ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe(3)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daciovi spune:

Fetelor va citesc zilnic dar nu am scris ca nu am avut ce.Sunt aproape 11 saptamini de la ultima injectie si nu prea sunt semne ca ar veni menstruatia. Uneori ma supara burtica, ceva crampe dar nimic mai mult.
Va pup si sper sa vin cu noutati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Micky2007, ultimul CM l-am avut in 29 septembrie si operatia am avut-o pe 19 octombrie. Urmatorul CM trebuia sa-mi vina in 27 octombrie si nu a mai venit de atunci...
Ioana, am facut azi dimineata un test .. o liniuta asa ca am eliminat o varianta.
Azi o sa-l sun pe dr sa imi fac o programare. Va tin la curent

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

Alisaa, tu aveai o stropeala si dr.T te-a trimis la laparo, io am 2 endometriomi si mi-a zis doctoritza ca nu e cazul de operatie. E ca la nebuni.
Pana una-alta si io tot in faza de negare sunt.

---------------
Just me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadaS spune:

Anka-Maria

Prin endometrioni tu intelegi chisturi de natura endometriozica? ce dimensiuni au? parca tu ai facut deja tratamentul injectabil, ma insel eu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Boo dar a intarziat aproape o luna? Daca mi se intampla si mie asa ceva? Numai am nici o sansa sa aflu vreo veste de sarbatori .

Daciovi cred ca mai ai de asteptat. pupici si sa auzim de bine.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GEO30 spune:

IOANATUGS si MICHY2007 va multumesc pentru primire,sper totusi sa nu stam foarte mult pe acest forum si sa ne mutam la gravidute.ALISSAA imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat ,dar sa stii ca nici mie medicul cand mi-a facut laparoscopie nu mi-a spus cat de grava este sau ce grad are numai dupa operatia clasica.Sfatul meu este ca ar trebui sa mai consulti un medic si sa vezi daca nu ar chiar trebui sa mai faci o laparoscopie,dar un medic care are ecograf foarte performant si ochi sa vada cu ei pentru ca ar fi pacat sa te chinuiesti cu tratamentul cu Diphereline si sa nu rezolvi nimic.Asa cel putin vei fi linistita ca ai luat decizia cea mai buna,oricum asta e clar, ca cel mai bine se poate curata prin operatie clasica,acolo vede cu ochiul liber,mai ales ca este si intr-un loc greu de abordat,dar este decizia ta si indiferent care este aceea trebuie sa fii convinsa ca este buna fiindca asta te ajuta sa treci mai usor peste ce urmeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciovi spune:

Micky2007 , ai facut si tu taratamentul, cite luni si dupa cite luni (saptamini) a revenit menstruatia de la ultima injectie? Pt. mine asteptarea aceasta este cumplita si asi vrea sa stiu cit mai multe de la fetele care au trecut prin asa ceva.
Va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anka-maria spune:

MasaS, eu am 2 chisturi de tip endometriozic de 16 si 18 mm. Si asta dupa un tratament de tip menopauza de un an cu o combinatie de progesteron si extrogen(nu cu Diphereline).

---------------
Just me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Ei bine, stiti cum e cand iti faci programare la dr si din momentul ala nu te mai doare nimic ??? Asa si eu, azi mi-a venit CM...

Dar sunt intr-o mare dilema acum, ca nu stiu ce sa fac totusi. Daca sa incep sau nu tratamentul cu Diphereline. Azi ar trebui sa fac prima injectie. Si dupa cate am citit peste tot pe internet, nu stiu daca merita sau nu. Adica se pare ca nu este o garantie 100% ca dupa tratament nu se refac chisturile. Ma gandesc ca mai bine totusi as incerca sa raman insarcinata. Toti doctorii spun ca dupa prima sarcina se regleaza multe in organism..

Oricum azi vreau neaparat sa ma duc la dr sa mai vorbesc o data cu el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Boo tin pumnii sa faci cea mai buna alegere!!
Daciovi mai ai putin si o sa poti intra din nou in randul aspirantelor!!





Mergi la inceput