BURSA PRENUMELOR !!!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

si noi si noi cu numele...
Pe Bubu mic il va chema Phillip Damian.Phillip a ales mama, Damian tatal(ca e si sfant).
Daca era fetita era clar ca o chema Rebecca Brianna.Si mi-a mai palcut mult numele Zandra(o fosta printesa dar am uitat pe unde am citit de ea...)
Oricum sa fie sanatosi ca nume gasim noi

'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.'
Iubi, mamica cu burtica:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

nu stiu daca ati remarcat ca exista o tendinta acum sa se puna nume puternice, sonore si mai ales pur romanesti.Inainte vreme, era la moda actorii sud americani.Cei plecati din tara incearca sa impace si capra si varza...cel mai mult mi-ar placea sa caut in simbolistica vocalelor si consoanelor (ca simbolistii) si sa creez un nume dupa dorinta mea.Un nume care sa contina vocalele si consoanele care mi-s dragi .Personal, as pune dulceata(a,e) daca ar fi fata si forta (d,r)daca ar fi baiat.As incerca insa sa fie nume scurte sa nu necesite abrevieri.Asta e un gand al meu launtric care necesita un pic de studiu si pe care uite il scot la iveala acum pentru ca poate ma oblig cumva in fata mea sa ma apuc de munca!...va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PITI spune:

Eu am un bebe pe care il cheama Armand Adrian Dragu,de la Armand Assante,iar acum sunt in asteptarea unui bebe si nu stiu cum o sa-i pun.Am cateva nume in minte ,dar nu m-am decis.
Fata:Ariana,Riana,Anais,Andrada,Lorena,Iris,etc
BAIAT:Aidan,Eric,Arin,etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osolita spune:

Va rog sa nu mi-o luati in nume de rau, nu vi se pare insa ca numele gen Noah, Jaden, Rachel, Brad, etc nu se potrivesc deloc cu numele de familie romanesti? Mie cel putin mi se pare ciudat sa aud un copil pe care-l cheama Jason Popescu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osolita spune:

quote:
Originally posted by Babee

si noi si noi cu numele...
Pe Bubu mic il va chema Phillip Damian.Phillip a ales mama, Damian tatal(ca e si sfant).


Draga Babee, daca nu ma inseala memoria si Filip e nume de sfant, eu stiu ca a fost unul din cei 12 apostoli, asa ca bebelusul tau va purta 2 nume de sfinti.
Nastere usoara si bebe sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babee spune:

Multumesc mult Osolita..simteam eu ca e ceva cu numele acesta.Spre rusinea mea, nu am stiut ca este unul dintre Apostoli.Inca o data multumesc.

'Fiecare dintre noi este un inger cu o singura aripa.Si nu putem zbura decat imbratisandu-ne unul pe celalalt.'
Iubi, mamica cu burtica:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

Sint de acord cu Osolita,anumite nume straine nu se potrivesc pur si simplu cu numele de familie romanesti..cred ca e o responsabilitate a parintelui sa aleaga un nume de care sa nu se rusineze bebe cind creste mare.Am auzit de un caz in Romania..o mamica amorezata de Alain Delon si-a botezat copilul ....Alaindelon Constantinescu.Mi s-a parut teribil de amuzant
Va pup si succes in alegerea numelui
Rayuela cu bebe 30 de saptamini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catusha spune:

Tot asa, stiu precis ca exista in Romania un tip Popescu Jean Marais, dupa actorul cu acelasi nume, si o tipa Scarlett O'Hara X-ulescu.

Cihhh!

Catusha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonaM spune:

mie imi place numele de fata:danya,jessica,jennifer,dorenna,janett,timeea,becky,sarah,joanna,melissa,abigail,alyssa,james,jasmina,ariana,anyela,nicole,maggie,gyanna,lori,fylomena,danusia,dolores,vannesa,.....etc.baieti.justin,marcus,edward,thomas,chris,tiberius,jonathan,nicholas,joshua,anthony,michael,denis,timothy,nathan,joson,bryan,jesse,richard,meghan,raphael,walter,johnny,natan,bryan,fabio.mario,matthew,fineas,andrew,philip,leon,....etcmona78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Pe baietelul meu il cheama Bogdan,nume ales doar in ultima luna ,pana atunci voiam doar Radu Alexandru.Daca era fetita o chema Andreea sau Alexandra ,Poate o sa fie si o fetita ,cine stie?
Sanatate la bebei.
Cosmina&Bogdan

mina

Mergi la inceput