Superpacientele visatoare si gravidutedr.Moisa

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxandraru spune:

marusca, sigur ca ai zile si zile... ar fi inuman sa fii mereu senina si sa astepti cu rabdare neclintita... sigur ca sint si zile cind iti vine sa renunti sau sa ti iei cimpii, cind te revolti ca alte femei nu stiu cum sa se fereaca sau sa scape de sarcini... n am sa uit cind m am dus sa mi faca chiuretaj dupa sarcina oprita in evolutie si se darima pamintul sub picioarele mele... m au dus intr un salon sa astept, la giulesti era si nu ma puteam opri din plins... a venit o asistenta si m a intrebat de ce nu l tin daca tot imi pare rau dupa copil... mi s a parut foarte dura, dar nu avea de unde sa stie ce era in sufletul meu si nici ca bebeul era mort. mi a fost tare greu, dupa, sa ma conving sa incerc din nou pentru ca stiam ce urma. si dupa ce am ramas insarcinata din nou, nu a btrecut clipa sa nu stau ca pe jar pentru ca imi era cumplit de teama pentru copilas. mergeam la eco si eram linistita exact atunci, un minut, doua cit il vedeam ca se misca. cum paseam afara din cabinetul doctorului moisa, ca eu la el am fost dupa inseminare, incepeau iar emotiile, panica, grijile... dar au trecut toate si m am mai linistit si eu. asa ca nu te certa cu tine insati. e atit de firesc sa te simti uneroi deprimata... si atit de firesc ca a doua zi sa stringi din dinti si s o iei de la capat, cu speranta, voie buna si incredere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Pup toate moisicile!

Aileene, sunt pe aici prin preajma, cu ochii pe voi! maine mergem la eco, sa vedem ce mai face nazdravanul, ca tumbele i le simt prin burtica, dar mi-e dor sa-l si vad

Bety, e o dulceata bebelina ta, sa va traiasca si sa va bucurati de ea!

Teo, asteptam vesti despre burtica! Ce saptamana esti? si ai grija de voi!

Loren@ , superbe poze! iar voi sunteti tare frumosi, la tine nici nu se vede ca ai nascut, esti supla si frumoasa ca un manechin! iar Biencuta a crescut, e domnisoara, ce mai!

Mi-e dor de voi si astept sa citesc cat mai multe vesti!



"Mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

My baby development

Poze cu bebe

25+ si David Cristian



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

Bety draga mi-e dor sa te vad de-aia imi umbla pliscu' stiu io ca Ana Maria e vedeta , nu ma-ndoiesc nici o secunda ! Sper din suflet sa nu te fi suparat cu cea-m spus mai sus , n-a fost deloc din rautate , da ? Uite un dulce dulce de toooot tie si bubulinei dragi din partea mea si a lui Alexandre care cauta deja o viitoare Valentine ptr ziua indragostitilor ...so... ! Apropo's n-ai de dat jos decat 5 kg ????????? CE NOROCOASA ESTIIIIII ...Cand ma gandesc la mine cum am fost... !
Amely ce trece vremea !!! Deja 25 saptamani ? Doamne , ce ma bucur ptr tine ca totul e ok ! Ce vremuri frumoase , prin voi retraiesc acele momente atat de delicate (asa credeam eu si ma tineam in puf) , iar hainusoarele ce le cumparam incetu cu incetu , nu le atingeam doar cu mainile curate...curate , ca altfel si acuma cand ma uit , ditamai flacaul rasfirat si dezordonat...nu-i place sa-si aranjeze lucrurile , ca deh mama lea face mereu , sau tata in 4 labe sa-i aranjeze jucariile , si uite ce obiceiuri i-am dat . Infine , tu mai ai mult pana acolo , acuma te multumesti doar cu echografiile , asa cum faceam si eu , ma uitam la casetele inregistrate de adormeam cu tv deschis si cand ma trezeam vedeam...puriciiiii (la tv bineinteles)
Sarcina usoara si in continuare si ai grija de voi ! Te cu drag si o fac in acelasi timp ptr toate burticoasele , celor in devenire si bineinteles mamicutelor dragi ! Numai bine tuturor si s-auzim vesti superbe

"Atunci cand arati luna cu degetul , nu uita sa-l si retragi..."!
Aileene...Alexandre...
De ce toti spun ca eu sunt mic doar 7 ani am implinit...(22-sept'99)
amintiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bety spune:

Aileene, cum sa ma supar?! De la 64 ajunsesem la 84 si acum am 69.
fetelor, cucuietelor, ce mai faceti?

"Oamenii buni au parte de lucruri bune."
Beatrice are bebelina mult dorita
Poze dragi



slideshows


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

Bety , draga mea ! Acele kg au fost ptr cea mai frumoasa cauza , nu ? A meritat din plin , iar daca ai ales alaptatul , le vei pierde asa cum au venit ! Iti doresc tot binele din lume si profita din plin de galusca ta cea mica ! Pup-o DA dulce de tooooot la bulanase din partea mea (cu zgomot )! Ma bucur enorm de mult ptr realizarea voastra !
Seara buna si o duminica pe masura asteptarilor voastre a tuturor Moisicelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Fac ce fac si tot pe la aspirante scriu cand am timp! Vorba aceea " prima dragoste nu se uita".
Bety cum de ai reusit sa slabesti asa de repede?! Cele 5 kg nici nu se vad, arati foarte bine. Iar cele 20 kg ca graviduta le-ai distribuit in mod egal ca erai frumoasa.
Amely ce repede trece timpul! Nu mai aveti mult, nici tu nici Gabiu. Noi suntem in sapt. 13, pe 20 februarie mergem la eco. Deocamdata suntem bine, uneori, dupa o zi obositoare mai am contractii care trec doar dupa ce stau cateva ore in pat, nu prea cedeaza la No-Spa.
Loren@ frumoase poze! Este bine ca sunteti mereu in petreceri.
Aileene se pare ca si greturile s-au rarit mult, aproape au disparut cu totul.
Pup moisicile cu drag si va astept cu vesti bune!

Teodora
12+
Poze

Aniversare 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marusca spune:

Ruxandra. Multumesc pentru incurajari. Eu am fost plecata din tara si asa cum m-am asteptat au venit si rusii peste mine in prima zi. dar am fost asa de ocupata ca nu prea am avut timp sa ma gandesc.

Ceea ce mi se pare pozitiv a fost ca nu am mai avut durerile obisnuite, dureri pe care le aveam de cand mi-a venit CM-ul prima oara si care incetau numai daca luam AC. Se pare ca Estrofem-ul isi face treaba si chiar aveam o deficienta hormonala ( chiar daca la analize nu aparea).

Acum fac acelasi tratament ca si luna trecuta ,asa mi-a spus dr. Moisa, fara stimulare, sa vedem ce va fi ....

Vad ca au ramas numai gravidute pe aici, se pare ca aspirantele au cam migrat



Marusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bety spune:

Buna!
Da, Teo, tot noi p-aci, la "Aspirante..." ca fetele vad ca-s puturoase la scris! Cu toate ca aproape imposibil, poate redevin "Aspiranta..." Ar fi culmea!!!!!
o sa vezi si tu cum dai kg jos...cezariana (eu am fost cam kk-cioasa dupa), sculatul din 2 in 2 ore si in general oboseala au contribuit. Dar mai am de dat jos, pt. ca inainte de tratament aveam 54.
Aileene, eu la capitolul alaptat am stat prost - doar 1 luna am alatat-o pt ca mai mult o chinuiam si eu ziceam ca am lapte si de fapt...
Va ca plange bubuleana!

"Oamenii buni au parte de lucruri bune."
Beatrice are bebelina mult dorita
Poze dragi



slideshows


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

Celor mai frumoase paciente superoptimiste , doresc din suflet un Valentine's day , plin de bucurii , multa fericire si realizarea celui mai frumos vis , deseara dupa romantica ! Sa fiti iubiteeeeeeee si sa dea roade , la toateeeee !
-ici dulci deasemenea -telor si -telor , dar si -linilor !
O zi EXTRAORDINARA !

"Atunci cand arati luna cu degetul , nu uita sa-l si retragi..."!
Aileene...Alexandre...
De ce toti spun ca eu sunt mic doar 7 ani am implinit...(22-sept'99)
amintiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

Bety draga , asa este ai dreptate , daca nu este lapte n-are rost sa continui , ca altfel va chinuiti amandoua , bine-ai facut ca te-ai oprit din alaptat ! Eu cand a fost vremea mea , n-am putut s-o fac decat 3 zile din cauza ca eu ma mulgeam , dar nimieni nu venea sa-mi ia laptele sa-i dea lui Alexa,dre ci ei ii dadeau laptele lor din maternitate , ca era la neonatologie (avusese niste probleme , ii lipsea un pic de zahar si fe din sange) ! Cat ma mai enervam eu ptr asta , nimeni nu ma auzea , doar intrau sa ma intrebe "d-na , alaptati" ??? Iar eu...evident ca alaptez , dar nu pot sa ma urc (am nascut prin cezariana , si ce ma durea operatia , din cauza burtii , nici nu dormeam noaptea din cauza asta , dar de-aia nu mai puteau ei ) ! Si acuma sunt tare suparata pe treaba asta , infine !
Iar cu kg , e adevarat ca si eu eram "bine"...inainte de tratament , chiar facusem un regim si slabisem 10 kg , dar imediat cum a demarat le-am luat inapoi ffff repede , iar dupa nastere am pierdut mai mult de jumatate din ce-am luat in timpul sarcinii , dar mai am de dat jos ! Am inceput regimul WW , vad ca sunt pe calea cea buna cu rabdare si...fara tutun (ca nu fumez) voi reusi !
Iti doresc si tie sa reusesti cat mai repede sa le dai jos , oricum te-am vazut in poza , ai pierdut ffff mult , e mare diferenta , intre cea cand erai (ce bine-ti statea ) si cea de-acuma ! Esti pe drumul cel bun , oricum !
Te cu drag ! Ai o bubulina superba ! Imi plac tare mult pozele , merci mult ptr ele ! Am o preferinta , cea unde doarme cu pumnisorii stransi langa fatzuca e...ce mai... ! Sa ai noroc de ea mereu si sa-ti aduca multe bucurii !



"Atunci cand arati luna cu degetul , nu uita sa-l si retragi..."!
Aileene...Alexandre...
De ce toti spun ca eu sunt mic doar 7 ani am implinit...(22-sept'99)
amintiri

Mergi la inceput