rugaciune pentru bb

rugaciune pentru bb | Autor: auricass

Link direct la acest mesaj

Buna seara fetelor.
O prietena foarte buna mi-a dat o rugaciune care, se spune, este foarte puternica si ne ajuta in special sa ne indeplinim visul de a deveni mamici. Sper din tot sufletul sa va ajute. La mine au inceput sa se simta efectul tamaduitor.
Se citeste in fiecare marti, timp de 9 saptamani, aprinzand o lumanare sfintita.
" Sfanta Marta ma indrept plina de incredere catre tine cerandu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei asculta in necazul meu si ma vei sprijini cand imi este greu.
Spre a-ti arata recunostinta mea iti fagaduiesc sa fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune.
Te rog cu umilinta sa-mi aduci alinare in tristete si durerile mele.
In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand ai oferit adapost Mantuitorului lumii, in casa ta din Betania, roaga-te pentru mine si familia mea ca sa-l pastram pe Dumnezeu in inimi astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum (......)/ se spune dorinta.
Te implor ajutorarea celor aflati in suferinta infrange orice necazuri si greutati precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.
Tatal nostru. Bucura-te Marie. Slava Tatalui.
De 3 ori:
" Sfanta Marie roaga-te pentru noi."
Bucura-te Marie, cea plina de har, Domnul este cu tine; binecuvantata esti intre femei si binecuvantat este rodul trupului tau Isus.
Sfanta Marie, maica lui Dumnezeu, roaga-te pentru noi pacatosii acum si in easul mortii noastre. Amin.

Sper sa va ajute si dupa 9 saptamani sa auzim de cat mai multe mamici.
Va pup si un gand plin de compasiune pentru cei care vor ramane in sufletele noastre LAURA STOICA SI CRISTI MARGESCU impreuna cu copilasul lor. Dumnezeu sa-i odihneasca!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:


Multumim pt. rugaciune , speram sa ne ajute.De fat orice rugaciune si credinta in dumnezeu ajuta intotdeauna, mai devreme sau mai tarziu.

irlandeza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Am sa o notez si eu ,sper sa ne ajute pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Multumim din suflet pt rugaciune. Am scris-o si eu in carnetelul meu cu rugaciuni.Sa dea Dumnezeu sa ne ajute pe toate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

oare e gresit daca o spunem in fiecare zi? mie imi vine sa o citesc de cate ori intru pe forum....si oare cifra noua nu tine putin de magie?Eu stiam k orice rugaciune se spune atunci cand simti cu adevarat nevoia sa te rogi, dar poate nu stiu eu prea multe...
Sa ne auda D-zeu rugile....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rachel owen spune:

Fetelor, sa nu va indoiti niciodata ca acolo unde omul (sau medicul) nu poate, Dumnezeu poate. Va spune o mama care numai prin rugaciune a putut avea copilasul mult dorit
Si nu trebuie sa spuneti neaparat o rugaciune tip, ci sa Ii spuneti Bunului Dumnezeu dorintele voastre.
Va doresc ca dorintele sa vi se implineasca in cel mai scurt timp! (si va rog sa nu va fie cu suparare interventia mea)



Albert are 1 an nou2


www.babiesonline.com/babies/o/omuletul_meu_drag" target="_blank">My baby's web page


Omuletul meu drag

Rici, cea mai fericita mamica si omuletul ei drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela achim spune:

Multumim mult pentru aceasta rugaciune si sper sa ne fie la toate cu folos-Doamne ajuta!

Sa raminem mereu cu credinta in Dumnezeu!!!!!!!


ADELA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

O sa va spun si eu o poveste, pe care am trait-o eu. Nu stiu cat va va ajuta pe voi, dar eu vreau sa cred ca a fost mana lui Dumnezeu.
Dupa ce am pierdut prima sarcina, am fost atat de bulversata incat nu mai stiam incotro s-o apuc. Eram in stare sa fac orice numai sa pot ramane din nou insarcinata. O amica, pe care am cunoscut-o intr-un complex de imprejurari, vazandu-ma slabita si galbena ma intreaba ce am. Nu stiu ce m-a facut sa ii povestesc ce mi se intamplase. Imi povesteste si ea ca s-a chinuit 4 ani sa ramana gravida si ca pana la urma a inceput sa mearga la un preot care a sfatuit-o sa ia calea bisericii. Astfel ca m-a sfatuit si ea pe mine sa fac macar cateva din lucrurile care le-a facut ea. Mia zis asa: sa merg la biserica la maslu cel putin 7 saptamani la rand, sau daca nu pot intr-o saptamana (de cauza de rusi) sa ma duc de doua ori in saptamana viitoare la doua slujbe diferite (la aceeasi biserica sau la biserici diferite, nu conta) si mi-a indicat de asemenea sa citesc 40 de zile Acatistul Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Paraclisele Maicii Domnului. Acatisele le-am citit zilnic, am mers si la biserica, incepuse chiar sa imi placa slujba, mai ales ca ma duceam la biserica la care m-am cununat, preotii tineu o slujba f frumoasa si plecam intotdeauna acasa mult mai linistita. Din cand in cand citeam si din Paraclise, mai tineam si post vinerea atunci cand reuseam. Dupa 6 luni in care am facut tot ce stiam eu mai bine sa raman insarcinata si degeaba, la 40 de zile dupa ce am respectat acest ritual sa ii spun asa era cam perioada ca imi vina rusii. Nu mi-am facut un test pentru ca eram sigura ca nu sunt. Si totusi ei au refuzat sa apara. Iar dupa 4 zile mi-am luat inima in dinti si am facut un test (de fapt vreo doua) si surpriza: eram insarcinata. Am continuat bineinteles sa merg la biserica si sa ii multumesc lui Dumnezeu pentru acea minune din burtica. Din pacate sarcina am pierdut-o la 7 saptamani, dar poate ca a fost si vina mea ca nu m-am protejat mai bine si nu am facut un tratament de sustinere tinand cont de antecedente.
Mi-am propus ca dupa aceasta a doua sarcina pierduta sa fac o molifta, ca am auzit ca e bine dupa chiuretaj sa faci asa ceva. Am asteptat 6 saptamani in cap cum trebuie si in ziua in care am facut 6 saptamani am facut si molifta si sfestania la casa. Cica inainte e bine sa tii post trei zile si sanu faci nimic cu sotul. Asa ca am asteptat intai venirea lui popa si abia apoi a avut acces si sotul la...Contact sexual mai avusesem cu sotul prin ziua 7-8 a lunii, iar eu am un ciclu destul de regulat de 29-31 de zile maxim. Dupa molifta eram deja in ziua 18. Deci nu se punea problema ca mai prind luna aceea perioada fertila. Si totusi CM a refuzat sa mai apara in acea luna. Si iata-ma acum iarasi gravida. Si eu vreau sa cred ca din nou e si mana lui Dumnezeu.
Nu stiu cat v-a imresionat pe voi aceasta poveste a mea, dar eu cred ca Dumnezeu ne asculta rugamintile, insa mai trebuie sa stim si noi cum sa ne rugam. Pe mine vreau sa cred ca m-a ajutat. Si imi doresc tare mult sa ma ajute in continuare. Dar El nu poate sa faca chiar totul. Trebuie sa mai facem si noi. Eu va doresc sa va jute si pe voi asa cum m-a ajutat pe mine. Cred ca nici o rugaminte nu e rau venita. Sa dea Dumnezeu sa va indepliniti cu toate visul de a deveni mamici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

quote:
Originally posted by tanima_i2002


Mi-am propus ca dupa aceasta a doua sarcina pierduta sa fac o molifta, ca am auzit ca e bine dupa chiuretaj sa faci asa ceva.



Servus,

Imi spui si mie, te rog, ce este molifta?

.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanima_i2002 spune:

Molifta este o slujba, sau mai bine zis iti citeste preotul din carte cand nasti, dupa 40 de zile sau cand avortezi. E bine sa o faci ca cica ai dezlegare la intrarea in biserica. Ceva de genul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

multumesc.

Mergi la inceput