Superpacientele visatoare si gravidutedr.Moisa

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marusca spune:

Goldi,

Si la mine era HSG-ul foarte bun. Dar tot ea s-a gandit ca mi-ar face o histero. Probabil ca vedea ceva in neregula la echo.
Trimiterea trebuie sa o iei de la medicul de familie iti mai trebuie si o adeverinta de la serviciu deoarece trebuie sa te interneze.
De preturi iti scriu pe PM.

Pe unde or fi fetele astea? sper sa ne mai dea si nou vesti.




Marusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:


In primul rand vreau sa le pup pe toate gravidutele si mamicile fericite. Uite ca incet dar sigur toate (aproape toate) sunteti in tabara mamicilor.
Eu inca ma mai lupt sa fac saltul ala miraculos peste stafeta si sper sa reusesc pana la urma.
Vreau sa va spun ca eu nu am renuntat la dr. Moisa, dupa ce voi ramane graviduta la ea ma voi muta sa ma urmareasca. Va spun drept ca imi pare rau ca nu face si ea punctii si ET-uri ca la ea ramaneam. Si acum ca tratamentul, punctiile, et-urile le fac cu prof eu mereu m-am consultat cu ea. Nu am ocolit-o si mereu am gasit in ea un sprijin si un sfat medical competent, mai ales ca imi stie foarte bine istoricul. De cate ori am avut nevoie de ceva am sunat-o si mereu a fost draguta cu mine. Asa ca eu ma declar fan dr. Moisa indiferent de ce vorbeste lume in stanga si dreapta. Eu am cazut pe aceeasi lungime de unda cu ea si sigur asta a dus la o colaborare foarte buna dr-pacient.
va pup dulce pe toate-toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

MRL, marusca, aveti dreptate, fiecare trebuie sa-si gaseasca medicul care sa fie pe aceeasi lungime de unda . E firesc ca unora sa nu le placa de ea cum la fel de firesc e ca altele sa fie incantate. Important e sa reusiti, indiferent cu ce medic. Va doresc bafta la toate dragi moisici si va pup

gabi

34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Subscriu !
Moisa !


Marusca, multumesc si te astept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marusca spune:

Super fetelor.

Parca mai venim de acasa. Sunt convinsa( de fapt stiu sigur) ca sunt si alte Moisici care ne citesc.

Spuneti-ne si noua ce vi se mai intampla.
Daca sunt potentiale candidate pentru dr. Moisa le stam la dispozitie cu bune si rele....

Eu astept.... si nu stiu ce se intampla dar am niste crampe uterine uneori. Stiu ca este prea devreme sa am semne dar oricum de azi voi incepe sa iau Duphaston pentru orice eventualitate.

Ce-ar fi sa trecem si noi in tabara viitoarelor mamici si sa nu mai ramana chiar nici o aspiranta



Marusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Chiar imi era dor de subiectul asta ! A fost primul subiect la care am scris pe Forum si chiar mi-ar parea rau sa dispara. Multe fete au migrat pe la alte subiecte (in special FIV), dar sunt convinsa ca nu au uitat-o pe Moisica noastra.

Sunt intru totul de acord ca Dr. Moisa e o profesionista, eu cel putin nu am ce sa ii reprosez, mi-a facut toate monitorizarile/inseminarile ca la carte, iar daca n-a iesit nimic, nu e vina ei. De exemplu cand am avut un chist mare pe un ovar cu dureri ingrozitoare mi-a spus sa vin la spital (pe la 12 noaptea am sunat-o !) si a venit si ea sa ma vada, si m-a monitorizat si a doua zi, inainte de externare. De cate ori am deschis gura sa-i solicit ceva, a facut tot ce a putut sa ma ajute. Cu privire la aspectul financiar nu comentez nimic, in fond fiecare trebuie sa traiasca. Eu i-am cunoscut si aspectul uman si am ramas impresionata, nu e intotdeauna grabita si repezita (cum o vedem uneori in spital, dar e normal, la cat de solicitata e).

Amely, Gabiu, uite ca mai aveti putin si va vedeti copilasii, trebuie sa fie tare emotionant. Sunteti niste exemple de reusita si sper sa va urmam si noi cat mai curand.
Teo, ce mai fac bulinutele tale, mai da-ne un semn de viata.
Aileenne, mi-e dor de tine, nici tu nu ai mai intrat demult pe aici, cred ca dragul de Alexandre te solicita, dar ce fericire mai mare poate exista ?

Pup toate moisicile si sa ne ajute DD sa deschidem un alt subiect "Mamici fericite, foste paciente ale Dr. Moisa" !


rami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marusca spune:

Rami Tu in ce stadiu esti acum?




Marusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

nici io nu am renuntat la acest subectdoar aici am gasit cele mai dragi fete..inimoase si saritoare pe care inca le iubesc mult..multt..
io incerc sa le prind din urma pe Amely si gabiucchiar daca mai greu dar nu ma las delocdoar ma stiti ca nu renunt asa usorma rog cele care ma mai stiti
frantzuzoaicooo io te citesc pe unde apari..cu saltea fara saltea ci copil,,cu manele cu tot cu totpt ca imi esti la fel de draga..
Teo nu facem asa bine dar ne straduim sa mergem inainte pt ca suntem invingatori
betycooo cu tine mai vb din cand in cand..te pupp..
MRL
Marusca,goldi va doresc sa reusiti cat mai repede..
mii tare dor de mussete,veronici,Madana,mamiFlori,mari.lu,Maidyn,Amparoooare ele ce mai fac?????nu au mai dat nici un semn,,

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"14

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Marusca, ce sa fac, am prestat un FIV in noiembrie anul trecut cu Monseniorul (la recomandarea Moisicii), fara nici un rezultat, intrucat am raspuns f. prost la tratament (11 foliculi si doar 1 ovocit !). Acum sunt pe naturiste/homeopate, merg la Moisica lunar (sau de cate ori pot ) si ma pregatesc de un alt FIV, prin vara-toamna, nu stiu exact.

Liana, olteanca mea ! Ai grija de tine, de ce ai zis ca nu esti asa bine ?

rami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

rami inca mai pierd cate o picatura.,am dureri mai de burtica in partea dr pt ca uterul cica s'a dez mai mult in aceea parte..asta e..da nu ma las..merg inaintee doar ma stii
te pupppp si iti tin pumniiii..

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"14

Nasica

Mergi la inceput