ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe(3)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anic spune:

si eu m-am operat laparoscopic la dt. T in februarie anul acesta.diagnistic:endometrioza. tratament:administrarea unei singure doze de cetrorelix SR ,cu eliberare retard in organism pe percursul a 5 luni.
daca ma intrebati cum ma simt,va spun ca e mult mai bine.
daca ma intrebati daca am reusit sa obtin o sarcina,va spun ca inca nu am reusit.
dar nu disper,desi voi stiti cel mai bine ce mult alterneaza starile de optimism si cele de deznadejde...
sunt in a 3-a luna de incercari si inca nu am 2 liniute,dar sigur voi avea intr-o zi.per ansamblu,pe toata perioada tratamentului m-am caracterizat ca fiind mai mult o optimista decat o pesimista.:)
acum sunt in a 3-a luna de tratament homeopat,la d-na dr cu care colaboreaza dr. T.
daca mai aveti intrebari,va voi raspunde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina73 spune:

SI eu am suferit de endometrioza; am descoperit asta cand tot incercam sa raman insarcinata, nu se intampla, si atunci am fost la dr. ginecolog, care mi-a decoperit un chist pe ovarul stang. Dupa cateva luni de urmarire a ovulatiei, care bineninteles era numai pe ovarul drept dra mi-a spus ca este un chist endometriozic si ca trebuie sa fac laparoscopie. Am facut operatia in sept. 2005, din fericire ovarul mi-a ramas intreg, dar sansele de a avea un copil pe cale naturala mi s-a spus ca sunt destul de mici. Din fericire pt. noi in oct.2005, deci imediat dupa prima menstruatie, am ramas insarcinata, iar acum am o minune de fetita de aproape 5 luni. Nu stiu ce voi face mai departe cu boala, daca imi va aparea iar vreun chist, dar deocamdata nici nu vreau sa ma gandesc. Va urez mult succes si noroc in incercarea de a avea un copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Sorina73 multumim pentru incurajari si ca ne-ai impartasit povestea ta, cu final fericit! Vei fi printre modelele noastre pe prima pagina si poate cu ajutorul acestor povesti frumoase, vom putea spera si noi!!
Anic bine ai venit printre noi si felicitari pentru optimismul tau!
Si cu siguranta va veni si ziua in care ne vei spune ca esti fericita ca vei fi mamica!! Mult noroc i-ti doresc!!
GEO30 poti vorbi la tel. cu prof. Andritoiu, ii spui diagnosticul si problemele tale si el i-ti trimite pachetul cu mierea si tincturile prin posta! Cat despre sport cred ca e bine sa-l practici, dar nu stiu sa-ti spun de cand poti incepe. Mult succes i-ti doresc si tie!!
Jubica felicitari pentru alegerea facuta si sa dea Domnul sa fie cu noroc!!
Daciovi nu fi suparata, cu siguranta medicul tau, care te-a operat stie mai bine despre ce este vorba si o sa-ti vina si CM in curand, cu sau fara AC! Bafta multa!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GEO30 spune:

IOANATUGS multumesc pentru informatii,ma bucur mult ca nu trebuie mers pina la el,drumul fiind destul de lung.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GEO30 spune:

zisaCAMI m-a impresionat povestea ta aproape pina la lacrimi.Felicitari pentru sarcina si pentru ca ati putut trece peste atitea greutati impreuna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Zisa_Cami mutumim mult ca ne-ai povestit si noua prin ce-ai trecut pina s-a implinit confirmarea sarcinii tale! Ma bucur ca ti s-a luminat viata dintr-o data si acest lucru ne da si noua multa speranta si ne arata ca perseverenta duce mereu la ceva bun!! Felicitari inca o data pentru reusita voastra si sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos!!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Si pe mine m-a impresionat povestea scrisa de Cami, mai ales prin cate a trecut, dar nu a pierdut speranta si a reusit intr-un final. Si noi vom reusi, mai ales cand ne intaresc fete care au trecut prin mult mai multe probleme, decat am trecut noi.

zisaCami eu iti doresc din suflet sa iti duci sarcina cu bine pana la capat, si sa iti strangi la piept bebele pe care ti l-ai dorit atat de mult si ai luptat atat.

Pupici
Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns borziche spune:

zisa Cami,numai Dumnezeu ti-a dat putere sa treci peste atata suferinta si dezamagire, si iata-te acum fericita , insarcinata, si peste cateva luni cu BB mult dorit in brate.
Nu stiu daca eu as fi fost in stare sa duc pana la capat o asa lupta....si mai ales sa si biruiesc
Sper ca Doamne-Doamne sa nu uite de noi , cele care ne dorim din tot sufletul un copilas, si sa ne ajute sa biruim si noi in lupta contra ENDOMETRIOZEI, asa ca tine, zisa Cami, esti un model pt noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Fetelor, Cami va multumeste tuturor si va roaga sa o scuzati cateva zile, este consemnata la pat din cauza ca e exagerat putin cu plimbarile au aparut niste mici sangerari. Sotul o pazeste cu strasnicie, dar mi-a spus sa va transmit ca va raspunde in mod sigur tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariana1 spune:

Doamne, prin cate suferinta trebuie sa trecem!
Buna seara fetelor,
Eu am facut si a doua injectie cu diphereline, numar zilele pana la a treia, ma bucur ca o sa fie luna asta, pe 27 si ma simt intr-un fel scapata; dupa aceea mai urmeaza sa astept CM-ul.
Am buferuri in special noaptea, si ziua, dar ma bucur ca este iarna si ma pot racori. Stari de nervi am, uneori mai intense uneori sunt vesela; ce sa zic, seamana cu starile mele dinainte de venirea CM-ului; asa pateam in fiecare luna: inainte cam cu 2 saptamani aveam niste nervii...
Cam atat despre mine.
O seara placuta va urez.

Ariana1

Mergi la inceput