ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe(3)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Fetelor, vedeti ca am trecut modelele noastre pe prima pagina si sunt doar din acest capitol, mai trebuie sa le caut si pe cele din capitolele trecute!!
Avalon spune-i lui Cami sa stea cumintica la pat si ca o intelegem perfect, nu trebuie sa se scuze, are timp sa mai intre si pe la noi. Noi ii multumim foarte mult ca nu ne-a uitat si-i dorim in continuare sarcina usoara si Doamne ajuta sa mearga totul bine pina la sfarsit!!
Ariana_1 bine ca ai scapat si de a doua injectie si multa bafta in continuare cu tratamentul! Asa e, trecem prin multe chinuri, dar important e sa ne atingem scopul si sa vina bebe!
Elbi ce mai faci??? Cum mai stati cu planurile pentru bebe nr.3??





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns borziche spune:

Oare am motive sa ma ingrijorez?
Am facut laparo acum 2 sapt , dupa operatie am sangerat putin, si dupa cateva zile m-am apucat sa iau tot felul de homeopate (napraznic, zmeur, omega 3, cretisoara, orz verde) . Pe data de 01.12. trebuia sa-mi vina ciclul, in ideea ca nu s-a dereglat deloc, dar inca nu a venit. Intrebarea mea : e posibil ca dupa operatei sa se fi dereglat sau e din cauza ceaiurilor si a tincturilor pe care le iau?
(insarcinata nu prea am cum sa fiu, de vreme ce nu am prestat dinainte de operatie)

Daca nu vine in urmatoarele zile , ce sa fac?
(Sincer, nu as apela la dr. care m-a operat)

Cele care ati patit asa ceva, va rog spuneti-mi si mie ce ati facut?
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GEO30 spune:

BORZICHE,nu ai motive sa te ingrijorezi,la mine a venit regulat dupa operatii dar au fost fete la care le-a venit putin dupa operatie si apoi abia dupa o luna sau a mai fost una la care i-a venit numai dupa o luna si jumatate si in spital deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Borziche stai linistita ca nu te-ai dereglat de la ceaiuri si pastilute naturiste. Din cauza laparoscopiei apar mici dereglari, nu mai poti calcula z1, ca inainte, poate sa-ti intarzie, deci sa-ti vina si peste 2 saptamani si nu e anormal. Sunt fete carora le-a intarziat mult menstra dupa laparo si altele carora le-a venit mai devreme, asa ca nu trebuie sa te alarmezi. Eu de ex. dupa laparo, am avut vreo 3 luni dereglari, in sensul ca-mi venea mult mai devreme, prin z23, sau 21 chiar. Pot sa spun ca abia acum doua, trei luni s-a reglat la 28 zile si am deja 6 luni de la laparo. Si dr. ta o sa-ti spuna acelasi lucru, sa mai astepti putin si ca o sa vina pina la urma.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Buna dragelor,
Eu sunt ok, insa stau linistita zilele astea pana vineri la eco, pentru ca am cam tras o sperietura in ultimele 2 zile: am avut spotting-uri de culoare rozalie, iar sotul isi pazeste punctuletul ca un "leu", nu ma mai lasa la calculator si ma tine prizoniera in pat!


Cami 4 sapt. si 6 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Zisa_Cami pai daca sotul e leu si bebe va fi tot leu, e normal sa te pazeasca asa!! Doar e lui si a ta!!! Stai cumintica la pat si ascultati "leul"!! Mii de





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

borziche si la mine este la fel, dupa laparo nu a venit deloc, iar acum sunt in Z30 de la CM si nimic. Acum ma cam doare burta, dar nu stiu daca va venit sau nu, si ma simpt si cam ametita si slabita. Eu sper sa vina cat mai repede sa pot face IA luna asta.
Si mie mi-a spus dr. ca va fi dereglat, asa ca nu te speria.
Pupici

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

borziche, eu am facut laparoscopie in 19 oct si trebuia sa-mi vina CM in 27 octombrie ... dar mi-a venit in 22 noiembrie, asa ca am asteptat ceva. Asta in cazul meu, dar stiu ca sunt fete carora le-a venit mai repede.

in rest totul e ok, astept sa treaca zilele si sa fac injectia nr.2 ..

Ioana, super ideea cu exemplele de reusita!! Mie una imi da mari sperante. Sper doar sa nu trebuiasca sa astept atat de mult pana il tin pe bebe in brate si sa ajung cat mai repede pe lista de pe prima pagina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania2 spune:

salutare,

Numele meu este Tania, am 34 ani, am fost diagnosticata in decembrie 2004 cu endometrioza la ovarul stang.
Dupa ce am consultat mai multi medici am hotarat sa ma operez laparoscopic in 30 mai 2005.
In iulie 2005 am ramas insarcinata, am nascut in aprilie 2006 si am cea mai minunta fetita, Bianca!
Operatia am facut-o la spitalul Giulesti, ma rog pentru sanatatea prof.Marinescu in fiecare zi.

Doresc tuturor celor de aici bebei cat mai curand!


P.S. In decembrie 2005 cand eram insarcinata in 5 luni am primit un tel de la prof.Anca de la Municipal cum ca ar fi gasit un tratament pentru endometrioza.
Nu stiu in ce consta pentru ca nu ma mai interesa dar daca doriti va pot da nr. de telefon.


pupici

Bianca Alexandra Iris 15.04.2006


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alissaa spune:

Anic, dr. T ti-a prescris Cetrorelix? Te rog, scrie-ne mai mult. Eu am tot amanat Diferelinul in speranta ca o sa existe alt medicament cu efecte adverse mai putine, si la acest Cetrorelix ma gandeam.
Cum il ei? Cum te simti? Cat costa? Pls, spune-ne cat mai multe.

Mergi la inceput