ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe(3)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Laura_Ioana multumesc ca te gandesti la mine, sper sa fie asa! O sa fac daca nu vin uratii pina pe luni-marti! Acum am aflat ce-ai patit, i-mi pare sincer rau, am trecut si eu si stiu f.bine ce inseamna! Dar esti puternica si o vei lua de la capat si o sa reusesti cand nu te astepti!!Mult noroc!!
Zisa_Cami dar nu e prea devreme pentru test de sange?? Adica eu ma gandeam sa treaca macar de z28, 29 si pe urma, in caz ca va mai fi nevoie. Eu nu prea sunt optimista in ce ma priveste, pentru ca altfel nu simt nimic.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Ioana nu ar fi prea devreme daca ai ovulat pana in ziua 13, hormonul betahcg apare sigur din ziua 12 dupa conceptie. Tinem pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Ioana ti-a raspuns deja Avalon

Cami
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83610" target="_blank">Barbye are nevoie de ajutor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Avalon, Zisa_Cami va multumesc pentru raspunsuri! O sa fac atunci un beta luni, pentru ca deobicei ovulez in per. intre 10 si 14, dar ar fi chiar culmea sa reusesc luna asta, luna in care nu m-am monitorizat, nu am facut nici o IA, eu avand doar o trompita buna, iar sotul oligoastenozoospermie moderata! O sa-l fac asa pentru linistea mea, daca nu vin rushii pina luni.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Stii cum se spune, Ioana, minunile se intampla atunci cand nu te astepti! Asa ca iti doresc sa ti se intample si tie minunea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Avalon multumesc frumos de urare, sa dea Domnul sa ai gura aurita!! Inca mai cred in minuni si mi le doresc, dureros ar fi sa nu mai cred si deci sa nu mai sper! Dar inca mai sper si nici tu sa nu-ti pierzi speranta niciodata, va veni cu siguranta o zi in care ne vom zambi implinite!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Fetelor,

am revenit dupa cateva zile de pauza. am o intrebare la voi. vi s-a intamplat dupa laparo sa intarzie CM ? eu astept deja din 27 oct si nu se mai intampla nimic. Am avut la inceputul lunii toate simptomele, cu durere de burta, de spate, s-a schimbat un pic culoarea la secretia zilnica .. si nimic dupa aia. M-a tinut doar 2 zile. Acum iar nu mai am nimic. Si astept astept.
Ce ziceti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Ioana exact simptomele descrise de tine le-am avut si eu cand am ramas insarcinata ,tinem pumnii si te asteptam luni cu vesti bune!!


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Alina.n multumesc de incurajari, dar eu nu stiu, voi vedea maine sau poimaine. Tu ai avut aceleasi pete si simptome si pe urma nu ti-au mai venit deloc?? Pina sa faci test, ai mai avut vreo pata?? Felicitari atunci si Doamne ajuta in continuare!!
Boo deobicei dupa laparo, aproape toate femeile sufera modificari menstruale, la unele vine prea devreme, la altele prea tarziu, variaza, asa ca nu-ti face griji, o sa vina cand se regleaza putin organismul. Daca ai prestat cumva in aceasta perioada, atunci poate e semn ca vine bebe, asa ca nu stiu cum stai mai exact?? Mie de ex. mi-a venit dupa laparo prima mestra la 15 zile de la laparo, adica exact la 27 zile considerand ca am facut laparo prin z12. Luna urmatoare a venit mai devreme la 23 zile, apoi 26 si deabia dupa trei luni s-a reglat la 28 zile. Deci nu te speria, ca e ceva normal!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Ioana, la mine cam prin ziua 19-20 am avut exact simptomele de mestra foarte pronuntate, dureri de spate si de burta ,erau atat de puternice incat ma gandeam ca imi vine mai devreme si ca m-am dereglat...m-a tinut cam vre-o 2 zile si pe urma nimic ,au disparut si simptomele iar CM nu a venit.Testul l-am facut inainte de z28 si a iesit pozitiv...din pacate insa sarcina am pierdut-o..dar asta este cu totul alt subiect.
Deci este foarte posibil sa fii insarcinata,aceste simptome corespund unei implantari foarte puternice din cate am inteles pupici.

Alina

Mergi la inceput