Superpacientele visatoare si gravidutedr.Moisa

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slavmih spune:

thea_m
LA MULTI ANI pentru toti sarbatoritii de astazi! Sa aveti o zi frumoasa plina de bucurii si fericire !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

LA MULTI ANI tuturor ce poarta numele Sfintilor Arhangheli - Mihai, Mihaele, Gabrieli si Gabite, Gabiu, Liana, Slavmih, Pmihaela sa fiti sanatoase si iubite dragelor, si sa vi se implineasca toate dorintele...[-ici multi si petrecere frumoasa!

Theuta dulce fata... pe 14 am dublul test (pliul nucal) iar pe 21 eco morfologica la Iosup si triplul test.

Am emotii mari si ma rog intr-una la Dumnezeu sa ne ajute sa trecem si peste asta, asa cum ne-a ajutat pana acum, dar nu v-am uitat nici o clipa si ma rog si pentru voi toate sa va implineasca dorinta de a deveni mamici fericite, cat mai curand posibil!



"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

"Pentru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472" target="_blank">BARBYE- una dintre noi! Trebuie sa ajuti!"

My baby development

Poze cu bebe

12+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Gabiu, Slavmih, Liana, LA MULTI ANI, sa fiti fericite si implinite !

Slavmih, te cred ca esti trista, dar incearca sa depasesti momentul, va fi bine si pentru tine, ai sa vezi ! Poate ar fi bine sa schimbi schema de stimulare, daca prima nu a dat rezultate. Dar tu parca ovulai natural, nu ? De ce te-ai stimulat ?

Amely, multumim pentru sustinere, esti o draguta ca intotdeauna !



rami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

fetelor va multumesc frumos pentru urari, ieri nu am intrat pe net pt ca am fost prinsa in diverse activitati, motiv pentru care m-am pricopsit cu o groaznica durere de cap care nu m-a lasat sa sarbatoresc cum se cuvine ziua mea. Mai precis tot ce mancam vomitam ( pe principiul ce construia ziua noaptea se darama), asa ca am renuntat sa mai bag ceva in gura. Pe la 10 seara mi-am revenit si am mai dus-o in chefuri pana pe la 12.30, cand am picat rupta de oboseala.
Va pup pe toate, si le urez si eu sarbatoritelor "La multi ani" si sa aiba parte numai de impliniri, iar voua la toate sa va dea DD

gabi

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slavmih spune:

Rami am facut HSG in vara. Pentru a creste sansele Dr mi-a dat sa fac stimulare. Dar luna trecuta in ziua a 15 -a aveam foliculi doar de 14 mm, cu toata stimularea. Acum nu stiu ce sa cred. Sa vedem cum reactioneaza organismul meu luna asta.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

cu scuzele de rigoare pt intarziere..Va multumesc din suflet pt urari!!!
imi era dor de voi..ma gandeam ca m'ati uitat de aceea nu am mai trecut pe'aci
si mieee mii tareeee dorrr de betycaa,veronici,Madana si toate..toate Moisicileee mele dragi..si de tinee moldoveancooooo ce credeai ca te'am uitat???
va pupacesc pe toate!!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...

Un fulg pentru seara de Craciun




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Ce fac fetele mele? unde ati fugit, ca mi-e tare dor de voi!?...

Eu trec momentan printr-o pasa mai proasta, am fost si sunt inca racita, cheguletele alea maronii nu ma slabesc deloc, nu e zi sa nu apara cate unul, si ma dispera fiindca nu inteleg de unde provin, din pacate sunt aproape sigura ca nu au cum sa fie de la col, de aceea sunt nelinistita, daca provin din uter, de la bebe? oricum, pana merg la eco marti, la Iosup, nu am cum sa aflu, sau nici macar atunci, depinde ce va vedea la eco. Poate o avea el o explicatie, ca eu nu mai inteleg nimic...

Teo, si fetele, stie cineva cand ar trebui sa nasca Betica noastra?

Va pup cu mult drag, si sper ca nu m-ati uitat...

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

"Pentru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472" target="_blank">BARBYE- una dintre noi! Trebuie sa ajuti!"

My baby development

Poze cu bebe

14+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Buna fetele!
Liana, Amely cum sa va uitam?! Eu va caut mereu la celelate sectiuni sa vad ce mai faceti, cum sunteti.
Liana bine ar fi sa nu mai fie nevoie sa incepi AC! Dar dac-o fi s-o fi, atunci sa fie cu noroc!
Amely ma bucur ca dublul test a iesit OK, nu vad de ce n-ar iesi si triplu la fel. Nu stiu ce sa iti spun de cheguletele pe care le ai, dar cred ca nu este vreo problema cu ele. Sper sa te lumineze T.
Rami tin pumnii sa ai multi foliculi frumosi si sa iasa embrioni de buna calitate si sa mai trecem gravidute in lista!
Oana pentru sufletul tau frumos Doamne-Doamne iti va darui cel putin un copilas, mai ales ca acum este gata si casuta si are toate conditiile! Ca acest sufletel va veni prin FIV, sau adoptie, sau, de ce nu, natural, numai EL va hotari.
Bety este in sapt. 34 cred, sta mai mult in pat, si speram ca totul va fi bine pana la sfarsit.
Azi era DPN-ul lui Veronici, dar tinand cont ca avea gemeni nu stiu daca nu o fi nascut mai repede. Nu mai stiu nimic de ea, daca aveti vesti proaspete spuneti-mi sa modific in listuta.
Marusca, Slavmih, Carry ati reinceput inseminarile?
Gabiu ce mai faci? parca in ultimul timp nu te-am mai vazut nici la gravidute. Totul este bine, nu?
Aileene prietena noastra, nu ne mai vizitezi?
Pup fetele cu drag, pe toate si astept doar vesti bune, mai ales ca vin sarbatorile!

Teodora

Poze

Aniversare 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marusca spune:

Buna fetelor,

mai intru si eu din cand in cad sa vad ce se mai intampla. Eu nu am prea multe noutati. Nu am inceput IAS-urile, sunt in Z21 dupa tratamentul cu Cyclo-Proginova. Mi-au trecut durerile de burta exact in ziua in care am avut ovulatia cu o seara inainte imi facusem un test si iesise pozitiv. Este clar ca in perioada in care m-a durut burta si secretia a fost mult mai abundenta ca de obicei, deci am luat algocalmine si am prestat. Acum astept sa vad ce se intampla, dar nu-mi pun mari sperante. Dupa z14 - a nu am mai avut nici un simptom neplacut.

va tin la curent cum stau. oricum eu voi face IAS luna iitoare pe ciclu natural , daci prin Z12 a ma voi infiinta la d-na doctor.

Vapup, fug, ca am o intalnire ...


Marusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

buna fetelor,
thea_m, ai dreptate, nu prea mai scriu dar fi convinsa ca va citesc si va sustin din umbra pe toate. E adevarat ca pe la odisee nu prea mai intru pt. ca ma incarc cu energie negativa. Nu ai vrea sa stii cate fete au pierdut cursa.
Aic insa intru chiar si de 2 ori pe zi si citesc tot ce se scrie
amely ma bucur ca dublu test ti-a iesit ok si-ti tin pumnii la triplu. Saptamana viitoare fac si eu triplu test si ma rog sa iasa ok.
va pup pe toate

gabi

13+

Mergi la inceput