit iarasi cu niste pete maronii pe chilot care tin de trei zile.As vrea sa mentionez ca este primul CM de la laparoscopie.
S-ar putea ca petele sa fie de la injectie?
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciovi spune:

Boo, da , am asteptat aproape 15 saptamini CM si insfarsit a venit. Si eu am avut reatiile pe care le-ai mentionat tu, am suferit de niste calduri ingrozitoare care erau urmate uneori de frisoane. Iar in ce priveste CS pauza timp de 3 luni. Am noroc ca am un sot intelegator, care ma sustine in proiectul bebe.
Daca mai aveti intrebari puteti sa le puneti fara jena, chiar dc pe PM. Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariana1 spune:

Daciovi, ma bucur ca in sfarsit ti-a venit CM-ul; acum astept vesti si mai bune.
Eu astazi fac ultima injectie cu diphereline; am niste stari f. nasoale, am nervi de imi vine sa urlu, calduri am mai ales noaptea; ce sa mai zic: este nasol, dar nu am ce face. Mi-am dat si demisia o data de la servici din cauza nervilor. Cand ma gandesc cat mai am de asteptat.


Ariana1

Mergi la inceput