Superpacientele visatoare si gravidutedr.Moisa

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marusca spune:

Gabiu: super. ma bucur pentru tine si sper sa avem si noi noroc.Sincer ,toate aceste cazuri disperate cu sfarsit frumos ne dau si nou speranta.
Ai grija de bb sa stea acolo la caldurica



Marusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Amely sa-ti traiasca puisorul cel jucaus si sa fie sanatos. Peste doua sapt. vei vedea si ce mandrete de fata/flacau vei avea.
Gabiu iti doresc sa ai parte de aceleasi bucurii sambata la eco.
Oare ce fac Veronici, Bety si celelalte gravidute ale noastre?
A venit iarna, sa speram ca va ninge si la noi cu gravidute.
Va pup pe toate!

Teodora

Poze

Aniversare 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marusca spune:

Bune Teo,

Se pare ca a plecat d-na doctor si au plecat si fetele. Ne-a pus pe liber pe toate .

Pe mine cel putin cu medicamentul pe care mi l-a dat (Cylo proginova) m-a bagat in ceata. ma doare burta mereu si cred ca o sa ovulez mai repede, ieri eram ziua a 7 a si deja aveam glera mai abundenta , la mine semn de ovulatie. Nici nu stiu ce sa fac. Inainte aveam ovulatia ceas in ziua a 14-a. Cred ca trebuia sa incep din ziua a 5 a cum scria in prospect, nu din a 2a cum mi-a indicat d-na doctor. As fi vrut sa fac o echo dar nu am unde si vine si weekend-ul, tocmai de aceea o sa prestam si o sa ne relaxam ca tot plecam la munte si vremea este urata.



Marusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

buna dragele mele,
la echo sambata a fost super, avem (sper) de toate si dadeam din manute. Va doresc sa treceti si voi cat mai repede prin aceasta experienta, e super
thea_m
marusca, asa sa faci, prestati din 2 in 2 zile si poate la sfarsit te alegi cu un bb

gabi

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marusca spune:

Gabiu:ajuta-ma si pe mine , ca tu ai spus ca ai luat Cyclo Progynova.
- din a cata zi l-ai luat?
- ai avut dureri de burta?

la mine este cumplit, am niste dureri exact ca la CM si nu-mi trec decat cu calmante. Am ajuns sa iau cate 2-3 zi, nu cred ca este normal. Ceea ce ma mira pe mine este ca la reactii adverse nu scrie ca s-ar putea sa apara dureri de burta.

Ma intreb , oare cat ma vor tine aceste dureri ?!!

D-na doctor este clar ca nu poate fi contactata.

Multumesc,


Marusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slavmih spune:

Buna, stie cineva cand se intoarce d-na doctor?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Slavmih, din cate am inteles, pe 14.11 seara. Tu ce mai faci ? Ceva noutati ? Nu mai stiam nimic de tine...



rami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

marusca nu mai tin minte daca din a 2-a sau din a 5-a zi am inceput sa iau. In orice caz, erau ambele variante trecute pe prospect si eu am luat cum mi-a zis Moisica. De durut nu m-a durut nimic, poate ai simptome din alta cauza. Nu stiu cum le iei dar incearca seara, inainte de culcare. Bafta multa

gabi

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

LA MULTI ANI Gabiu, Liana, Slavmih, Pmihaela si pentru toti cei care se numesc Mihaela, Mihai, Gabriela, Gabriel! Sa aveti o zi frumoasa care sa va aduca numai bucurii si fericire!

Teodora

Poze

Aniversare 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slavmih spune:

Multumesc frumos Rami de informatie.
Am la activ 2 inseminari, dar inca nimic. Luna trecuta am facut stimulare dar organismul meu nu a raspuns bine, foliculi mici. Toate calculele mele s-au dat peste cap deoarece Cm a venit la 23 de zile. Sunt un pic trista dar merg mai departe cu lupta.

Va pup


Mergi la inceput