Superpacientele visatoare si gravidutedr.Moisa

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

thea_m, tabitha, fete dragi, ma bucur ca sunteti bine si ca ati dat un semn. Bine ati revenit!
Fetelor, credeam ca atunci cand voi avea un bb, acesta va fi cuminte, va manca si va dormi. Ei bine nu-i chiar asa: plange , mananca si doarme, in ordinea asta si apoi iar plange! Dar e super, va doresc si voua sa experimentati.
Va pup pe toate, sa fiti iubite

gabi

-Albert Mihai, 10.05.2007
http://photos.yahoo.com/ph/bunica164/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Gabi voi experimenta si eu, in curand, la dublu, bucuriile si momentele mai putin placute de a fi mamica, dar sunt sigura ca, dupa atata asteptare fiecare din noi va trece mai usor peste reprizele de plans ale micutilor, nu?
Cam liniste pe la noi...unde v-ati ascuns?
Ce mai fac mamicile? Dar viitoarele mamici? Si mai ales aspirantele? Ce planuri mai aveti de viitor?
Va pup cu drag si sper ca pana nasc sa terminam capitolul ca sa predau stafeta, ce ziceti?

Teodora
29+ Tiberiu si Daria
Aniversare 2006

Burtici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marusca spune:

Buna fetelor,

Sunt si eu pe aici.Cred ca azi mai scriu ca de maine plec in concediu . Deabia astept sa pot sa dorm toata ziua.
Eu nu prea am noutati. A inceput sa-mi creasca burtica si azi dimineata am avut un soc cand am vazut ca am probat 3 fuste si nu le-am putut lua deoarece ma strangeau in talie cu toate ca nu m-am ingrasat prea mult, cred ca nu am luat nici 1Kg.
Oricum , nu mai am starile acelea de somnolenta ca in primele saptamani dar daca as putea sa stau in pat as fi cea mai fericita.
Cat priveste greata, ce sa zic, nu am ceva concret sa-mi vina efectiv sa vars dar am o senzatie de foame si de greata in acelasi timp. As manca numai ciorba de legume acra. oricum, mai bine sa am , cel putin asa stiu ca sarcina este OK. Eu cred ca am intrat in saptamana 10 si mai am putin si termin trimestrul 1....

Nici nu-mi vine sa cred ca acum am trecut in tabara gravidutelor. Mereu ma intrebam , oare voi apuca sa scriu ca si graviduta?!
va pup, va doresc mult noroc pentru aspirante , incredere si atentie un psihic cat mai bun. pentru viitoarele mamici : sa aveti copilasi sanatosi si sanatosi si sa nasteti fara probleme.



Marusca
7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Marusca cunosc si eu sentimentul de neincredere in postura de graviduta, desi nu mai am asa mult, inca ma intreb daca este adevarat. Iti doresc concediu placut si sarcina usoara in continuare.
Azi am fost la eco, suntem bine, Daria este ceva mai mica decat Tiberiu, sper sa mai recupereze pe parcurs , in rest firul de cerclaj este bine merci la locul lui. Ne mai vedem cu d-na dr. in sapt. 34-35 si speram pana atunci sa fim la fel de cumintei ca si pana acum.
Aspirantele!!!!!!!!!!!!! unde sunteti?
Va pup pe toate!

Teodora
30+ Tiberiu si Daria
Aniversare 2006

Burtici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

Marusca ma bucur mult ca n-am inteles gresit si ca esti fericita purtatoare a unei comori ! Sa te ajute DD sa duci sarcina la bun sfarsit si sa aduci pe lume un puiutz sanatos si frumos care sa-ti bucure viata !
Thea ce mult ma bucur ca ai aparut si ca ne dai vesti despre sambureii tai dragi care vad ca cresc frumos la mamicutza lor in burtica ! Doamne da-i sa fie bine pana la capat , tu sa ai grija de tine , stii tu ce trebuie sa faci ca sa duci la bun sfarsit totul , ai fost si vei fii mereu o luptatoare , DD te-a rasplatit dublu ptr rabdarea ta ! Doamne si ce bine-ti sta ! Iar de partea cu plansul bb-ilor o data ce-i avem , trecem cu privirea peste , din moment ce-i avem in brate , nimic nu mai conteaza !
Eu eram atat de obosita incat atunci cand ne puneam la masa (intre 2 biberoane) luam cu furculita si ma uitam in ea , gandindu-ma ce trebuie sa fac cu ea , unde trebuie sa bag ce-am pe furculitza ...ata de obosita eram , dar a trecut si toate continua sa treaca din moment ce vad flacaul meu cum creste !
La toate va doresc sa ajungeti sa cunoasteti bucuria de-a deveni mamicutza !
Ma bucur mult de noile mamicute care vin cu vesti despre ele si despre comorile lor , GabiU ai o scumpete de flacau , sa-ti traiasca Albert Mihai , sa fie sanatos si sa aibe noroc in viata ! Ti-am vazut pozele , iti sta f bine mamicuta ! Curaj draga mea , te inteleg ptr ca si eu am avut parte de perioade dintr-astea "zgomotoase" cand Alexandre era sugar , la inceput pana pe la 5 luni n-am inchis un ochi , picam de oboseala , dar merita ! Dupa care au inceput dintisorii , alta problema de suportat , iar pe la 8 luni ii era frica si nu vroia bratele nimanui , decat ale mamicutei lui ! Eram franta , ma uitam in crucis , dar iara spun ca merita efortul . Acuma e mare , tot la mine vine cu orice problema si ce-mi place ca are incredere-n mine si ca ma asculta . Nu intotdeauna , dar deh...cel putin imi arata si mie felul lui de-a gandi si respect la randul meu personalitatea lui ! Trebuie sa profiti si sa te odihnesti atunci cand el doarme ! Iar daca confunda noaptea cu ziua , culca-l in fata geamului la lumina zilei (nu la soare) asa cum eram eu nevoita sa fac ptr ca el dormea ziua nu noaptea ! Un cu drag si sa cresteti mari si frumosi !
Oare ce mai spune Amely scumpa ? Cum se descurca cu printisorul David-Cristian care creste , gangureste si bucura parintii lui dragi ! Un dulce si lor !
Dar de Indy mai stiti ceva ? Mirciulica al ei strengar , acuma e de aceeasi varsta cu Bianca Catalinei , tare smecheras mai trebuie sa fie ! Un strengarilor si mamicutelor lor !
Dar de Bety ce ami stiti , cum creste printesa ei Ana Maria ? Sigur e bine si are mai putin timp de DC , de aceea o intelegem , dar ne-am bucura sa o vedem din cand in cand (ca pe toate dealtfel) si sa vedem cum creste "baby on bord" ! Un cu drag la amandoua , daca treceti p-acilea !!!
Veronici mamicuta fericita de Rares pe unde mai sunteti ?
Rami draga si eu ma bucur sa te vad si sa te citesc , ce mai e nou ? Care-i cararea pe care treci in momentele de fata ? Oricare-ar fi eu iti doresc din suflet sa gasesti realizarea de care ai nevoie si pe care o astepti de-atata timp iubita ! Si pe tine DD te va rasplati ptr indulgenta si rabdarea ta !
Liana un gand bun si -ici unei oltence de "exceptie" !
Va doresc toate cele bune la toate , sarcina usoara in continuare sau celor care-s in toiurile ...sa se prinda cati mai multi !




Aileene...Alexandre...(22-sept'99)
amintiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

frantzuzoaicooo te pupp..si mie mii dor de moisicilee vechi

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Salutari fetele!
Greu, greu ne mai miscam ...
Aileene multumesc prietena draga. Cu siguranta ca toate trec si, daca esti o fire optimista, bucuriile primeaza in fata necazurilor si a greutatilor si multumirea pe care o ai prinvindu-ti copii cum cresc greu poate fi egalata. Multi pupici si numai bine pentru tine!
Liana, olteanca draga ce mai faci tu?
Cred ca proaspetele noastre mamici sunt prea ocupate ca sa ne mai scrie, iar mamicile mai "mari" au si ele acum alte griji si timpul mai limitat. Totusi, ne-ar face mare placere sa mai avem vesti despre ele.
Viitoarele noastre gravidute care se pregatesc de FIV: Rami, Liliana, MOana, MadalinaM pumnii stransi pentru voi ca sa reusiti!
Restul unde sunteti? Nu mai avem aspirante? Ce bine ar fi!
Dar noile gravidute ce vesti ne mai dau?
Pup cu drag fetele!

Teodora
31+ Tiberiu si Daria
Aniversare 2006

Burtici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Aileene, iti multumesc frantuzoaica mea draga ca nu m-ai uitat, ce sa facem, suntem bine, crestem si ne facem tot mai dragalasi (stii tu cum e cu cioara si cu puiul), duminica viitoare, pe 1 iulie avem botezul.

Thea, ce repede a trecut timpul! mai ai cateva saptamani si te vezi si tu cu puii in brate, mamica fericita! abia astept sa te vad! cum te mai simti?

Rami, te pup cu mult drag, mi-a fost dor de tine!

Tabitha, desi ai fost o prezenta discreta in ultima vreme, mereu ma intrebam ce mai faci! un pupic dulce si tie!

Liana, olteanca inimoasa!

Un gand bun pentru fiecare aspiranta, viitoare graviduta si multa incredere ca veti reusi sa fiti curand mamici!



mami de David Christian


"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Va pup pe toate dragutelor ! Imi creste inima cand vad ca macar o parte din veteranele acestui subiect isi amintesc sa treaca pe aici si sa ne impartaseasca franturile lor de viata... E primul subiect la care am scris si voi fi tot timpul atasata emotional de el, sper ca fetele (mai vechi sau mai noi, care vor veni) sa-l pastreze cat mai animat !

Aileene, multumesc de intrebare, ce sa fac, ma bucur de clipele minunate pe care le petrec cu familia si prietenii mei; dupa esecul primului FIV am inceput sa constientizez cat de multe mi-a oferit totusi viata pana acum (desi am si muncit pentru fiecare "obiectiv"), asa ca sunt convinsa ca DD le va randui pe toate cum trebuie, am renuntat sa mai fortez mana destinului (din punct de vedere mental), vreau doar sa ii dau o mana de ajutor (medical), iar in rest...detasare completa ! In alta ordine de idei ma pregatesc de un concediu (reusit, sper eu) in Spania, dupa care mai trag un loz FIV prin septembrie-octombrie...de data asta cu mult mai multa...relaxare psihica.

Amely, ce ma bucur sa te vad, credeam ca ne-ai uitat de tot... Dar esti scuzata, cu asa o minune de care trebuie sa ai grija. Cand mai poti, mai da-ne vesti despre voi!

Gabiu, esti o mamica tare sexi, cat despre comoara...totul e la superlativ !!!

Thea, ai mai fost la vreun control, ce fac puiutii, stau cumintei ? Sper ca te descurci bine cu caldurile astea... ai grija de tine !

Marusca, tu ce mai faci ? Creste puiutul, creste ?

Va pup pe toate si sa auzim numai de bine !



pozici

"Dream as if you have forever. Live as if you only have today."
James Dean

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bety spune:

!
Mai intai toate mamicile, viitoarele mamici si aspirantele.
Nu mai apuc sa intru, dar vad ca Theo a mai animat subiectul. O sa vada ea apoi, cum va fi ; trebuie sa-si gaseasca o urmasa care sa deschida capitolul data viitoare...aveti grija...ea a purtat noroc pe aici!!!!
Am intrat, am citit, va pup cu drag (Lilianei - MRL si M_Oanei, care nu mai vin p-aci, le urez bafta si sa nu uite ca ma gandesc la ele); Pusu - mai da buzz pe mess cand esti si daca ma vezi, ca mai las calc deschis.
Aileene ce sa mai zic...crestem pe zi ce trece!
Amely, Gabiu - sa va traiasca bb-ii!
P.S. Va si Ana-Maria, ca am pus poze noi cu ea!

"Oamenii buni au parte de lucruri bune."
Beatrice are bebelina mult dorita
Poze dragi



slideshows


Mergi la inceput