rugaciune pentru bb

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Amely iubita, ma bucur ca ti-a placut rugaciunea, pe care am gasit-o tot pe net. Pe mine ma impresioneaza mereu, mai ales ca mie in adolesenta, i-mi placea sa ma rog la sfantul Anton. Megeam la biserica catolica, doar pentru ca era un altar cu sf. Anton unde se lipeau bani si-ti puneai o dorinta. Iar eu mergeam si ma rugam pentru diferite examene la liceu si le luam cu brio. I-mi amintesc cu placere cum megeam in fiecare saptamna acolo, desi eu nu sunt catolica. Si mai sper sa ma ajute sf. Anton si acum, chiar daca nu mai merg atat de des la biserica. Eu ma rog in sufletul meu mereu si mai pun din cand in cand, cate o lumanare pentru cele doua sufletele ale mele pierdute. Sper sa le fie bine acolo unde sunt.
Fabya m-as bucura enorm daca as citi si eu acele rugaciuni ale tale, pentru copiii pierduti, chiar am nevoie. Astept oricat, numai sa le pot citi si eu. Multumesc anticipat!

http://photos.yahoo.com/ioanatugs

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

oaaaaaaaau,FABIA ,ai avut ceva de munca!
multumim.
n.am apucat sa citesc tot dar e cutremuratoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariee spune:

Fabia, multumesc frumos!!!!



iarta-ma ca te-am facut sa muncesti atat de mult!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

E marti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

Da Ileana, este marti. A treia marte pt mine de cand citesc Rugaciune Sf Marta.
Fetelor, m-ati cutremurat cu rugaciunile astea.
Vreau sa merg pe 8 septembrie, ziua mea de nume si cu o zi inainte de ziua mea de nastere, la Manastire la Frasinei si sa ma spovedesc, sa imi fac canonul si sa imi gasesc linistea sufleteasca. Sper sa nu intervina ceva si sa pot merge.
Daca vreti sa va dau Acatiste acolo sa imi spuneti si vedem noi cum facem.

catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Gabiu,
rugaciunile se spun ori in genunchi ori in picioare si cu o luminare aprinsa.Nicidecum la calculator sa sezi.
Inainte de orice acatist se zice rugaciunea :Tatal nostru si nascatoare de dumnezeu, de ce?
Ii chemi linga tine sa-ti asculte rugaciunea si totodata rugamintea ta catre sfintii la care te rogi.Va spun si eu ce am vorbit azi cu omul care slujeste in biserica si l-am intrebat cum sa fac si eu inante e a citii :Acatistul sfintilor si dreptilor dumnezeiesti parinti Ioachim si Ana.
Citi-ti cu incredere acest acatist si rugati-va pentru bb.este pentru asa ceva.
,pe toate
PS.am trecut acest acastist la sub.nat.si hom.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chivutamonica spune:

Uite aici,pentru cine vrea sa citeasca.
haihttp://acatiste.crestinortodox.ro/Acatistul_Sfintilor_si_Dreptilor_Dumnezeiesti_Parinti_Ioachim_si_Ana-p130-5018
,MONI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

CHIVUTA, eu nu prea pot sta in genunchi din cauza operatiilor de pe burta. Iar in picioare iarasi am o problema cu spatele. Nu se pune daca stau pe scaun si le spun cu lumanare aprinsa si tamaie nici macar un pic de tot?

catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catty spune:

O intrebare de om prost: Daca mi-au venit rushii pot sa ma rog in continuare sau fac pauza pana imi trece invazia?
Scuze ca sunt atat de incuiata la momentul asta, dar imi vine sa urlu si sa ma urc pe pereti si nu vreau sa fac vreo prostie.

catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Catalina intrebarea ta imi aminteste de o colega de liceu care a intrebat preotul daca are voie sa atinga cartile de rugaciuni atunci cand e pe rosu', iar preotul i-a spus ca da, are voie doar sa nu atinga tamaia, anafura si sa nu intre in biserica. Cred cu tarie ca nu trebuie sa te opresti. Doamne ajuta!

Bianca
http://www.costinkara.go.ro/Ai_sa_fugi/

Mergi la inceput