Colicii - pana la ce varsta?

Colicii - pana la ce varsta? | Autor: carmen77

Link direct la acest mesaj

Am si eu o intrebare pentru cei ce au trecut prin "placerile" colicilor. Cat dureaza? Eu am un baietel de 2 luni si inca nu am scapat ... credeti ca mai dureaza mult? Ca tare as vrea sa se linisteasca si el si sa nu-l mai doara burtica. Folosim Debridat si Sab Simplex, si probabil ca amelioreaza situatia, dar tot are dureri.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rosey spune:

cartile si experienta spun ca dureaza pana la 3 luni, aproximativ.
nu dispera, nu mai ai mult:)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi_ella spune:

La noi au durat cam 3 luni si ceva...Urate insa au fost cam 2 luni...Brrr!!!!

_Ella & Emma

http://www.emmaandreea.3x.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adameasca spune:

Si la noi cam tot dupa 2 luni au inceput sa dispara. Maine-poimaine facem 3 luni, dar tot se mai miauna uneori. Foarte putin, e drept, dar mai exista. Si la noi tot primele 2 luni au fost de cosmar.

Pupici pt parinti!

Copii frumosi si sanatosi!

http://community.webshots.com/user/adamestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ spune:

Pana la 3 luni insa am auzit cazuri care s-au mai lungit pana mai tarziu.
Pupici

Dana&bb Andy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilib72 spune:

Sa-ti traiasca baietelul, carmen,
of, si eu sunt o mama care a trecut prin asa ceva...
Daria a avut colici pana la 3 luni , cel mai greu a fost pe la 2 luni
si trei saptamani, a avut cateva zile niste crize de plans...mi se rupea inima de mila ei, dar a trecut...o sa treceti si voi peste asta, acum trebuie sa mai ai putina rabdare.
Va doresc multa sanatate si pupici puiului pe burtica.

lilib

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna maria spune:

La fel,sa-ti traiasca baietelul,Carmen.Se spune ca la baieti dureaza mai mult perioada colicilor,dar nu este ceva batut in cuie.Eu am o fetita si pe ea a tinut-o exact patru saptamini.Ai multa rabdare si sa fie sanatos cavalerul.Pa.


anamaria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

Sa-ti traiasca si sa fie sanatos!!
Cam 3 luni o sa va chinuitzi. Bafta ca nu mai e mult!!

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

M-am hotarat sa-ti scriu nu pentru a te descuraja, dar imi place la nebunie omuletul care musca din perete. Sper ca starea ta nu este aia. Paul a avut colici cam pana la 6 luni. Am folosit si noi Debridat si Sab Simplex. Poti incerca si cu un prosop cald pus pe burtica goala a bebelusului sau pune-l pe pieptul tau (amandoi dezbracati) il calmeaza mai ales daca alaptezi.
Multa sanatate

Silvana si Paul (3 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabbriela spune:

Cartzile si doctori spun ca totul trece in jur de 3 luni... eu nu stiu sincer pentru ca nu am avut asa probleme cu bb meu.
Poti incerca ceva masaje foarte usoare la burtica... contactul cu pielea ta il ajuta iara-shi... ceva picurei si multa rabdare din partea ta.
Sarbatori Fericite!
Gabbriela & Julian (un an si o luna)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Si eu ca si Silvana, sunt mamica unui baietel care a avut colici pana la 6 luni. Nu au cedat cu nimic si am incercat tot ce am gasit legat de asa ceva. Intr-un final, am scapat si de astea. Ca o raza de speranta pentru tine...TOATE prietenele mele au copii care au avut colici MAXIM 3 luni. Deci, mai ai putin de tras.




Sanatate maxima!

Mergi la inceput