Superpacientele visatoare si gravidutedr.Moisa

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Fetelor iata ca dupa o mie de ani mai dau si eu un semn...Suntem Bine...Bia e o nazdravana si ma epuizeaza ziua..ne apare si al 5-lea dintisor si suntem maraite....A inceput sa semene din ce in ce mai bine cu mine, zic io si a aparut si intr-o revista de bb pe luna noiembrie..ce mai, e vedeta!Teo cu bb 2 am lasat-o moale din lipsa de spatiu, ajutor, basca si o operatie la maseaua de minte care s-a incapatinat sa creasca orizontal si care ma paste in februarie! Asa ca pentru moment pas...Iti tin pumnii si tie si Lilianei si tuturor mosicilor aspirante la statutul de mamici sa se lase cit mai repede cu puiuti!Amely sper sa fie totul ok si sa aud numai de bine de strumful mic...Nu am retinut cind ajungi la Iosup dar astept sa vad daca ai fetita sau baietel! Sanatate multa si lor si sarcini usoare! Pe curind!

ciresica de pe tort

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Gabiu din pacate stiu cate fete au pierdut sarcina, pe unele le stiu chiar de la aspirante, dar daca simti ca nu iti face bine atunci intra doar pe la noi sa ne spui ca esti bine, o sa incercam sa te incarcam doar cu energie pozitiva si pe tine si pe toate gravidutele noastre dragi . Iti tin si tie pumnii sa iasa bie tripul test, la fel si Amelyei care parca il are luni, nu?
Loren@ sa-ti traiasca papusica, n-am reusit sa vad pozele de la " ciresica" din pacate sa vad cat de mult a inceput sa iti semene, dar sunt convinsa ca e o frumoasa! Ca despre bb2 va veni si timpul lui, in curand, e bine sa rezolvi mai intai problemele pe are le ai.
Marusca sa dea Domnul sa nu mai fie nevoie sa reincepi inseminarile.
Oare ce mai face Indy cu Mirciulica al ei cel nazdravan?
Va pup cu drag, pe toate!

Teodora

Poze

Aniversare 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Teo scuze..acum sunt publice....ciresica e fata mare de acum..pupici!

ciresica de pe tort

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

pup si io pe ciresica da si pe mamica
Teo stiam io ca ma urmaresti..daca mai vorbesti cu betica sa'i spui ca mii taree dor de ea..
Amely stai linistita ca va fi bine..ai sa vezi!!
va pupacesc pe toate!!!


Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanya spune:

Buna seara fetele!
intru si eu dupa o lungaaaa, absenta motivata ,de nasterea baietelului meu pe 12 iulie,normal cu epidurala, cu doamna dr.Moisa ,tot citeam eu pe aici si am intrat s avad ce mai faceti sa fiu alaturi de voi ,ca sa vi se indeplinesca visul de a deveni mamici minunate.Eu am fost ocupata tot timpul si tocmai azi am putut sa ajung la controlul de 6 sapt, adica dupa 4 luni spre rusinea mea, dar doamna dr. nu a zis nimic, m-a controlat, totul e ok in afara de rana pe col de care sunt cam ingrijorata,dar sper sa o cauterizez si sa scap de ea cu bine.
va doresc ca Mos Craciun sa va indeplinesca cele mai mari dorinte,si sa va dea bebelusii pe care vi doriti dupa care faceti atatea sacrificii si analize ,eu sunt pe aici si va tin pumnii stransi in contiunare,va pupicesc pe toate!


"Suntem oameni si deci,purtarea noastra trebuie sa fie umana" Euripide

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Roxanya sa iti traiasca baietelul si sa va bucurati mereu de el! Cat despre rana de pe col pe care d-na dr. vroia sa mi-o cauterizeze eu am rezolvat-o cu tratament naturist. Nu imi amintesc exact cum l-am luat, dar il gasesti la sectiunea " tratamante naturiste". Ne poti spune cum il cheama pe baietelul tau ca sa reactualizez listuta?
Salutari tuturor. Muuulta liniste pe aici.
Amely parca azi faci triplul test? Bafta! Si tie, Gabiu la fel, numai vesti bune sa ne aduceti!
tuturor

Teodora

Poze

Aniversare 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

thea_m esti o draguta
eu fac triplul test sambata, dar ii tin pumnii lui amely azi, sa iasa ok. Banuiesc ca emotiile apar in saptamana de dupa, cand asteptarea e mai grea.
Va pup pe toate si va doresc zile fertile si teste pozitive

gabi

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Fetele dragi, va multumesc din suflet, sunteti niste scumpe!

Am intrat sa va zic ca o sa avem un bebe-baietel, avem cam 15 saptamani si suntem perfect formati... eu si tati plutim de fericire... Dumnezeu stie cat am tremurat si cat ne-am rugat sa fie bine, iar EL ne-a ascultat...

Astazi am facut si triplul test, rezultatul il luam vineri.

Inca o data va multumesc, din toata inima si astept sa va vad pe toate gravidute! Si asa va fi!

Loren@, am vazut-o intamplator pe Bia, cumparand luna de luna revista respectiva, am dat si de poza ei bineinteles, si am recunoscut-o imediat, e o scumpa si o frumusica, si ce bine ii sta cu palariuta... o papusica, ce mai!

Va pup cu mult drag pe toate!



"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

"Pentru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472" target="_blank">BARBYE- una dintre noi! Trebuie sa ajuti!"

My baby development

Poze cu bebe

14+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

amely sa creasca mare baietelul si sa va bucurati de el.
Sanatate la toti trei

gabi

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Vai Amely , un baietel, nu-mi vine sa cred. Si ce mare e, cum a trecut timpul! Parca ieri stateam de vorba despre alea-alea si au si trecut 15 saptamani. Altfel pe chipul meu nu se vad !
Gabiu , ma bucur mult si pt tine, poate n-am citit din urma, ce este la tine? Fetita?
Intreb ca sa stiu ce sa comand si la mine, sa nu ne repetam !
Eu voi face ET-ul sapt viitoare, bebicii mei sunt la cliogenare, sa-i aduc acasa mai repede!

Sheritra

Mergi la inceput