Bebelusul din burtica: Primele batai de inima

Raspunsuri - Pagina 55

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancutzica85 spune:

elena gd felicitari pentru testul de sarcina pozitiv. Nu iti face probleme in legatura cu bulinele pe care le-ai luat. Si verisoara mea a luat fara sa stie ca este insarcinata antibiotic, cateva buline de raceala si minunata capsula de slabit care are tot felul de substante toxice prin ea si acum are o minunatie de fetita de 2 ani. Deci stai relaxata si totul o sa fie bine.Oricum este important sa mergi la medic sa te consulte dar avand in vedere varsta sarcinii nu o sa poata sa iti spuna prea multe momentan. Eu am fost la control saptamana trecuta si la ecograf s-a vazut doar sacul embrionar si nimic in el dar dna doctor mi-a spus ca e normal pentru ca este sarcina prea mica (acum sunt in 6 saptamani).

aever felicitari pentru cele 2 liniute clare. Este normal sa avem stari contradictorii de bucurie si de teama. Este o experienta noua si de multe ori nu suntem sigure ca suntem pregatite sa ii facem fata. Eu visez la un bebe de cel putin un an dar de "proiect" ne-am apucat doar de 2 luni. Nici nu am crezut ca vom reusi asa repede si parca nici acum nu constientizez pe deplin ca voi fi mamica. Asta si pentru ca inca nu l-am vazut pe samburel la ecograf si sunt mai rezervata pana aflu ca este totul bine. Stiu ca a creste un copil nu este deloc un lucru usor dar cred ca fiecare mamica primeste de undeva de sus o forta neobisnuita cu ajutorul careia trece peste orice greutate pentru a-si proteja si a-si creste frumos puiul. Deci capul sus si sa ne bucuram pe deplin de aceasta minune din viata noastra.

Fetelor bine ati venit si sa va treceti si pe listuta de floricele si fluturasi de mai-iunie 2012. Pupici

Ancuta 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Multumesc mult, Ramona pentru incurajari. Din pacate eu sunt mai fricoasa din fire si deja barbatul meu nu prea mai e intelegator cu fricile mele. Speram ca de data asta sa inteleaga ca e o altfel de frica si ca schimbarile hormonale sunt principalele vinovate si sa fie ceva mai intelegator. Se pare ca nu e chiar asa si deja ma cam face sa ma simt vinovata ca fac rau copilului cu starile astea ale mele. Ma gandesc ca ar trebui si eu sa am rabdare un pic cu el pentru ca desi acesta e un copil dorit si planuit si asteptat de cateva luni incoace, totusi vestea ca e pe drum e cu totul altceva si vad ca oricat as fi zis ca suntem pregatiti tot e un oarecare soc. Probabil ca si lui ii va lua un timp sa se obisnuiasca cu ideea si e doar o zi de cand am aflat.
Cam asa e, sunt in saptamana 5 de sarcina. Stiu ca cel mai devreme in sapt 6 se vede ceva asa ca pana saptamana viitoare nu ma gandesc sa merg la eco.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carlaruxy spune:

felicitari si eu sunt insarcinata in 6 saptamini si am 37 de ani dar virsta nu conteaza. sunt la a doua sarcina am o fetita de trei ani si jumatate asa ca mult curaj si cit mai putin stres in rest organismul tau stie ce ii trebuie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Multumesc mult incurajari, abia astept sa merg la doctor saptamana viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia7 spune:

Felicitari tuturor posesoarelor de liniute! Sarcini usoare si la termen va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonapep spune:

vad ca se inmultesc liniutele:)
Sarcini usoare la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luys spune:

Ramonapep,ai depistat pana la urma ce sunt acele miscari din col?
Hai sa-ti spun ce banuiesc eu ,adica ce inteleg eu din ce-am patit.
La ultimul control,mi sa depistat colul scurt si deschis.Dr. mi-a dat sanse 50% - 50% ,din cauza faptului ca-mi iesise saculetul prin col,iar la cerclaj putea sa-l intepe si sa pierd copiii.
Am riscat ,n-am avut ce face,iar acum scriu din spital,deocamdata sunt bine,cerclajul a reusit,dar dr nu-mi garanteaza nimic.
Asa ca...mare grija la col.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Ma bucura nespus de mult caldura si gandurile de bine cu care ne-ati primit. E atat de multa grija si iubire aici, chiar cred ca se simte ca intr-adevar asupra tuturor mamicilor vegheaza cel putin un ingeras de sus.

Luys, imi pare rau ca acum ai ajuns intr-un moment de cumpana, insa eu sunt convinsa ca va veni un ajutor si veti fi bine si tu si copilasii(am inteles eu gresit sau sunt gemeni?). Suntem alaturi de tine cu sufletul si tinem pumnii sa fie totul in regula.

Pup toate burticile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia7 spune:

luys, sper din suflet sa fii bine. Ai grija de tine si de copii. Cate saptamani ai acum? Eu am facut cerclajul acum 6 saptamani, am avut multe contractii saptamana trecuta si m-am reintors in pat dupa 2 saptamani de mers la serviciu. Se pare ca intr-adevar acele pulsatii nu au fost de bun augur. In sfarsit, acum s-au mai redus si contractiile cu Gynipral, sper sa tina firul in continuare si oricum voi sta acasa pana nasc. Daca vrei sa mai vorbesti cu cineva, sunt aici. Amandoua ne aflam oarecum in aceeasi situatie 'minunata', asa ca daca vrei putem impartasi experiente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

bun venit tututror gravidutelor, noi parute, ma bucur mult k v-ati inmultit!!!
va doresc o sarcina usoara si la termen, un bebe sanatos si frumos!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011

bebe strumph

bobocel de 6 luni


Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput