NU DORESC LA NIMENI...

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clau07 spune:

Am vazut de abia acum subiectul si ma impresionat povestea ta si a fetitei tale. De multa durere ai avut parte si iti doresc ca Diana Maria sa-ti aduca bucurii cat pentru doi copii.


Claudia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Cuvintele nu-mi pot exprima trairile. Ceea ce ai trait tu este prea mult pentru un suflet de om. Trebuie sa traiesti ca sa-ti aduci aminte de ea, iar ea, fii sigura vegheaza asupra ta de acolo de sus. Ingerasul tau este si va fi mereu cu tine. Iti suntem alaturi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Am stat aproape 5 minute prostita in fata ecranului, cu lacrimile pe obraji, intrebindu-ma ce as putea sa-ti scriu... Cuvintele sint de prisos.

Ma rog la Dumnezeu sa va dea sanatate si putere sa indurati amintirile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

DUMNEZEULE...e strigator la cer!!!!
mi s-a zbarlit pielea pe mine cand am citit..
....
ma simt goala..
.....

MirelaV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoMo spune:

Daniela, cat de mult am incercat sa nu plang, tot mi-au scapat cateva lacrimi. Nu pot intelege de ce un om trebuie sa treaca prin atatea...Eu lucrez la un centru de imunizare a copiilor, si multi dintre ei sunt atat de bolnaviori, dragii de ei, iar de unii aud cu rupere de inima ca in ciuda dragostei si dorintei de supravietuire pe care o au parintii, micutul/a nu a putut sta printre noi. Si de fiecare data ma gandesc la acelasi lucru: nu este drept ca un parinte sa traiasca fara copilul lui. Desi eu nu am fost binecuvantata cu un copilas inca, totusi sunt convinsa ca cea mai mare durere din lume este sa iti pierzi copilul. Si nimeni nu ar trebui sa treaca printr-o asemenea durere...

Inima mea merge catre tine si sotul tau, Daniela, si ma rog la Dumnezeu sa va dea puterea de a merge inainte si de a va sustine moral unul pe altul.

Mona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoMo spune:

Iarta-ma Daniela dar am vrut sa mai adaug ceva care sper sa iti aduca putina pace sufleteasca. Mie mi-a adus....

Cu ceva ani in urma mi-am pierdut un prieten foarte drag dar care, cu ceva timp inainte de a ne parasi imi spusese ca el crede "ca noi suntem trimisi pe aceasta lume de catre Dumnezeu sa platim pentru pacatele pe care le-am facut intr-o alta viata". Si cand acest drag prieten de care iti vorbesc a plecat dintre noi, m-am gandit la ceea ce mi-a spus si putin parca mi-a alinat durerea. Daca ceea ce spunea el este adevarat, atunci inseamna ca micuta ta nu a avut nici un pacat pentru care sa plateasca.

Inima mea merge catre tine si sotul tau si ma rog la Dumnezeu sa va dea puterea de a va sustine unul pe celalalt si sa va aline durerea cat mai mult.

Mona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia spune:

Doamne, Dumnezeule, e cumplit prin ce ai trecut!!!!! Plang intruna de cand am citit randurile tale...
D-zeu s-o odihneasca in pace pe micuta ta fetita, devenita ingeras! Nu mai am cuvinte... Este INCREDIBIL ce nenorociri se pot intampla in tara asta... Cum e posibil sa moara cineva pentru ca... s-a ars priza??!?!??
Am si eu o fetita de 1 an si 2 luni pe care o iubesc mai presus de orice pe lumea asta si imi inchipui prin ce durere ai trecut vazand cum se stinge din viata propriul copil.... NU exista durere mai mare! Sunt alaturi de tine in aceasta grea pierdere!

Amelia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns foxy spune:

Ce poate fi mai cumplit pt. parinti?..................
Doar gindul ca sunt oameni care trec prin asta este cumplit.
Sper ca puteti gasi putere sa va continuati viata.
Sanatate multa si pace in suflete si in ginduri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danv spune:

Draga Daniela,regret nespus ca ai trecut prin asa ceva, dar m-am bucurat vazand ce fetita minunata si sanatoasa ai acum langa tine. Dumnezeu nu lasa gol sufletul unei mame capabile de atata iubire... Sa ai parte numai de bucurii de acum inainte !

alina v.

http://www.omfs-ct.ro/ioana/pagina_ioanei.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pengunica spune:

Am plans citindu-ti povestea!Imi pare atat de rau pentru ceti s-a intamplat !Sper sa-ti dea Dumnezeu putere sa depasesti aceasta incercare grea.

Mergi la inceput