BURSA PRENUMELOR !!!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liris spune:

Lorena, Diana, Andra, Ema
Alex, Adi si nu mai stiu la baieti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

si eu sunt de parere ca unele nume straine nu se potrivesc cu numele de familie romanesti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marunzika spune:

Si noi ne dorim mult un bb; graviduta nu sunt inca, dar ma preocupoa deja NUMELE. Am cautat pe net si am gasit o pagina www.nomix.it in care sunt prezentate nume din toata lumea, sunt clasificate si cu semnificatia. Daca va faceti cont la ei puteti beneficia gratuit de consulanta pt nume (se completeaza un formular cu numele de familie, cu numele parintilor si se specifica tipul de nume dorit[traditional/biblic, modern/exotic, dulce la pronuntare, viguros in pronuntie] iar la cateva zile primiti un mail unde va sunt indicate cele mai potrivite 6 nume [de fata sau baiat, iar daca sex-ul nu se cunoaste inca primiti 3 nume de fata si 3 de baiat]).
Numele pe care ei mi le-au sugerat au fost: Loris, Iacopo, Christian, Raul, Deven, Alexis.
Am mai gasit un nume de baiat care sa-mi placa si anume Kiran (nume de origine indiana) cu semnificatia "raza de soare".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonaM spune:

mie nume de baiat imi place mult....kavinmona78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

Lorena, Diana, Andra, Ema, Julia
Alex, Adi , Edward (Edy), Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy spune:

Francesca - Andrea, ca pe buburuza mea mica ?



http://community.webshots.com/user/luminitafeodorov

Lumy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MALUBA spune:

la noi e haios, ca de cate ori am facut ecograf ba e fata ba e baiat. asa ca am gasit cate un nume pentru fiecare , desi a fost un pic mai dificil pt baietel.(ca am zis de la inceput ca va iesi fata)dar...
daca vom avea o bebitA se va numa : GEORGIA - ALEXIA
daca va fi strunf : DARIUS -MATEI.
si noi ne-am gandit la fel- adica sa aiba un nume de sfant.
mai avem un pic pana pe 1MARTIE (atunci e cezariana) si vom vedea ce floricica va iesi : ghiocel sau zambiluta.




pupici pt bebici,mamici si burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cataghe spune:

Pe puiul meu il cheama Vlad... S-a mai propus Traian, Horia, Ioan si nu mai stiu ce, dar fiecare din familie propunea alt nume, nu se puteau intelege intre ei, asa ca m-am tinut tare pe pozitie, ca eu asa voiam de foarte multi ani, daca am un baietel sa-l cheme Vlad.
Daca era fetita, as fi avut eu grija s-o cheme Ruxandra!...

Va pup,
Catalina.

P.S. Si numele meu a fost pus "cu indirjire" de tatal meu!

This is the first day of the rest of my life!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

Lorena, Diana, Andra, Ema, Julia, Adele (sau Adela)
Alex, Adi , Edward (Edy), Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns val77 spune:

fete: Carina, Carla
baieti: Radu

Mergi la inceput