Superpacientele visatoare si gravidutedr.Moisa

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teomaria spune:

Buna,fetelor!
Vreau sa va cer si voua o parere...ma gandesc ca voi mergeti si va monitorizati la dl.dr. si stiti cu certitude din momentul in care am un test de ovulatie super poyitiv,adica liniuta a2a mai aprinsa si mai groasa decat prima, cand ar trebui sa ovulez...stiu ca pe prospect scrie 24+36 de ore, dar cele care se monitorizeaza au si confirmare ca asa se intampla?Eu am senzatia ca ovulez in aceeasi zi in care am acest test.Se poate oare?
Multumesc anticipat

http://tt.lilypie.com/dZJyp2.png
Un zambet nu costa nimic, dar pretuieste atat de mult!
Daca vrei sa primesti..., invata sa daruiesti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Teo, cum a fost la eco? sper ca vii cu vesti bune! ai aflat sexul lui bb?

Teomaria, as vrea sa te pot ajuta cu un raspuns...dar...eu n-am folosit niciodata teste de ovulatie pt. ca am auzit ca pot da erori, am mers direct la monitorizare, pana in luna cand am ramas, inclusiv. Altfel nu ma linisteam Asa ca, pana la urma, ecografia e sfanta!

Aileene, cate un dulce tie si lui Alexandre cel cumintel!

Marusca, chestia cu migratul e un fenomen care se intampla si pe la alte subiecte Multa bafta, sa functioneze tratamentul Moisicii

La eco a fost ok vinerea trecuta, am capatat si poze cu fetisoara lui bebe, are nasucul carn ca mami si buzele lui tati (cel putin asa mi se pare mie, asta daca nu cumva am luat-o razna)

Va pup pe toate, burticoase si (foarte curand!) viitoare burticoase!

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

My baby development

Poze cu bebe

27+ si David Cristian



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

buna fetelor,
am trecut sa va salut si eu, n-am mai scris pe net pt ca acum suntem in renovari acasa asa ca nu prea mai e loc la calculator de chiuvete, cazi, masina de spalat si alte alea ( renovam baile), dar de citit citesc zilnic de la serviciu, asa ca sunt la curent cu tot ce misca.
Va pup si va doresc tot ce va doriti si voi

gabi

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

dulce de tot burticutzele ! Ma bucur mult sa va vad din cand in cand si sa stiu cum sunteti , ce mai faceti ! Dar cel mai mult ma bucur ca totul e ok cu -linii vostrii dragi si scumpi !
Amely , mercic mult iti intorc inmiit pupiceii si o mangaiere pe burtik ! Ceea ce este valabil ptr toate burticile biensur' ! Si e normal sa te intrebi cu cine seamana bb , si eu atata ma uitam la el prin casetele video pe care le faceam cu ocazia vizitelor la echografie , de cred ca innebunise aparatu' de-atata inbobinare , ca tot dadeam caseta la zero si-ncepeam din nou ! Ma distram de minune , facand comparatii , cu cine seamana , asa ca sa nu crezi ca esti singura , toate suntem asa , mai ales cand e vorba de primu' ! Sa dea DD sa aveti parte de cati doriti , eu am ramas cu 1 si mi-e bine , e cel mai "the best" ! Spun asta deoarece cand e primul esti atent la orice si bagi totul in seama , nu-ti scapa nimik
-ici GabiU , Thea , Liana si mamicutelor Bety , Cata dar si printeselor lor !
Noi , totul e ok , vacanta de Sky e pe sfarsit , n-am plecat la munte din cauza de timp si concediu , dar nici $$ nu erau destui , asa ca , alta data ! Alexandre se cam plictiseste cu toate ca imediat cum avem o ocazie plecam la plimbare , la preiteni samd , dar e bucuros ca incepe din nou scoala de Luni ! Isi va regasi din nou prietenii si colegii de scoala !
Va doresc tot binele din lume , mult succes fetelor care-s in toiul tratamentelor sa se lase cu ochisori frumusei nu peste mult timp !
Un week-end placut cu realizari frumoase va doresc !!!

"Atunci cand arati luna cu degetul , nu uita sa-l si retragi..."!
Aileene...Alexandre...
De ce toti spun ca eu sunt mic doar 7 ani am implinit...(22-sept'99)
amintiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Aileene fata si merci mult! esti o draguta ca nu ne uiti si te gandesti din cand in cand si la noi Apropo, in "Poze cu bebe" am adaugat pozica lui David la 27 de saptamani din profil, daca vrei sa o vezi!

Ha-ha, Gabiu...si noi ne-am apucat de renovarea baii (noi avem doar una) asa ca maine e zi pt. achizionat cada, chiuveta, gresie si faianta etc... La noi nu era musai, ca arata destul de bine baia, dar mi s-a pus mie pata, si te pui cu gravidutele nebune?

"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

My baby development

Poze cu bebe

27+ si David Cristian



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

Amely l-am vazut pe , promite multe din cate am observat , e un dulce cu nasucu' lui ala mic ! Apropo's de prenume , e f frumos , David Cristian ! Ma bucur ca totul e ok !
Iar cu modificarile , baie samd...am trecut si eu pe-acolo , mereu cu idei noi , facut aia si aialalta ! Deh...cum spui tu "gravidutzele nebune" , cine se pune cu ele !
Numai bine la toate si un gand frumos ! Duminica placuta !

"Atunci cand arati luna cu degetul , nu uita sa-l si retragi..."!
Aileene...Alexandre...
De ce toti spun ca eu sunt mic doar 7 ani am implinit...(22-sept'99)
amintiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyko spune:

Buna fetelor! si eu am fost pacienta dr.Moisa, cu 2IAS nereusite si foarte multe luni de tratament pentru sot (400.000 /ml).
D-na dr. ne-a recomandat fiv+icsi cu prof.Marinescu .
Credeti ca ar trebui sa mai tin legatura cu dr.Moisa?
Ar fi necesar sa fie si ea de fata la monitorizari?
M-ar ajuta cu ceva? Din cate am citit eu de la voi, unele fete sunt asistate atat de prof. cat si d-na M.
Va multumesc anticipat pentru raspuns!
Va doresc tuturor multa bafta!
Sa auzim de bine!
Anyko

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

amely, sa fiu sincera cu mine nici la noi nu era necesar sa renovam ambele bai( ambele aveau gresie si faianta, dar nu-mi placeau culorile). Ce-i drept la baia mare aveam o problema cu cateva placi de faianta care se cam departasera de parete intr-o parte. Dar i-am spus sotului ca "mi-e pofta" de niste bai noi si a percutat la poftele mele ( alte pofte nici n-am avut pana acum, deci trebuia indeplinita dorinta). Unde mai pui ca amandoi vroiam cada pe colt cu hidromasaj! Asa ca daca-i bal, bal sa fie!
Succes in alegerea faiantei si a celorlalte ( noi a trebuit sa luam din C-ta faianta ca in orasul meu n-am gasit ceva sa-mi placa). Oricum stiu ca tu ai de unde alege, bani sa fie!
Pup toate fetele

gabi

27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Amely vazut profil de bb David...Chiar ca nas cirn..scump foc!
Teo ce faci? Chiar, stii sexul lui bb?
Bia este bine..mergem, cadem, ne ridicam, facem prostioare, ce mai , tot tacimul!
Pup toate fetele!

Bia nazdravana
poze noi
www.dropshots.com/utocatalina" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Bine v-am gasit dragi prietene. Mi-a fost dor de voi.
Am lipsit o saptamana pentru ca am fost putin racita. Am fost la eco, se pare ca bb-lusii sunt bine, unul avea 14 sapt. si 2 zile ( 26 mm), celalalt 13 sapt. si 5 zile (24 mm), erau cu capul in jos amandoi. Cel mic dormea, iar celalalt facea tumbe. Tati i-a vazut pentru prima data la eco si a fost tare incantat. Vestea mai proasta este ca s-a scurtat foarte mult colul, asa ca miercuri voi face serclaj, apoi probabil voi intra in concediu de risc maternal. Si eu care spuneam ca merg la munca pana prin iunie! In fine, sa fie ei sanatosi ( desi mie mi se par mici ca dimensiuni pentru varsta pe care o au) ca in rest ne descurcam. Apropo de sex, inca nu stiu ce sunt.
Amely frumusel David ca si voi! Sa va traiasca!
Gabiu, Amely imi place ca v-ati apucat de renovari. Ne gandeam si noi sa facem modificari in camera, chiar se impun ca doar vom avea doua patuturi, trebuie sa revizuim spatiul! Ne-ar fi placut sa facem mai multe schimbari in apartament, dar, din pacate, nu ne apartine (inca!), mai trebuie sa treaca ceva ani pana vom putea aduce modificari majore.
Aileene ma bucura mereu randurile tale, nu te-am numit noi degeaba " prietena noastra de suflet".
Bety se face mare bubulina ta si cu lapte praf. Important este sa fie sanatoasa si sa creasca frumos.
Loren@ am vazut noile poze cu Bia. Ce mare este! Deja merge in picioare! Cum zboara timpul...
Marusca imi pare rau ca te-ai lvit din nou de o nereusita, dar nu renunta!
Teomaria nu te pot ajuta pentru ca nu am folosit niciodata teste de ovulatie.
Anyko eu am facut FIV cu dr. Codreanu, dar am tinut legatura pe parcurs cu dr. Moisa pentru ca vroiam si am ramas pacienta ei si ca graviduta. Deci depinde cum consideri tu.
Liana ce mai faci?
Multa, multa bafta fetelor care sunt in focuri acum!
Dragele mele nu stiu cand voi mai avea ocazia sa intru pentru ca, daca voi fi in concediu, deocamdata nu am calculator acasa ( abia prin mai) asa ca va urez tot binele din lume, multe, multe reusite pentru aspirante, sarcini usoare pentru gravidute in continuare si copilasi sanatosi si veseli pentru mamici!

Teodora
15+
Poze

Aniversare 2006

Mergi la inceput