Informatii utile Iasi

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marig spune:

Gugustiuc am luat rezultatul la VSH- 4.
eu zic ca e de bine.

pup toate iesencele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gugushtiuc spune:

Marig, nici nu stii cat de mult ma bucur ca totul este bine. Te rog inca odata sa nu te superi ca te-am cam bagat in sperieti cu mesajul meu. Am facut-o doar in scopul de a atrage atentia asupra acestui fapt. Nu doresc nimanui sa treaca prin ce trece draga mea prietena.
Te pup si sa auzim cat mai repede ca esti. Sanatate!

Cu drag GUGU.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marig spune:

mersi mult gugu.
sper sa treaca cu bine peste etapa asta prietena ta.
iti urez si tie multa sanatate.si ...sa mergem impreuna la odisee.
numai bine !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

A fost cineva pana acum la Omini Clinic de langa Tribunal? as vrea sa stiu pareri..



Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006);Revelion 06/07

Cristina8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Va pup pe toate si va doresc implinirea viselor.
Si eu ma lupt cu infertilitatea de vreo 2 anisori.
Am fost si la Dr Grigore si la Socolov (el)dar de mai bine de un an sunt pacienta Dr Mihaila de la Cuza Voda si sunt tare multumita de el, chiar daca rezultatele nu vor sa apara inca.

In februarie am facut laparo pentru investigarea trompelor (ca cele doua HSG-uri facute au fost un esec total).
Trompele sunt OK. Inca nu stiu incotro o voi mai apuca (sut deschisa la sugestii). Deocamdata mai stau pe tusa sa se refaca putin organismul.

Ne auzim


Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinach spune:

iepurila de ce ai plecat de la dr. Socolv?
Te intreb ca si eu sint pacienta lor( si el si ea). Chiar am facut o inseminare in ianuarie; am vrut sa ma duc si luna asta dar e plecat din tara in perioada mea fertila. De ce ai spus ca HSG -urile au fost un esec? Nu s-au vazut trompele sau care a fost problema? Am facut si eu 2 HSG, am facut histeroscopie (pt. sinechie uterina), 2 instilatii pt. trompe infundate,iar la ultima HSG trompele erau bune.
Acum chiar nu mai stiu ce probleme am... dar totusi bebe nu vrea sa vina. Simt ca ajung la capatul puterii. Acusi am si eu 2 ani de cind incercam si .... nimic.
Va pup pe toate si sa dea D-zeu sa avem si noi bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

irinach, la Socolov (el) am ajuns cu trimitere de la Dr Grigore pentru histeroscopie.
Am renuntat pentru ca m-a chinuit ingrozitor. am intrat in criza de spasmofilie. Intr-un fel nu prea e vina lui ca eu sunt foarte sensibila, cu un col spastic si nu a putut lucra aproape deloc. Ca atare m-a trimis acasa.
De atunci am zis ca nu mai fac nici o interventie intr-un asemenea cabinet (sa fim serioase nu mi s-a parut deloc steril). Toate histeroscopiile ulterioare (4 la numar) le-am facut cu anestezie generala.

HSG-urile au fost un esec pt ca intr-adevar nu se vizualiza nici o trompa. Dupa prima HSG recomandarea a fost de histeroscopie. La histero s-au descoperit niste aderente, vegetatii, in uter care blocau intrarile trompelor. Dupa tratament hormonal si alte 2 histeroscopii s-a constatat ca totul e OK.

Hai sa facem stimulare ovariana. Nimic la orizont. Tot timpul am trait cu impresia ca trebuie sa fie ceva cu trompele mele. Asa ca am insistat pt al doilea HSG. Acelasi esec. Se pare ca intr-adevar am colul foarte spastic, frica cat incape si nu reuseste substanta sa patrunda.

Si uite asa am ajuns la laparoscopie care demonstreaza ca trompele sunt OK.

Si atunci unde e buba? Sotul e verificat si OK

Am prescurtat cat de mult am putut (am sarit peste un chiuretaj biopsic facut pentru eliminarea unui polip endometrial....)

Daca va mai pot fi de folos cu informatii... nu ezitati.

Va pup


Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teomaria spune:

Iepurila, mie dr.Socolov(el)mi-a scos dintr-un polip endometrial de 21mm, doar 15mm.La o saptamana dupa am aflat ca am un fragment de 8mm.Stii mai multe despre polipi astia, ca n-as vrea(daca se confirma ca e fragment de polip )sa mai fac o histeroscopie operatorie.Crezi ca as putea ramane gravi si asa(cica era pozitionat in fundul uterin)?Sau ar afecta o eventuala sarcina in vreun fel.Eu nu sangerez si n-am sangerat niciodata intre menstre, l-am descoperi intamplator...si nici menstra abundenta n-am...doar ciclul mi s-a dereglat de vreo 3 luni.E posibil oare sa fie din cauza asta?Dupa ovulatie ciclu se instaleaza la 12-14zile.
Offf, cred c-am pus c-am multe intrebari.Poate totusi imi raspunde cineva

http://t2.lilypie.com/TN3Up2.png
Daca vrei sa primesti..., invata sa daruiesti
“Tout ce qui arrive, arrive toujours pour une raison”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

teomaria,
si eu am descoperit polipul intamplator. deci nu mai cauta simptome ca nu sunt. Mie mi l-a scos Dr printr-un "simplu" chiuretaj biopsic. Daca la tine a trebuit histero probabil e din cauza pozitionarii lui in uter.
De afectat o eventuala sarcina nu cred. Dar impediment in a ramane insarcinata este. Polipul este considerat de organism ca un obiect strain. Actioneaza fix ca un sterilet. Deci uterul tau il percepe ca pe un corp strain (sterilet) si o sarcina nu se va prinde in asemenea situatii. Probabil ca sunt si exceptii, dar eu nu as sta nici o secunda pe ganduri si as elimina si restul ala.

Pupici


Eu, iepurica
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elflo spune:

iepurila o intrebare: cu cine ai facut laparoscopie in iasi? sau cu cine o sa o faci? eu am batut drumul pina la bucuresti ca sa ma programez pentru asta. ai incredere? as face si eu in iasi in cazul asta....ce bine ar fi!!

Mergi la inceput