Superpacientele visatoare si gravidutedr.Moisa

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

Ce placere sa mai vedem miscare p'acilea !
Tabitha draga ce placere sa te vad , dupa atata timp , sper ca treburile chiar daca esti departe , decurg cum nu se poate mai bine ! In legatura cu Veronici pe care o cu aceeasi ocazie si pe Rares strengarelul) , nu-i poti trimite un PM ? Sigur este pe la alte usi unde se discuta de bb-lici si scutecei ...
Dar unde se ascunde TheaM tare dor mi-e de ea , si tare as vrea sa stiu ce mai fac comorile ei si cum decurge sarcina ! Daca treci cumva pe aici sa stii ca te dulce de tooooot , ai grija de sambureii tai , da ?
Marusca sa inteleg ca esti fericita posesoare de ???? Asa da , atunci primeste felicitarile mele calduroase iubita ! Doamne da-i sa fie bine pana la capat , sarcina usoara si un bb sanatos si mancacios ! (Scuze daca poate am inteles gresit) , revino ptr confirmare , da ?
Liana olteanca mea draga , flacaul meu creste , e frumos (asa spun toate mamele , nu ?) , invata bine la scoala , este mandria mea ce mai ?! Multumesc de intrebare !
Dar tu esti in "stand-by" ? Ai nevoie de putina odihna , pleaca si tu in tarile calde , ia-ti vacante luuuuuungi si schimba "macazul" , iar la intoarcere vei fi cea mai "fresh" ptr a ataca din nou problema ptr ultima data , iar rezultatul va fii cel asteptat ...
Cata , voi comanda si eu revista , -ici printesei Bia !
Va pe toate cu mult drag si dor si va doresc toate cele bune


Aileene...Alexandre...(22-sept'99)
amintiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Teooo te vaz ,,te vaz pi la noi nu vii????

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marusca spune:

[b]aileene[b]: Da, ai inteles bine. Am reusit si sunt o fericita . Am fost sambata la control si d-na dr. mi-a confirmat sarcina de 8 saptamani gestational/ 7 saptamani cronologic (eu am ovulat mai devreme. Am vazut pe monitor sacul embrionar si ceva mic acolo. Mi-a spus ca deja ii bate inima. si totul este Ok. Am analize bune si nu trebuie sa iau nici un fel de vitamine.
Dupa cate imi amintesc noi eram cele mai mari sustinatoare ale dr. moisa. Se pare ca increderea mea a dat roade. De asemenea imi pare bine ca am ocazia sa demonstrez si altor fete de pe forum ca increderea mea nu a fost in zadar. Cred ca trebuie multa mobilizare, incredere si consecventa sa poti ajunge la un final. De asemenea trebuie si DD sa-si intoarca fata catre noi.



Marusca
7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Buna!!! Am revenit pe baricade! Uraaa! Ieri am reusit, in sfarsit sa instalez internet-ul si, dupa o luuunga absenta revin. Credeam ca acest subiect este inchis demult, iar ieri nu am avut timp sa-l caut, dar ma bucur tare mult ca inca sunteti pe aici. Dau o fuguta sa ma pun la curent cu noutatile si revin. De acum nu mai scapati asa usor de mine, cel putin pana nasc.



Teodora
29+ Tiberiu si Daria
Poze

Aniversare 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Asaaa, am revenit!
Marusca se pare ca am ajuns relativ la timp ca sa mai trec o reusita pe listuta noastra! FELICITARI! Sarcina usoara, fara probleme si sa mai intri si pe la noi sa ne spui cum esti, da?
Liana am fost tare trista...si inca o data toata admiratia mea pentru omul care esti, pentru optimismul si puterea ta! Sa ne traiesti!
Aileene nu m-am ascuns iubito, si mie mi-a fost tare dor de voi, dar de la 15 sapt. nu am mai fost la munca, iar acasa nu am avut internet. Abia astept ca si copilasii mei sa imi aduca aceeasi bucurie pe care ti-o aduce tie Alexandre...Uneori nu-mi vine sa cred ca am ajuns aici, in postura de viitoare mamica, dar uite ca Doamne-Doamne ne-a rasplatit din plin anii de asteptari si suferinta.
Tabitha ma bucur ca ai intrat sa ne mai dai vesti despre tine. Iti doresc sa iti mearga bine acolo unde esti si cat mai repede sa reviila proiectul bb.
Cata ai o printesa! In ce zi a lunii apare revista? Ai reinceput munca? Dar cu proiectul bb2 cum stai?
Amely, Gabiu sa va traisca baieteii si voi sa fiti sanatoase sa ii cresteti mari si frumosi!
Rami uite ca am aparut, iar daca nu prea intri pe aici te caut eu pe la alte subiecte!
Merg in cautare de date ca sa reactualizez listuta!
Pup aspirantele, viitoarele mamici si mamicile precum si prietenele noastre care ne viziteaza!
O zi frumoasa va doresc!

Teodora
29+ Tiberiu si Daria
Poze

Aniversare 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

Thea,
Se citeste printre randuri ca esti o mamica fericita, super fericita! Sper sa ne molipsim si noi de la tine cat de curand.
Eu frecventez mai mult subiectul de la FIV, dar nu am renuntat la Moisica. Tot la ea ma rezolv cand am nevoie de ceva. Este o dulcica si deja mi-a intrat la inimioara.
Pupici speciali pentru Thea
pentru toate fetele mele dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marusca spune:

Theo: ma bucur ca esti bine. Imi faceam griji ca s-a intamplat ceva. Ce fericita trebuie sa fii sa ai 2 copilasi (un baiat si o fata) , nu-ti poti dori mai mult. Cand ai stiut ca ai 2? Eu am avut 2 foliculi mari si sotul meu ma intreba tot timpul daca nu sunt cumva 2 dar nu cred ca probabil mi-ar fi spus d-na doctor. stii cumva cand se vede prima data ca sunt mai multi? la cate saptamani?Eu ma gandesc ca ar trebui sa se vada imediat, dar....

Eu sunt bine , azi m-am apucat din nou sa fac miscare ( de obicei faceam dimineata aerobic si pe banda) dar dupa ce am ramas am intrerupt deoarece aveam dureri de burta ca la ciclu. Acum m-au lasat durerile si d-na dr. mi-a zis ca sunt bine si nu am restrictii. Deoarece am probleme cu tranzitul mi-am propus sa reincep usor cu mersul pe banda dimineata si se pare ca efectul este super. Ma simt foarte bine...Sper sa rezolv si problema cu tranzitul.
Toate Moisicile





Marusca
7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Teo, draguta mea, bine ca ti-ai pus si tu net, ca nu mai stia omul nimic de tine, noroc cu cabinetul Moisicii. Ma bucur ca esti bine in continuare, sa te ajute DD sa nasti la termen 2 copilasi minunati ! Sa stii ca eu le-am anuntat pe fetele de la FIV de tine, dar nu cred ca au citit toate... Te pup si tinem legatura !
Aileenne, te pup si ma bucur de fiecare data cand te vad !
Tabi, chiar a fost o surpriza placuta sa te revad, poate mai treci pe la noi ! Mult succes in orice ai face in continuare !
Amely, cred ca are acum mai putin timp, de cand a aparut pe lume David, dar o
Liana, multi si tie, fata optimista !
Marusca, FELICITARI !!!



pozici

"Dream as if you have forever. Live as if you only have today."
James Dean

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Liliana/MRL, sa stii ca nu te-am uitat nici pe tine ! Multa bafta la FIV-ul care se apropie, sa ne anuti ca ai gemeni !!!

pozici

"Dream as if you have forever. Live as if you only have today."
James Dean

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Multumesc fete dragi pentru reprimirea in club!
Liliana va urmaresc eu si la FIV sa vad ce mai faceti, dar inca nu am avut cand sa recuperez atatea luni. Oricum, iti doresc sa fii in curand o viitoare mamica la fel de fericita ca mine.
Marusca la 6-7 sapt. i-a vazut Moisa la eco, dar este posibil ca vreunul sa fie mai ascuns si sa nu il vada decat atunci cand mai creste. Dar important este sa nu ai probleme cu sarcina si sa fie bb bine!
Rami multumesc!Sper sa ajung si eu cat mai aproape de termen. Iar voi sa-mi calcati pe urme repejor!
Pup fetele cu drag, pe toate-toate!

Teodora
29+ Tiberiu si Daria
Aniversare 2006

Burtici


Mergi la inceput