Superpacientele visatoare si gravidutedr.Moisa

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

bety, ai o gagalice super scumpa. Sa-ti traiasca

gabi

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thea_m spune:

Buna moisici!
Marusca nu am avut infertilitate inexplicabila, dimpotriva, probabil era foarte explicabila: 5 ani de asteptare, doua laparoscopii, o sarcina extrauterina rezolvata prin operatie clasica ( am ramas doar cu o trompa si un ovar), doua avorturi menstruale, 5 inseminari nereusite, sotul - a plecat cu oligoastenoteratospermie, pe parcurs a ajuns la oligospermie. Pacienta ei sunt de doi ani si n-am reusit sa o conving repede de FIV ( eu as fi vrut dupa 3 inseminari, ea a mai vrut inca doua), s-a convins singura ca problema probabil era singura trompa ramasa care era cu aderente sau obstruata. Dar nu renuntati, am tot repetat ca va veni si ziua in care veti fi fericite, niciodata nu se stie cat de aproape sau de departe este ea.
Bety ai o scumpica care se uita cu ochisorii ei mirati si intrebatori la lume. Sa iti traiasca si sa fiti fericiti ca o meritati pe deplin.
Va pup pe toate!

Teodora
11+
Poze

Aniversare 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Bety sa-ti traiasca printesa! E fetita lui tati !




si Mihai Nicolae - My little treasure (01 august 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Betty, ai un copilas superb iar inscrisul de pe tort mi-a strans inima, pentru ca stim cu toatele ce adevar contine!!
Ai perseverat si pana la urma ai reusit.
Felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Si felicitari din inima la toate burticile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Liana felicitari pentru ISA reusita! Teo pupici la simburei si sarcini usoare in continuare!Noi mergem la greu, asa ca stau tot timpul dupa ea sa nu-mi alunece pe gresie...ne concentram acum unde sa facem Pastele, la 1 an nu i-am rupt turta asa ca ne gindim unde si cind sa facem si asta..suntem cu gindul tot la petreceri!

AUSTRIA 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Bety vazut si bebelina dulce la somnic...Pupici si voua!

AUSTRIA 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

Buna fetelor ,
Iaca mai trec si eu pe la voi si ce-mi vazura ochii ? Ana Maria dulce si scumpa care e leita tati ! Doamne da scumpa mai e , si ce zambeste ea deja , mititica ! Bety m-as fi bucurat sa te vad si pe tine , nu stiu de ce am impresia ca te ascunzi ??? Inafara faptului ca esti fffff ocupata , ceea ce se intelege f bine . Hai sa vedem cum iti sade sa fii mamicuta , chiar daca sarcina ne mai transforma un pic sau suntem obosite si nedormite din cauza noptilor albe , noi tot frumoase suntem , nu-i asa ? Hai fa si tu o poza mumoasa cu printesa , sa va vedem impreuna . Va dulce de tot si sa cresteti mari , sanatoase si s-aveti noroc !
Cata pozele tale le-am admirat demult , sunteti un trio frumos , nimic de spus si ce va mai place sa petreceti...unde va fi uramatoarea "statie" , ca vad ca Bia e tare incantata sa calatoreasca ! Va si pe voi cu mare drag si sa cresteti si voi , mari frumoase si sanatoase !
Thea draga ce mai fac graunteii tai dragi ? Sper ca totul e in regula si ca "la vie est belle" ! Simptome ceva ? Ar fi bine sa nu ai parte de ele , asa cum am fost eu , nici o , doar pofte cu duiumul de...acru ! Ai grija de tine si sarcina usoara in continuare , ceea ce doresc dealtfel si celorlalte burticoase , Amely , GabiU !
Liana BRAVO ptr realizare ! Ai grija de voi !
Ruxandraru asta da intamplare buclucasa cu noroc , ma bucur ptr tine ! Vedeti fetelor ca si stressul ajuta uneori , cel putin nu ne mai fixam aceea asteptare "ce , cum si cand va fii" momentul ptr stie el cand sa-si arate nasucul
Va cu drag pe toate si doresc un bunvenit fetelor noi pe aceasta discutie si sper din suflet ca tratamentele voastre sa dea roade frumoase cat de repede posibil si sa urmati repejor fetele de mai sus la odisee !
si s-auzim numai de bine
Va am la , si astept sa revin ptr felicitarile de rigoare

"Atunci cand arati luna cu degetul , nu uita sa-l si retragi..."!
Aileene + Alexandre...am implinit 7 anisori...(22-sept'99)
amintiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bety spune:

Aileene - nu ma asccund, am pus cateva poze in "Zuzel si familia" (eu gravidoasa si apoi cu nasa si prietena mea); adevarul e ca nu prea am poze...ea este vedeta si ii facem poze si o filmam tot timpul. In afara ca nu mai sunt blonda, sunt la fel, dar cu 5 kg in plus, pe care ma chinui sa le dau jos.
pe Alex



"Oamenii buni au parte de lucruri bune."
Beatrice are bebelina mult dorita
Poze dragi



slideshows


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandraru spune:

corinuk, e vorba despre a doua inseminare, insa si la prima a fost bebe (din nefericire, sarcina s a oprit din evolutie). se pare ca asa merge la noi, avem nevoie de o mina de ajutor. la analize, ecografii si alte alea am iesim amindoi bine, insa slaba consolare atita timp cit nu se intimlpa nimic! am avut bafta pina la urma si a fost exact asa cum mai auzisem ca se intimpla... exact cind te astepti mai putin! sincera sa fiu, eu m am dus atunci mai mult de jena pentru ca facusem atitea eforturi. realmente nu credeam ca s ar putea intimpla in conditiile alea de stress. poate ca exact asta functioneaza... un pic de relaxare psihica sau de concentrare a stresului pe alte probleme! stiu ca e o timpenie sa ti spun ca ai timp (am citit ca ai 25 de ani, multi inainte!) pentru ca nu e vorba ca ti ai dori un copil pentru ca trece timpul. iti doresti un copil pentru ca iti doresti un copil si gata. e absolut de inteles si eu tot vreo 25 aveam cind a inceput nazdravania cu bebeul si stiu cum e sa ti se spuna ca esti tinara si ca ai timp. dar intr un fel asa e... este timp si se va intimpla sigur, poate asa cum am patit eu, cind vei crede mai putin! tin pumnii strinsi!

Mergi la inceput