rugaciune pentru bb

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

multumesc pentru ideea cu molifta
IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

multumim pentru rugaciune!!!
si eu am facut molifta....




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Fetele si eu cred ca e mana lui Dumnezeu aici...sa stiti ca eu chiar am citi rugaciunea de pe acest site in fiecare marti seara cu o lumanare aprinsa pe care o aveam de anul trecut de la inviere ( eu mereu tin lumanarea de la inviere pana anul urmator ca se zice ca atunci cand ai probleme sa o aprinzi si sa te rogi), am incercat sa tin si post martea...recunosc ca nuprea am reusit kestia cu postul....luna asta chiar am mers si la biserica si am dat acatiste special pentru bebel, am aprins o lumanare..asa cum am simtit si cum am stiut eu ca recunosc ca nuprea le am cu biserica, dar uite ca pe mine Dumnezeu m-a ajutat! Din prima zi in care mi-a inatrziat Cm mi-am dat seama ca sunt insarcinata! Tot timpul am zis sa se intample asa cum vrea Dumnezeu si putinele momente de ruga si liniste m-au relaxat m-au facut mai optimista si mai ales ma-u facut sa-mi dau seama ca fiecare avem un rol si un rost in viata si nu putem sa fortam lucrurile!

Apoi m-am mai gandit ca sufletelul care imi va fi mie dat sa-l nasc si sa il cresc va veni atunci cand va crede el...VA PUP SI FITI OPTIMISTE cu credinta in DUMNEZEU rezolvam totul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Helenutza23 spune:

am auzit pe cineva ca nu ar fi bine sa concepi un bb un postul mare... oare?...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jubica spune:

auricass te felicit pentru acest subiect,la fel ca multe fete ma numar si eu printe aspirante la titlul de mamica.
Si eu cred ca numai D-zeu poate sa ne ajute.

Fie ca sa va ajute pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Eu zic ca un copil e bine sa il concepi oricand! Sa dai viata nu vad cum ar putea fi un pacat, mai ales daca iti doresti din tot sufletul un copil! Eu cred ca s-a intamplat in postul pastelui tocmai pentru ca D-zeu m-a ajutat! Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Ce este acatistul?
Si cum "se da"?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Ileana acatistul este ca o cerere , scrii numele tau, si spui pentru ce te rogi( bb, sanatate...) si preotul il citeste timp de 40 zile. Cand il dai, dai si o lumanare si niste bani...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Merci mult.
Acatistele, se pot da oricand, sau numai la anumite biserici/slujbe/ in anumite perioade?
Trebuie sa i le dai la preot inttr-un anumit fel? Sau se pun pur si simplu undeva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

HRISTOS A INVIAT !! PASTE FERICIT !!\
Buna idee, deschiderea acestui subiect si cum si eu cred ca Dumnezeu ne poate ajuta sa ne implinim visul, ma alatur voua.
Eu am tinut post doar o saptamana, dupa care preotul m-a spovedit si a doua zi m-a si impartasit. Ma simt altfel acum, mai curata sufleteste. Va pup si doresc la toate fetele sa le ajute Dumnezeu in implinirea marelui vis - bebe!

Cu drag Ioana Tugs

Mergi la inceput