Superpacientele visatoare si gravidutedr.Moisa

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Pup fetele, si va multumesc... Chiar asa, Gabiule, voi cand aflati sexul lui bebe-strumph?

Sheri-pui, sunt cu pumnii stransi de ma dor, sa iasa perfect ET-ul si sa prinda niste puiuti dragalasi ca mami si ca tati, care peste 9 luni sa le umple vietile si casa de bucurie!

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

"Pentru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472" target="_blank">BARBYE- una dintre noi! Trebuie sa ajuti!"

My baby development

Poze cu bebe

14+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Amely ma bucur iubita..baietel oauuuu..super!!!!
Seritooo si io tin pumnii stransii..doar stii nu?
Teo.lorena,,betycooo,,Madanooo,,gabiu.si toate toate moisicile va pupacesc..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Hi hi, Amely baietel? Nu stiu de ce dar cred ca ma gindeam ca baietel este! Sanatos sa fie,iar tu sa ai o sarcina cit mai usoara in continuare...! Eu sunt cam varza, mi-am scos o masea de minte prin operatie si mi-a atins nerv si spart vas de singe astfel ca au rezultat: jumate de fata umflata, o hemoragie nasoala si faptul ca nu-mi simt inca partea dreapta si se pare ca zile bune inca va fi asa! Offf, dar trecem noi peste! Pupici!

ciresica de pe tort

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

pup io sa treaca durerea de la maselutza..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Salutare, dragelor !

In primul rand vreau sa o felicit pe scumpa de Amely care va face un baietel frumusel ca ea ! Sa fiti sanatosi cu totii, iar baietelul sa va aduca numai bucurii ! V-ati gandit si la un nume ?

Teo, iti multumesc ca te gandesti la mine, draguta ca intotdeauna... Tu ce mai faci, continui cu AC ?

Liana, am vazut ca si tu ai intrat pe fagasul FIV-ului, iti tin pumnii draga mea, sa te ajute DD sa-ti tii copilasul in brate !

Fetelor, eu azi am fost la eco la Giulesti dupa 8 zile de stimulare cu Gonal si Menogon si am 9 foliculi de 15-16 mm, plus 2 mai mici, iar endometrul 11 mm. Proful a zis ca e bine, la fel si Moisa, a zis ca e bine ca sunt toti cam de aceleasi dimensiuni si ca o sa mai creasca. Mai fac inca 3 zile de stimulare, luni seara Pregnyl-ul, iar miercuri dimineata punctia. Tineti-mi pumnii, ca am niste emotii... sper sa culeaga macar 3-4 ovocite bune, care sa se si fecundeze, bineinteles...
Oricum, eu sper ca pana miercuri sa se faca mai marisori, timp ar mai avea, dar sa vedem...

Cam asta despre mine, in rest e totul bine, n-am avut nici un fel de reactii neplacute in urma tratamentelor de inhibare / stimulare pana acum (cu exceptia unor usoare dureri de cap), chiar la burtica nu simt mai nimic deocamdata, sa vedem in zilele urmatoare...daca or creste mai mult ouale.

Fetelor, nu stiu daca ati citit la FIV, am inteles ca Veronici a nascut prematur gemenii, dar numai unul a ramas cu mamica lui (Rares), celalalt s-a dus la DD... Sper din toata inima ca e linistita sufleteste, sa poata avea grija de micutul ei.

Sper sa aud numai vesti bune de la voi, va pup pe toate.



rami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Liana, Lorena, Rami fetele

Rami, valorile sunt f bune, iti tin pumnii stransi pentru punctie si ET, sa iasa perfect si sa se prinda embrionasii pt. 9 luni in burtica la mami!

Offf, Veronici...nu am stiut... Sper ca bebe care a ramas sa o faca fericita pe Vero, cat pentru amandoi...

Va pup pe TOATE cu mult drag

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

"Pentru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472" target="_blank">BARBYE- una dintre noi! Trebuie sa ajuti!"

My baby development

Poze cu bebe

15+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Rami pumnii mei vor fi stransii..starnsi pentru toate 3 ..ca parca asa intelesai ca si suratele tale fac tot miercuri nu?
va pupacesc pe toate!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanya spune:

pup toate moisicile, sunt si eu pe aci sa va fac galerie ,ca sa reusiti la bebici
pentru completarea listutei ,pe baietelul meu il cheama Christian Ionut

va doresc un weekend frumos

"Suntem oameni si deci,purtarea noastra trebuie sa fie umana" Euripide
http://pg.photos.yahoo.com/ph/roxxy792002/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

buna dragele mele,
amely bb al meu era neastamparat si nu i-am putut vedea sexul. S-ar putea sa fie fetita ma gandesc eu, pt ca altfel cred ca s-ar fi putut vedea totusi o extensie, ceva. Urmatoarea echo va fi in decembrie, deci pana atunci...suspence.
Rezultatul la triplu test il iau abia peste 2 saptamani.
sheri bafta multa la ET
rami73 frumoasa productie si super misto ca n-ai avut reactii adverse la tratament. Eu numai de la climifen +-puregon ( 1.2 fiole) aveam niste bufeuri de ziceai ca sunt la menopauza.
va pup pe toate fetelor

gabi

14+

Mergi la inceput