In Italia (19)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cicina spune:

Gata, m-am prins, am gasit pozele lui Fabiano.Baiat mare, mai...Sa ne traiasca.
Wicca, bine ca nu s-a intamplat nimic cu Andreea. Eu cate cazaturi am luat in cap.... mama, mama, si iaca sant (sper) cu creierul la locul lui, abia de m-a trezit la realitate.
Dar micutul de el, asa linistit cum e, imi dau seama ce sperietura a tras.
Iri, esti la ora de lectura?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enn spune:


Carmi, sa va traiasca zîmbaretul, e tare frumusel! Si tortul e super- sotul tau e cofetar?
Iri, Ale e de milioane - sper ca e okay si cu burtica între timp. Morcoveata m-a anuntat azi-dimineata ca ieri tata l-a ascultat pe nenea cu mustata (Frank Zappa) în masina, dar lui nu i-a placut.
Cri, Cici terasa cu vedere la mare e mai mult un vis.Daca tinem cont de preturile date de Cri, ne vom lua ....rulota
Danangie cum te simti, mai binisor?
Eu am fost azi la analize si am constatat cu bucurie ce frumos e afara. Sper ca de data asta sa fie totul okay si sapt. viitoare sa pot iesi.
Va pup,
E.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crista-s spune:

Viseee Enn , rulota ( de fapt camperul) costa cam cit o casa ... tu ai vazut preturile?? Plus ca tb sa ai unde sa il parchezi in timpul anului ... alti bani alta distractie ... si sa iti faci asigurare "barosana" ca sa fii sigura ca vin sa te tracteze daca ramii in pana ... Deci ... casa e o afacere mai buna.. in plus o poti inchiria si mai reduci din cheltuieli.



Cristina


"Quando vuoi davvero l'amore lo troverai che ti aspetta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Buna la fete si multumim de aprecieri.
Enn, sotzu´nu e cofetar, da e pasionat de arta culinara, spre disperarea mea...
Wicca, poza de care zici a remarcat-o mai multa lume, desi eu eram ca si drogata, abia trezita din anestezia generala...cu un guguloi in brate, care scancea usurel...Mi-e foarte draga poza asta.
Fug, ca s-a trezit, se aude: ´mamaaaa´, va pup pe toate,

Carmi


Foto Fabiano (20.10.05) , www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriale spune:

Cici, daaa...in pauze (si azi am avut multe ) am citit, o carte inceputa mai mult din curiozitate, caci era "recomandata" de alta scriitoare pe care eu o iubesc foarte mult, Banana Yoshimoto (pe fete le-am molipsit )...si m-am gandit ca daca i-a placut asa mult uneia care mie imi place deja asa mult...hahahaha...atunci o fi buna cartea. Si uite ca este chiar asa!

Enn, bravo, fa-te bine cat mai repede. A venit primavara si in Germania? Spune-i lui Morcoveata ca data viitoare sa isi impuna preferintele muzicale, ce-i aia nenea cu mustata, daca nu-i place, nu-i place...

Nico..pe unde esti? Ti-am urmat sfatul in legatura cu subiectul acela, dar nu am reusit sa dau de tine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enn spune:

Cri, nu m-am uitat la preturi, dar încet-încet încep sa cred ca problema nu e cu preturile, ci cu veniturile mele cele infime. M-am straduit eu sa ameliorez situatia si m-am si înscris la un concurs pe post la UE (daca mai intereseaza pe cineva, s-au scos posturi pt. cetateni RO), dar în loc sa merg acum la Bruxelles, stau în pat. Da' nu-i bai, sanatosi sa fim!
Iri, am retinut-o pe Miss Taguchi. Nici mie nu-mi place "nenea cu mustata", prefer melodiile din Cartile Junglei, ca fiu-meu.
Carmi, sotul tau n-are frati? Cum îi spusesem si lui Cri, ma aflu în cautare de cumnat A, si Antonio Marcipane îti spune ceva? E socrul si eroul cartilor lui Jan Weiler. Stînd în pat am citit Antonio im Wunderland (Antonio în Tara Minunilor) si descrierea vacantei cu familia în Italia mi-a amintit de "tabara" voastra.
V-am pupat ca ma asteapta laptele de pasare,
E.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

quote:
Originally posted by adinag

buna fetelor, as avea o inrebare:
o prietena de-a mea sta de vreo 7 ani in Italia, acum 3,5 ani am pierdut contactul. ce idei aveti, cum as putea da de ea? ea a stat un timp in austria, ne leaga multe, suntem din aceeasi regiune din RO, am trecut impreuna prin multe si mi-e tare dor de ea.
am cautat-o dupa nume in pagine bianche, n-am gasit. in general am cautat-o pe net si am gasit numai informatii foarte invechite, care stiu ca nu mai sunt actuale...

aveti vreo idee? multumesc anticipat!


Adina & Jasmina (24 iulie 2003)



Nu stiu cat te pot ajuta, dar uite ce mai am eu in legatura cu regasirea fostilor colegi www.promotia.ro/index.php" target="_blank">promotia, www.colegi.com/" target="_blank">colegi.com, www.colegi.ro/" target="_blank">colegi.ro (celebrul site pt. regasirea colegilor), www.colegiimei.ro/index.php?sid=fdd81f8be37ee0407fbbdde304010560" target="_blank">colegii mei sau www.prieteni.ro/index.php" target="_blank">prieteni. Asta pentru Romania ...

Si mai am pt. regasirea colegilor italieni ... www.alumni.net/" target="_blank">colegi din toata lumea, www.amiciritrovati.it/home.asp" target="_blank">iarasi colegi din intreaga lume, www.amiciriuniti.it/" target="_blank">prieteni, www.friendsreunited.co.uk/friendsreunited.asp?WCI=FRMain&show=Y&page=UK&randomiser=0" target="_blank">colegi de clasa, iarasi colegi, prieteni sau www.vecchicompagnidiscuola.it/" target="_blank">fosti colegi de scoala.

Si gata, am terminat ... spor la cautat si poate vei avea succes!

Petronela


Azi e ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crista-s spune:

Enn si noi suntem la fel... aveam aceeasi problema .. suntem mai norocosi intr.un fel chiar daca norocul asta este de fapt un mare ne-noroc si motiv de tristete .. ca suntem numai 2 si nu 4.
F. admira toata ziua casele alea de la Adriatica de le fac reclama pe postul tv local... dar costa mai mult ca apart. npstru care nu e inca platit.. Mie mi-ar placea la batrinete sa vinda tot si sa ne mutam in sud.. la caldura .. la preturi mici .. unde cu banii de pe casa asta iti poti lua una cu gradina... chiar dc nu linga mare dar la citiva km sa poti sa ajungi repede. Dar sa traim noi pina atunci.
Si tot la tv am vazut si cit costa un camper .. sunt facute la voi in Germ .. poate sunt mai ieftine acolo... dar cum ziceam intretinerea te costa mult pt cit il folosesti.

Cristina


"Quando vuoi davvero l'amore lo troverai che ti aspetta."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Petro, am aruncat un oki pe adresele date de tine si am devenit nostalgica...stiam numai de colegi.ro. Ehehe, ce vremuri...

Carmi


Foto Fabiano (20.10.05) , www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

quote:
Originally posted by Carmi

Petro, am aruncat un oki pe adresele date de tine si am devenit nostalgica...stiam numai de colegi.ro. Ehehe, ce vremuri...

Carmi


Foto Fabiano (20.10.05) , www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video



Da' macar ai gasit ceva colegi? Ti-au fost de ajutor adresele alea? Pe mine tocmai aseara m-a contactat o fosta colega de liceu (si de banca) cu care nu mai vorbisem de 7 ani .... si mi-a facut ff mare placere. M-a gasit prin colegi.ro ... dar si alea sunt interesante ...

Petronela


Azi e ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput