rugaciune pentru bb

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Servus,

Eu n-am educatie religioasa...dar un lucru sufletul imi spune sigur: ca poti sa te rogi oriunde si oricum, atata timp cat te rogi sincer si cu credinta , cu sufletul deschis catre Dumnezeu!
Restul, sunt reguli facute si impuse de oameni...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by Fabya

auricass felictari pt subiect si implinirea celor mai ascunse dorinte din suflete voatre .
Recent am vorbit cu nasul meu de cununie care este preot,simteam ca numai pot dupa mai multe sarcini ,ultinma recenta sarcina extrauterina.Ce sa va zic cind vin spui ca nu e vremea si ca nu esti destul de pregatita din anumite motive sa ai un copil si cind il vrei vine dar de fiecare data e un ghinon,eu asa simtit.In fine eu am primit 3 rugaciuni dupa fiecare rugaciune se aprinde o lumanare (deci 3 luminari in total) timp de 7 vineri in care tii post si maninci odata pe zi si tot odata bei apa.Dupa cele trei rugaciuni si cele trei lumanari aprinse citesti,,Acatisul pruncilor avortati,,timp de 7 vineri la rind si pe urma dezlegare de post si slujba care trebuie facuta in situatiele astea.
Daca vreti eu va scriu intr-o zi rugaciunile si acatisul aici ,poate sunt fete interesate.Eu una am ramas foarte impresionata de rugaicune astfel de rugaciune nu am mai citit in viata mea si nici nu cred ca exista.Am intles un lucru ca copii avortati cu mamei sau nu ,ei nu sunt ingeri si atita timp cit tu ca mama nu iti faci slujba ei sunt chinuiti si asteapta rugaciunea ta incontinu ca sa fie primiti sus si sa se odinhneasca.

Sa aveti o zi usoara si plina de surprize placute
Fabya







Postul si rugaciunile care ti-au fost date nu sunt doar pt. tine ? La spovedanie , fiecare primeste canonul de la preot in functie de pacatele lui , nu ? Eu asa stiu.
Oricum , rugaciunile n-au cum sa faca rau, doar ma intrebam si eu.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

quote:
Originally posted by gabiu

fetelor, se pune daca citesc rugaciunile stand pe scaun la calculator, nu de alta dar mi-e mai comod asa. Daca ziceti ca nu, am sa iau pozitia regulamentara
va pup , o zi buna

gabi

http://pg.photos.yahoo.com/ph/bunica164/my_photos



Rugaciunile se spun in genunchi , profund concentrata asupra lor , si nu cu gandul in alta parte.
Si eu am rugaciuni luate de pe forum , scrise pe o foaie si le citesc in genunchi , nu pe scaun la calculator.
Macar atat putem face si noi , sa stam in genunchi ( o facem pt.ajutorul nostru doar), ca Iisus a facut mult mai multe pt. noi .

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

chivutamonica, multumesc de lamuriri, eu inseamna ca nu faceam prea bine cum faceam. Am luat aminte si voi proceda ca atare

gabi

http://pg.photos.yahoo.com/ph/bunica164/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zouzounaki spune:

va scriu si eu aici o mica rugaciune...una inainte sa vina bebe si una dupa ce bebe este in burtica Rugaciunea sotilor care nu au copii

Doamne, pustii sunt casele fara copii, si triste inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-i crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui Tau. Amin Rugaciune pentru pruncul ce se afla in pantecele mamei

Doamne, cel care ai zis oamenilor :" Cresteti si va inmultiti si stapaniti pamantul" binecuvantand nasterea de prunci, arata mila ta si acestui copil ce se afla inca in pantecele mamei sale, si ajuta-l sa se nasca la vremea de Tine randuita.
Da-i lui Doamne crestere fireasca, sanatate si putere.
Parinte Ceresc, Care porti de grija pasarilor cerului si infrumusetezi crinii tarinii, poarta de grija si acestui copil care n-a vazut inca lumina soarelui. Nu ne parasi pe noi robii Tai si ocroteste cu harul Tau pe pruncul acesta al nostru si binecuvanteaza nasterea lui dupa multimea milostivirii Tale. Amin.



"Cat asculti de Dumnezeu, atat asculta si Dumnezeu de tine"
Parintele Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nasha_4as spune:

Moni multumesc mult pt. link-ul cu acatistul,nu stiam de unde sa il i-au ,fetelor fac un tratament iar tipa care imi face injectiile s-a nimerit sa se ocupe cu homeopatia si sa aiba ceva puteri paranormale,zic "ceva" pt ca nu i-am testat bioenergia si nici nu cred ca o sa o fac daca nu cred in asa ceva...insa m-a indrumat spre calea bisericii eu neavind o educatie religioasa prea solida pina acum,de aceea iti multumesc Moni,ceea ce m-a facut sa o cred este faptul ca mi-a indicat fara sa ma vada decit o data in viata ei locul unde se aduna raul in organismul meu(trompa stinga).Am intrebat-o ce ma poate ajuta pt ca medical am facut tot ce se putea face si mi-a spus ca pot indeparta raul numai prin credinta si rugaciune.



si multumesc pt subiect!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Zouzounaki multumim din suflet pentru rugaciuni!

Sa ne ajute Bunul Dumnezeu pe toate sa fim intr-o zi mamici!



Flori
Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns auricass spune:

bUNA FETELOR,

revin cu o veste minunata care, se pare, s-a infaptuit cu ajutorul rugii pe care am postat-o pe aceste site

Sora mea care in urma cu 2 ani a pierdut o sarcina si care nu prea mai avea sperante ca o sa mai aiba parte de o minune, a citit rugaciunea Sfintei Marta si iat-o in a 35 saptamana cu un bb-el la purtator. Asa ca sunt fericita si multumita ca a ajutat-o. ESTE UIMITOR CAT DE MULT INSEAMNA SA NU UITI SA-I CERI DOMNULUI SA TE AJUTE!!!! Asa ca fetelor rugati-va ca SIGUR DUMNEZEU O SA NE AJUTE PE TOATE. Este doar o chestiune de timp.Va pup pe toate si astept vesti de la voi sperand ca ma veti anunta de cat mai multe MINUNICI IN BURTICI!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eu29 spune:

Canonul Sfantului Paraclis al Povatuitoarei de 40 de ori, insotit de Acatistul Bunei Vestiri!. Si mare dar va fi acolo unde Maica Domnului va gasi si putina credinta si statornicie pentru rugaciune

ar fi bine ca, macar de 4 ori pe timpul celor 40 de zile, canonul sa fie citit chiar in fata Sfintei Icoane Povatuitoarea, care se afla la Manastirea Mihai Voda, in Bucuresti (langa Spring Time de la Izvor). In Sfanta Manastire se gaseshte si Sfantul Acoperamant al Maicii Domnului si Moastele mai multor Sfinti.



Mergi la inceput