Informatii utile Iasi

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Elflo,
Am facut laparoscopie in 16 februarie, la Iasi cu Dl Dr Mihaila Catalin, la spitalul Cuza Voda.

Daca am incredere? Oarba. Am ajuns la acest medic si om la sfatul unei bune prietene virtuale de pe acest forum. Am facut 4 histeroscopii cu el si acum laparo. Si m-as lasa pe mana lui la orice ora si fara cea mai mica retinere.

Si stiu cu siguranta ca laparo fac mai multi medici in Iasi. Nu vorbesc decat de Cuza Voda ca e singurul spital in care am incredere.
Deci, cel putin Dr-ita Mihalceanu, Dr Onofriescu

Eu zic ca nu merita sa bati drumul pana la Bucuresti doar pt laparo.



Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elflo spune:

multumesc mult iepurila
cred ca am sa fac laparo in iasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamynet spune:

kriss79 Eu am fost la Omini Clinic pe la inceputul lui martie pentru o ecografie endovaginala si un test Papanicolau, la Dr. Toma Gabriela...Mi s-a parut foarte curat si civilizat. Iar preturile comparabile cu restul cabinetelor. De ex: ecografia endovaginala 70 lei, consultatia 50 lei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anonimus78 spune:


Salutare! Stie cineva ceva de dna dr. Carauleanu?
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_79 spune:

eu stiu ca nu-i stralucita! Dar depinde ce probleme ai si pt ce vrei sa mergi la ea....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinach spune:

teomaria, ai mai facut ceva cu restul de polip ramas in uter?
Ai mai fost la control la dr. Socolov? Ce a zis?
Sunt curioasa cum a reactionat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anonimus78 spune:

quote:
Originally posted by ami_79

eu stiu ca nu-i stralucita! Dar depinde ce probleme ai si pt ce vrei sa mergi la ea....


Ma intereseaza o doctorita foarte buna, de la controale obisnuite pana la monitorizare sarcina/nastere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teomaria spune:

quote:
Originally posted by irinach

teomaria, ai mai facut ceva cu restul de polip ramas in uter?
Ai mai fost la control la dr. Socolov? Ce a zis?
Sunt curioasa cum a reactionat.



Inca n-am facut nimic.Acu o saptamana am fost la eco la el si se simtea cu musca pe caciula, ...era cam timid in conversatie.In ziua aceea (Z24)facusem dimineata un test de ovulatie si a iesit super pozitiv si la 6 seara la eco nu s-a mai vazut nici un folicul , doar putin lichid - semn ca s-a spart foliculul sau urmeaza sa se formeze corpul galben(nu prea le am cu astea) si endometru de 10mm.Stia cred de la dna dr.(sotia) si s-a uitat mai atent si a balbait ca daa...se pare ca e polip...da' o mai fi crescut intre timp oare??Si-i zic ca la o saptamana dupa interventia lui am facut eco si a vazut sotia ce vedea si el (polip 8mm)...deci n-avea cum sa fie altul.A stat mult si s-a uitat...parca sa fie el sigur ca e asa...da' n-a zis ca-i vina lui.M-a asigurat ca fiind sub 1cm nu ar trebui sa presupuna probleme in concepere sau la o eventuala sarcina (normal, ce putea sa zica).In fine, acum astept sa-mi vina ciclu pe 8aprilie (de fapt, sper sa nu mai vina!!)a zis sa mai incercam un timp asa si daca nu si nu , mai intervenim odata (se pare ca e situat in fundul uterin si usor spre dreapta) - cum eu cica la HDG mi s-a zis c-as avea trompa stanga infundata, iar polipul asta sta spre dreapta, ma gandesc ca asta o fi principala cauza - poate insa fiind asa mic mai trece ceva de el
Vai ce m-am intins!!!

vine barza?
poze familia mea
Daca vrei sa primesti..., invata sa daruiesti
“Tout ce qui arrive, arrive toujours pour une raison”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Relya spune:

anonimus78, daca vrei neaparat doctorita, ti-o recomand pe Elena Mihalceanu de la Cuza Voda. E din generatia noua, mai deschisa la minte si suflet.


iepurila

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Ba eu pup fata frumoasa.


Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput