Superpacientele visatoare si gravidutedr.Moisa

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

Teo, pe burtica. Nu imi ramane decat sa astept sa vad ce se intampla.
aileene, , din pacate ovocitele mele se dovedesc a nu fi foarte bune. Uite ca de data soarta chiar s-a jucat cu mine. Dupa vestea buna de la punctie a urmat vestea proasta de la ET. Din pacate exista acele fragmentatii care reduc foarte mult sansele de reusita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

Liliana , draga mea ! Scuze n-am fost sa rasfoiesc pe altundeva ca sa stiu ce se intampla din lipsa de timp , dar imi dau seama ca esti nelinistita ! Imi pare rau daca nu ai avut vesti bune , pacat ! Dar nu-ti pierde speranta puiu mic , vei reusi pana la urma !!! Sa inteleg ca ovocitele erau goale ??? Sper sa nu fie asta !
Te si astept totusi o veste super ! Nu dispera minuni exista io fata curajoasa !
Thea scumpica cum mai suporti caldura asta nebuna ? Am vazut ca e cod rosu in sud !!! Ai grija de tine si de puiutii dragi ! O in semn de liniste sufleteasca ptr ca ai nevoie , acus...acus va bate ceasu' ! Daria si Tiberiu sunt pe.....vineeeeeeeee ! Doamne da-i sa fie ok , sa ai o nastere usoara !
Va pe toate si profit sa le fac un dulce mogaldetzelor voastre
Dau edit ptr ca uitasem sa va spun ca mi-a venit fecioru' tzuca-l mama de Om mare , cu valijoara lui cu roti ! Fericire mare , mami ce mult mi-ai lipsit (cu toate ca ne vedeam pe web-cam in fiecare seara ) iar ziua umbla cu soacra si cu matusa , dar si cu verisorul sau peste tot , n-avea timp sa se gandeasca la noi...si totusi !
A zis ca cel mai bine e la el acasa ...!
Acum asteapta vacanta noastra , plecam pe 31.07 seara , da mi-e cam groaza ptr ca trebuie sa ne urcam la munte si n-avem de ales trebuie sa plecam cu noaptea-n cap din cauza ca ziua autostrazile sunt fuuuuul de pline ! Asta e !



Aileene...Alexandre...(22-sept'99)
amintiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bety spune:

Buna, dragelor!
Hai sa-i facem galerie lui Thea!!!
Azi merge la control si probabil ii scoate firul de cerclaj. Vad ca nu raspunde la telefon, asa ca stau pe receptie.
Un gand bun de la noi toate, sigur o va ajuta si pe ea si pe bebelusi!
Theo, te !

"Oamenii buni au parte de lucruri bune."
Beatrice are bebelina mult dorita
Poze dragi



slideshows_nou_nout


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Multumesc Bety!
Intr-adevar nu stiu peste cat timp voi mai reusi sa intru pe net. Azi am fost la dr., maine ma va interna sa-mi scoata firul de cerclaj. Se preconizeaza ca dupa asta totul sa se intample repede si vrea sa ma aiba sub observatie, mai ales ca maine este de garda. Oricum, juniorii dau semne ca ar vrea sa vina. Maine incheiem sapt. 37. La eco erau bine, nu stiu cat au mai crescut, probabil voi sta cu ei in spital mai mult decat cele 5 zile obisnuite dupa cezariana. Sper din suflet si am incredere in Doamne-Doamne si in medici ca totul va decurge bine si fara incidente.
Sper sa aflu vesti bune de la voi in viitor, ma gandesc in special la fetele dragi care fac FIV: Liliana ( mai ai o sapt. pana la rezultat si sper sa fie pozitiv), Rami, MOana, Liana si celelalte.
Va multumesc ca ati fost alaturi de mine in acesti ani si promit ca am sa mai intru aici ( daca nu dispare subiectul) si sa va dau vesti despre noi.
Cu mare drag,un imens buchet de pentru moisicile mele dragi si foste moisici, aspirante, burtici, mamici si copilasi si nu in ultimul rand pentru tine, Aileene, prietena noastra de suflet.


Teodora
36+ Tiberiu si Daria
Aniversare 2006

Burtici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Teo nastere usoara si bb sanatosi! Liliana iti tin si tie pumnii sa fie bine!Poate luna asta e cu noroc si pentru nasa Biei ca se pregateste de FIV....Bia e f. bine, mai mult cu bona si eu cu sofatul si mai am putin si ma intorc la munca..Yupppiii....abia astept!

www.dropshots.com/utocatalina" target="_blank"> Bia
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2058dec0ad490f2ea6fc4f" target="_blank"> printesa noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bety spune:

Veste buna!!!!
A nascut Thea dimineata, in jurul orei 8,20!!!
Daria are 2500 gr si 50 cm si Tiberiu are 2350 gr si 49 cm si sunt frumosi si sanatosi. Fata e fata lu' tata, blonduta si baietelul e a lui mama, brunetel.
Acum am vorbit cu ea la telefon si i-am spus ca dau de veste in tara!!!


"Oamenii buni au parte de lucruri bune."
Beatrice are bebelina mult dorita
Poze dragi



slideshows_nou_nout


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marusca spune:

Buna. Super. sa-i transmiti si din partea noastra FELICITARI si sa fie sanatoasa ea si copilasii ei. ce-ti poti dori mai mult decat o fata si un baiat
Au noroc : sunt nascuti la zi de sarbatoare mare

Ii trimitem multe



Marusca
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Felicitari Thea, Sa-ti creasca puii mari , frumosi si sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Teooooooooo Felcitariiiiiii sa'ti traisca puiutii!!

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

CE FERICIREEEEEEEE......Thea draga ma bucur mult de tot de implinirea ta
Numai ce ne intoarsem din vacanta ca am si vazut vestea cea buna !

FELICITARI PTR ACEST FRUMOS EVENIMENT , NASTEREA COMORILOR VOASTRE !
SA LE DEA DUMNEZEU O VIATA EXTRAORDINARA CU MULTE REALIZARI SI MULT NOROC IN VIATA DARIEI SI FRATIORULUI TIBERIU ! BUN VENIT PE LUME !
MII SI MII DE FRUMOASEI FAMILII
BRAVO THEA AI REUSIT !!!!
O VOINTA CA A TA "JOS PALARIA" ESTI UN MODEL

...Un gand bun tuturor fetelor si un la fiecare !
Ma duc , ca am valizele la despachetat , dar n-am rezistat sa nu trag cu ochiul , in timpul vacantei nu luasem lap-topul cu noi , ca dealtfel n-ar mai fi fost vacanta si deci n-am mai intrat de mult !
Totul a fost extraordinar , ne-am incarcat bateriile la MAX , valurile , soarele si nisipul fierbinte ne-au transformat in "carbune" , dar totul a decurs OK pe Côte d'Azur unde am fost plecati aproape 3 saptamani
Inca n-am pus poze , dar o voi face in curand
Bye...m-am bucurat de vestea buna Thea , inca o data FELICITARI IUBITA





Aileene...Alexandre...(22-sept'99)
amintiri

Mergi la inceput