Superpacientele visatoare si gravidutedr.Moisa

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

marusca imi pare rau de rezultat. Ma bucur ca nu esti suparata, eu am fost distrusa dupa rezultatul negativ al primei IAS.
te pup si bafta multa la urmatoarea

gabi

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary35a spune:

Buna, si eu sunt o pacienta a dr. M. Astazi am facut inca o IA (a 5-a)si sper sa fie cu noroc pt. totul a decurs foarte bine. Desi inca un esec m-ar da foarte tare peste cap, nu ma las . Stiu ca se poate, pentru ca acum 2 ani, dupa 2 IA am ramas insarcinata dar am pierdut sarcina in saptamana a 6.
pana la aces esec credeam ca cel mai geru este sa ramai insarcinta, dar greul a inceput abia dupa aceea. Acum sper ca am invatat ceva din acea experienta si voi face totul sa nu se mai repete.
Sper sa mai am posibilitatea sa mai intru in curand pe forum si sa ma inscriu in lista de reusite ale dr. M.
Succes tuturor.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Buna fetele!
Am revenit din concediu, dar e prea multa liniste pe aici. Mi-e dor de voi!!!
Musete FELICITARI! Cu bucurie am citit vestea buna , la FIV. Sa dea Domnul sa ai o sarcina usoara si sa ai mereu zambetul pe buze si cat mai putine nelinisti!
Liliana imi pare rau, eu inca mai speram, dar, inca o data, am vazut ce caracter puternic ai si sunt sigura ca pana la urma vei reusi sa fii mamica!
Marusca te felicit pentru atitudinea ta. O asa gandire pozitiva nu poate duce decat tot la un rezultat pozitiv!
Carry imi pare rau pentru nereusita ta, dar ma bucur ca alte reusite te motiveaza sa continui.
Mary35a bine ai venit alaturi de noi si mult noroc la inseminarea nr. 5!
Gravidutele frumoase, Bety, Veronici, Amely, Gabiu, Mari-lu va pup pe toate si astept vesti bune de la voi.
Bety, Veronici nu v-am mai vazut pe forum, sper ca sunteti bine, iar daca ne mai cititi intrati si dati-ne vesti despre voi.
Liana inca n-am reusit sa citesc in ce stadiu esti cu FIV-ul, dar iti tin pumnii sa mearga totul snur!
Oana felicitari pentru hotararea ta. Sa dea Domnul sa nu intampini piedici si dorintele tale sa se indeplineasca cat mai repede!
Aileene frantuzoaica noastra, ce mai faci? Ce mai face Alexandre?
Loren@ te pup si pe tine si pe ciresica ta si fie sa vina cat mai repede un fratior sau o surioara!
Pup cu drag toate moisicile!

Teodora

Poze

Aniversare 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Va pup, fetele, si sa fie cu mult noroc noul capitol deschis de Theiuta noastra

Marusca, sunt alaturi de tine si sunt sigura ca vei reusi luna viitoare, chiar daca de data asta n-a fost sa fie. Ai incredere!

Si mie mi-e dor de voi moisici, si sper ca sunteti bine, ma bucur enorm pt. reusita lui Musete si o rog daca poate sa ne mai dea si noua de veste, sa stim ca totul e ok cu sarcina.

Noi suntem bine (cred, deoarece nu am mai mers la eco de aproape 2 saptamani), burtik a crescut un pic si in afara de mici neplaceri (usoare greturi, dureri de sani, crampe in burtica) totul pare ok. Nu am mai avut scurgeri maronii (bat in lemn) dar recunosc ca de atunci am ramas cu teama, mai ales cand merg la toaleta mi-e frica sa nu zaresc sange pe hartie... Dar incerc sa ma controlez si sa nu-l stresez pe bb.

Joi facem eco de 12 saptamani si am mari emotii. Tineti-mi pumnii...

Ma rog pentru voi toate si sper sa aud vesti bune curand. Cred ca a venit timpul sa apara si rezultatele cu II, ca doar toamna se numara bobocii, nu-i asa?


"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

"Pentru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=83472" target="_blank">BARBYE- una dintre noi! Trebuie sa ajuti!"

My baby development

11+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marusca spune:

Theo: bine ai revenit din concediu. E cam liniste pe aici si ma intreb de ce . La cabinet si pe la analize sunt o gramada de fete.
Eu credeam ca m-a pus pe liber o luna cu anticonceptionale dar am vazut ca mi-a dat niste pastile care de fapt Nu sunt anticonceptionale ci un supliment hormonal. Deci o sa le iau si voi presta natural. Cine stie de unde sare iepurele :)

Mary35a:trebuie sa ai incredere. Eu cel putin mi-am propus sa ma relaxez. Sa-mi gasesc alte preocupari principale si sa fac ce-mi spune medicul. Cred ca este mai bine sa nu ne gandim mereu la asta.
Sa ne tii le curent cu ce se intampla.

Amely:ai grija de tine si de BB. Sa ne spui ce vei face :)

carry: tie ce ti-a dat d-na doctor luna asta ?



Marusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Amely simt ca va fi bine si vei duce sarcina la termen. Bafta multa la eco de joi.
Marusca cum se numeste acel supliment hormonal?

Teodora

Poze

Aniversare 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

Teo, te dulce. Am citit ca ai fost plecata in concediu si sper ca esti relaxata si cu forte puternice. Din pacate eu nu am mai scris aici pt ca as fi vrut sa va dau vesti bune care sa incurajeze fetele. Stiti ca am esuat si de data asta dar inca mai sper ca intr-o buna zi sa va dau si eu vestea buna, vestea +. Momentan stau sa ma reglez hormonal, pt ca de psihicul meu s-a ocupat sotul si mergem mai departe. El este mai speriat decat mine in legatura cu hormonii bagati. mereu imi spune sa intreb doctorul, sa ma documentez foarte mult, sa ma consult cu voi si sa nu ma arunc cu capul inainte asa fara rost. Ii este frica de consecintele negative pe care as putea sa le am din cauza hormonilor. va spun drept ca este cu ochii pe mine mai rau ca inainte. Cum ma stramb putin cum ma intreaba ce am, daca ma doare ceva, daca am nevoie de ceva, daca imi lipseste ceva. Il simt ca este foarte grijuliu cu mine de cand am inceput stimularile, cred ca realizeaza mai bine decat mine prin ce am trecut. Acum am trecut din nou pe homeopate si naturiste (Maca, primula si omega). Sper ca anul care vine sa fie unul productiv pentru noi.
Astazi am fost sa vad cum ma prezint dupa tratamentul facut pt FIV si nu m-am ales cu nimic in plus (chisturi sau cine stie ce dereglare). Endometru 7,5 trilaminar si 1 folicul de 17 mm pe ovarul drept. O perioada o sa mai lucram natural, doar cu ajutorul homeopatelor si naturistelor.
marusca, despre ce supliment hormonal vorbesti?
va pup dulce pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marusca spune:

Fetelor. asa l-am denumit eu ca nu prea stiu in ce categorie se inscrie. Medicamentul este : cyclo-progynova. dar scrie mare pe el ca nu este contraceptiv , deci pot sa si poate iese si ceva.

Si eu am fost putin mirata deoarece hormonal nu am nimic , cel putin asa mi-au iesit analizele, dar avand in veder varsta ( 35 ani) poate ca este nevoie de ceva suplimentar.

Voua ce v-a dat?



Marusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Marusca...imi pare rau de nereusita ta....si de a mea
Dar bineinteles, nu renuntam, nu-i asa ?
Mie, in luna asta cat dr. lipseste, mi-a dat Microginon, un anticonceptional, pe care m-am hotarat sa nu-l iau.De ce ?
Ptr ca mi se pare inutil, teama de chisturi a dr eu nu o impartasesc,
si de aceea m-am gandit ca luna asta sa iau Maca (ptr cresterea endometrului ), de fapt l-am si comandat pe net iar pe joi il astept.
Am comandat si ptr sotul meu, care nu e prea incantat ca nu ascult dr., dar aproape l-am convins nu are rost sa iau AC,desi el insista
sa respect instructiunile dr.Am mai spus-o,are o mare incredere in dr M. si asta nu poate decat sa ma bucure si ,implicit, imi da si mie speranta si curaj sa merg mai departe.
Bafta tuturor, mai e nevoie de vesti bune

Mergi la inceput