nu mi-a revenit menstruatia dupa nastere!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

Fetelor am o intrebare, menstruazia dupa nastere este asemanatoare celei obisnuite inaintea sarcinii? Mie mi-a venit CM dupa 7 luni de la nastere ( inca alaptez dar nu exclusiv ptr ca fetita mea a inceput diversificarea aum o luna), insa m-a tinut 6 zile dublu fata de cum era inainte.
Inaintea sarcinii, CM dura doar 3 zile maxim, in cea de-a treia zi ma curgeau doar 2-3 picaturi si gata..acum insa cele 6 zile sunt pline, schimb tamponul odata la 2 ore plin varf oare e normal?

CRISTINA mamica de GIULIETTA "bamboletta" 21.09.2007 =6 luni+
poze
nasterea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns analessya13 spune:

Cristina, cred ca e normal ca ti s-a schimbat fluxul dupa ce ai nascut. Si nivelul hormonilor se schimba, nu cred ca ai de ce sa te preocupi. Am mai auzit mamici carora li s-a intamplat asa. Totusi, mai bine te duci si iti faci o vizita si clarifici totul cu ginecologul tau.


Revin la intrebarea pe care am postat-o mesajul trecut, nu de alta dar am asteptat ieri toata ziua un raspuns, dar si pentru faptul ca am programare la ginecolog la sfarsitul lunii mai ca asa e aici, din pacate nu sunt clinici particulare.
As vrea sa stiu daca dupa prima menstruatie de dupa sarcina, urmatorul ciclu a fost la interval regulat si daca ati avut asemeni scurgeri mucoase mai maronii ca pe mine asta ma framanta si ma nelinisteste. Nici nu stiu ce sa fac si de la ce ar putea fi. Iau si pilula monohormonala fara sa fac nici o pauza de 7 zile si ma gandesc sa nu fie si din cauza asta. Of, mai e 1 luna si pana la control, nu stiu daca mai rezist.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_maria_78 spune:

tatiana83 si absoluta as dori sa aflu ce ati facut in continuare ati fost la doctor? ce va spus ? si eu ma aflu in situatia asta si sunt cam disperata. nu mai alaptez de 2 luni si inca nu a venit menstruatia ce sa fac?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Fetelor, eu am fost la dr ginecolog la 4 luni de lipsa menstruatie dupa intarcat si mi-a dat tratament ..si in 2 sapt mi+a venit si ciclul.... deci va recomand sa mergeti la ginecolog.

Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdrianaSM spune:

Mi-e mi-a venit menstruatia la 5 luni de la nastere...si alaptez inca...acum nu exclusiv...nu m-am asteptat deloc,cel putin am sperat sa vina cat mai tarziu...

si dupa ce mi-a venit prima data, urmatoarea mentruatie mi-a venit cu 2 sapt intarziere...deja sotul se bucura ca e iar bebe ...dar eu am stiut ca nu e.si acum cand mi-a venit mi-a venit asa de muuuult...offff, ce bine e fara...

Adriana, mamica binecuvantata de Estera (17.09.2008)

Copilul meu iubit
O satmareanca intre baimarence
Asa cresc eu

Mergi la inceput