Superpacientele visatoare si gravidutedr.Moisa

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

bety, ai o printesa frumoasa foc. sa fie sanatoasa si norocoasa! Eu astept sa vad ce mi se pregateste luna urmatoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

Bety , Ana Maria e o scumpete de fetita ! Are niste ochisori tare frumosi si sclipitori ! Si ce bine se tine-n funduletz , bravo ! Merci ptr vesti scumpa .
Ma bucur ca sunteti bine si sanatoase !
Unde-i taticutul , e plecat pe mare ! Cred ca acuma iti trece timpul muuuuult mai repede si bine cand nu e langa tine , hm ?
Va -icesc pe amandoua cu mult drag !
Liliana draga de tine , DD sa-ti ajute luna viitoare sa se lase si la tine cu un test asa cum il astepti tu !
Vezi fi pe faza ca Thea preda stafeta , daca din cate am inteles eu mai esti superpacienta superMoisicii , deschide subectu' si s-auzim de multi !
Va pe toate si va doresc sa va realizati visele amanuntit



Aileene...Alexandre...(22-sept'99)
amintiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Ohooo! Lume noua si totusi veche atat de draga! Ce ma bucur ca mai aflu vesti despre voi!
Amely ma tot uit la pozele cu David si ma minunez ce mare si scump este, iar tu arati atat de bine de parca nici n-ai fi fost insarcinata! Duminica veti fi tare frumosi! Sa mai intri cand ai timp sa ne mai povestesti despre David.
Rami eu iti doresc sa te intorci din Spania total relaxata si cu un bb in burtica, doar minuni mai exista! Iar daca vei veni de acolo doar relaxata atunci sa iti poarte noroc toamna si sa reusesti!
Liliana luna viitoare sa iti aduca numai lucruri bune. Imi doresc atat de mult sa reusiti toate! Meritati din plin, dupa ani de asteptare si chin sa simititi si voi bucuria maternitatii!
Bety frumoase poze! Imi place mai ales cea pe care o ai pe YM cu sapcuta rosie pusa smechereste.
Aileene unde vei face concediul anul acesta? La voi se practica taberele de vara pentru elevi? Alexandre a fost intr-o astfel de tabara?
Stiti ceva de Musete? Cred ca o fi nascut,din ultima postare a ei pe care am gasit-o am inteles ca urma sa nasca natural cu epidurala.
Noi suntem relativ bine. Suportam destul de greu caldurile, dar nu ma plang pentru ca stiu cate aspirante si-ar dori sa fie in locul meu, orice greutate paleste atunci cand simt puiutii cum fac tumbe in burtica. La ultima ecografie facuta la Moisa, Tiberiu o luase inaintea Dariei cu cresterea, eu sper doar ca este vorba de ritmul lor diferit de crestere pentru ca pe Daria o simt tot la fel de energica ( mai activa decat fratiroul ei) ca pana acum. Experimentez si contractii, am inceput sa iau si Gynipral tb si vorbesc cu ei sa stea cumintei acolo inca vreo 6 saptamani pentru ca nu este timpul sa ne vedem. La ultima consultatie firul de cerclaj era OK. Mai merg pe 17 iulie, sapt. 34-35, sper sa nu ne faca surprize pana atunci.
Poate sa preia stafeta oricine si tare m-as bucura sa aiba mana buna pe care am avut-o eu de cateva ori cand am deschis capitolele.
In continuare va astept cu vesti: aspirante, gravidute, mamici si alte dragi prietene!


Teodora
31+ Tiberiu si Daria
Aniversare 2006

Burtici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

Thea draga ce ti-as mai trimite un pic din frigul nostru de aicia , asa doar ca sa te mai racoresti un pic , ca tu cu 2 pe caldurile pe care le aveti..... ! La noi am dat din nou drumul la caldura atat de frig e , iar Alexandre e racit ! Dar tratam , nu-i problema ! E lumea cu -n sus ...cine stie ce ne mai asteapta pe viitor , saraca planeta noastra si saracii de noi si de cei micuti pe care-i dorim atat de mult , iar cand vin , ne facem tot felul de ganduri ptr viitorul lor ...
Si ca sa raspund intrebarii tale referitoare la tabara , da este , dar nu ptr varsta lui fi-miu deocamdata e prea mic ! Va merge de abea la 9 ani in clasa de "zapada" (asa se numeste) in vacanta de iarna in februarie 2009 ! Iar vara exista tot felul de "coloniii de vacanta" , dar eu nu-l voi lasa niciodata sa mearga ptr ca cei care le tine de grija sunt tineri si uneori fara experienta si li se poate intampla cine stie ce , deci mi-e cam frica si n-am incredere ptr ca aici e un fel de incredere oarba cateodata din partea parintilor , iar daca se intampla ceva nu le convine ! S-au intamplat multe in astfel de colonii din pacate !
...Vom pleca 1 saptamana la munte in Ardeche o regiune de o salbaticiune extraordinar de frumoasa , locuita bineinteles , dar plina de prapastii , serpentine ametitoare , tot felul de raulete si parauri dar si cascade frumoase ! Iar o alta saptamana la mare pe Coasta de azur , asta ca sa se balaceasca Alexandre ca tare-i place marea si nisipul fierbinte ! Dar pana atunci mai e o luna de lucru
Thea draga nu-ti fa probleme in privinta Dariei , ea are o greutate normala , ca doara e fetita , iar fetitele sunt mai lejere decat baieteii ! De aceea e mai "zbenguita" decat fratiorul ei Tiberiu ! Frumoase nume le-ati gasit , s-aveti noroc de ei ! Sarcina usoara in continuare si fara eforturi ! Oricum ei cresc bine si totul va fi bine ! Fii atenta insa cu contractiile !
Un cu drag la toate !!!




Aileene...Alexandre...(22-sept'99)
amintiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

aileene, . Voi ramane mereu o moisista declarata. Iti multumesc mult pt gandurile tale bune si sa de-a Dumnezeu sa va calc pe urme cat de curand. Eu sunt deja cu o manuta intinsa spre Thea pe care o pup dulce pe burtica si sper ca pana la urma sa o apuc cu putere si sa mai trag cateva fete dupa mine. Te pup dulce.
Pupici pentru toate moisicile mele dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

Liliana draga , pai daca ai intins deja manutza spre Thea draga de de ea , atunci e super ok ! Inseamna ca mai e putin si te voi urmari pe la odisee Sa dea DD sa fie asa si sa le calci pe urme -utzelor ! Tot ce conteaza este increderea in tine si in viitor , in rest lasa timpul sa-si spuna cuvantul !
Fetelor a venit iarna ,brrrrrrr da frig mai e pe la noi !
Astazi Alexandre e plecat toata ziua cu scoala , iesirea de sfarsit de an , dar cu un timp ca asta , saracii de ei , vor fi uzi leoarca ! Eu am avut grija sa-mi infofolesc odorul si nu-mi fac griji in privinta asta ! Ca si asa multi imi spun ca-l cocolosesc prea tare ! Mie mi se pare ca nu-i destul Dupa ei ar trebui sa-l las dezbracat , cu nasu curgand... ! Offf Doamne , spuneti si voi mentalitate la frantzujiii astia
Va -icesc pe toate si va doresc s-aveti grija de burtici , bebici si sa va faceti bine temele fetele care-s in toiul tratamùentelor , ca sa luati nota maxima !


Aileene...Alexandre...(22-sept'99)
amintiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

aileene, multumim pentru cuvintele frumoase, te pup si-ti doresc numai bine. Ce mare e Alexandre, deja va ganditi la tabere!. Cred ca esti o mamica tare mandra de flacaul ei!
Ai dreptate, fiecare varsta are greutatile ei si trebuie sa trecem peste toate cu zambetul pe buze. Eu ma bucur de fiecare clipa alaturi de minunea mea si iti spun sincer ca am trecut totul cu vederea de parca nici nu m-as fi chinuit cinci ani sa am un bb. Parca e langa mine de cand lumea.
thea_m vei fi o super fericita mamica de 2 comori. Iti marturisesc ca mi-am dorit si eu gemeni ( asa credeam ca fac daca ajung la FIV). Din fericire am ramas gravi inainte de a ma apuca de procedura, drept pentru care probabil cand voi avea liber voi purcede la bb2. Multa sanatate si laptic pentru amandoi bebelushii.
rami_73, te pup si-ti doresc o vacanta minunata ( ma gandesc si eu cu jind la o vacanta dar ce am acum compenseaza) si relax, o sa fie bine, ai sa vezi ( poate te intorci..... nu mai spun)
bety, va pupam si noi, Ana Maria -bucuria e o scumpa, sa va traiasca si sa va bucurati de ea
va pup pe toate, zile fertile

gabi

-Albert Mihai, 10.05.2007
http://photos.yahoo.com/ph/bunica164/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Liliana pumnii stransi-stransi pentru tine, am sa urmaresc cu sufletul la gura demersurile tale pentru bb. Nr. 3 va fi o reusita!
Rami o vacanta placuta iti doresc, sa te reintorci cu bateriile incarcate si cu cati mai multi foliculi buni pentru FIV-ul pe CM natural. Apropo, am vazut pozele cu "casuta" voastra. Suuuperba, cu mult bun gust, iar in curte o sa alege in curand copilasii!
Aileene nu mi-ar strica niste racoare de la voi, pana una-alta imi bate briza de la ventilator in fata. Iti doresc si tie zile frumoase intr-un decor atat de minunat descris!
Gabiu ce face bb Albert? Il alaptezi sau ii dai formula?
Eu am simtit mereu ca voi ajunge la FIV si voi reusi din prima cu gemeni ( poate va mai amintiti cum glumeam pe tema asta) si iata ca Doamne-Doamne ne-a ascultat rugile.
tuturor!

Teodora
32+ Tiberiu si Daria
Aniversare 2006

Burtici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

thea_m pe Albert il alaptez si pot sa-ti spun ca ma numar printre mamicile care alapteaza cu placere. Nu-i dau nici macar ceai.Acum ce-i drept de o saptamana mananca ceva mai putin si nici de ingrasat nu s-a ingrasat asa cum as fi vrut, dar ii dau inainte cu rabdare. Iti doresc si tie sa ai laptic, ca sa nu te chinui cu biberoane.

gabi

-Albert Mihai, 10.05.2007
http://photos.yahoo.com/ph/bunica164/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

GabiU ce ma bucur ca cresteti frumos , ce bine-ti sta mamicuta si ce bine va sta impreuna ! Albert Mihai e un copilas dulce de tot , sa va aduca cele mai frumoase bucurii !
Asa este , uitam anii grei prin care am trecut plangand , gandindu-ne cu nesatz (apas cuvantul) la acel copil pe care atat de mult il doream in bratele noastre , pe care atat de mult ni-l imaginam uitandu-ne la alti copii , in care se gasea pe undeva si al nostru !
Incet , incet ajungem toate sa cunostem bucuria nemarginita de-a deveni mama ! Ce e mai frumos pe lume , decat atunci cand te simti implinita , strangandu-ti puiu la piept ! Imi vine sa de fericire ptr voi toate , admir pozele cu burticute , cele cu puiuti dragi care de-abea au deschis ochisorii spre viata , si de asemenea celor care au inceput sa faca progrese si sa bucure parintii cu atatea moduri de-a se exprima si de-a arata cat de fericiti sunt alaturi de cei care le-a facut un locsor in inima lor pe viata , care l-au asteptat cu atata dragoste ca sa i-o dea in sfarsit !
Va cu drag si nostalgie si va doresc tot binele din lume , pace si liniste sufleteasca !


Aileene...Alexandre...(22-sept'99)
amintiri

Mergi la inceput