Vant de primavara pe ghetar

Raspunsuri - Pagina 39

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Citat:
citat din mesajul lui sunnyday07
cred ca ideea era sa nu te intorci cu fetita (catelusa) vecinilor


... Completez eu ... cu fetitza vecinilor, gravida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

ideea era sa nu il faca scapat din lesa, ca sa scape michelle de griji adevarul e ca trage greu de lesa bibeloul ala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Citat:
citat din mesajul lui sunnyday07
cred ca ideea era sa nu te intorci cu fetita (catelusa) vecinilor


... Completez eu ... cu fetitza vecinilor, gravida


nope, nici o sansa ca e fix-ata :)...

astazi au fost plimbari separat, ne-a ajus duminica impreuna...cat s-au mariit si au sarit unul la celalat...inca nu am reusit sa descifram daca din love sau sa se sfisie.

stie alinta f. bine ca trage greu de lesa...sa vedeti ce muschi o sa fac.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

Citat:
citat din mesajul lui msl1

Fetele din Canada:
caut sa cumpar de pe net "headon" crema aceea de pus pe cap pt dureri de cap; de pe piata usa s-a retras ca nu-s ce i-a casunat la cineva ca ar avea nu-s ce da io zic ca-s doar dedesupturi de bissness; deci daca imi puteti da link-uri cu site-uri de unde se pot cumpara on line medicamente etc.
(nu-mi dati amazon ca preturile sint extreme si reviw f rele)
Multumesc pt orice informatie

Denisam nu cred ca intra aici nimeni care sta in florida sau pe linga s-au mutat toate pe facebook ( din pacate eu nu pot sa-ti dau nici o adresa de pe facebook singura persoana pe acarei lista am fost m-a sters asa ca nu mai am nici un contact cu ele)


msl, tu ai dureri de cap? in locul tau m-as cauta la doctor decat sa caut creme de aplicat si vorbesc la modul cel mai serios! orice durere sustinuta arata ca organismul sufera undeva , roxana daca spun prostii sa ma corectezi, please.
asa ca nu trata efectul, cauta cauza!

eu nu am calcat prin florida, am anulat concediul planificat acolo in anul in care ne-am cumparat casa, pot sa va spun doar cum e in dominicana. sa inteleg insa ca florida da "alergie" la forumul asta? si se preteaza numai pe FB?

alina

Sufar de migrene cronice; m-am cautat si rascautat la doctori toate analizele posibile mri ctscan si altele, nu pot sa imi spuna de ce;
aceea crema mai imi alina durerile mai ales cind sint la servici si nu pot umbla prin magazin cu cartofi pusi pe cap sau mai stiu eu ce;
numai cine are migrena isi da seama cum e si m-as unge si cu rahat daca as stii ca imi trece.
speram ca cineva imi poate da vreun site din canada, eu nu am gasit pe net; dar se pare ca nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

iti pusese Starlet la pagina 36, situl din canada.

http://www.canadadrugs.com/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

stiu de la o persoana care avea migrene ca a ajuns la cutit , adica la un control amanuntit i-au scos tot aparatul genital. si dupa aia nu a mai avut dureri de cap.
eu am inceput sa observ ce se intampla in jurul meu tu nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

stiu de la o persoana care avea migrene ca a ajuns la cutit , adica la un control amanuntit i-au scos tot aparatul genital. si dupa aia nu a mai avut dureri de cap.
eu am inceput sa observ ce se intampla in jurul meu tu nu?

alina

da cred ca asta mai mi-ar lipsi sa imi scot si aparatu genital pe deasupra(am problema asta de vreo 15 ani trebuia sa mi-l fi scos atunci ma scutea de niste probleme...)...nu ma intereseaza ce se intimpla in jurul meu sa fiu sincera nu am timp sa ma uit la ce e in jurul meu si nici nu vreau de fapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

msl, e doar decizia ta. tu suferi de dureri de cap, nu eu.
si ma gandesc ca si fetele tale sufera de ceva, nu-i asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Buna dimineata!
Ieri am fost la proces. Martor. Am cam avut de mers, ca nu era in Bucuresti, dar asta e. Am aflat cu ocazia asta ca persoane mai informate ca mine au refuzat sa-i fie martori prietenei asta care avea procesul. Cum mai sa refuzi? Ce e asa greu? Ok, poate nu-i fericirea vietii sa stai intr-o sala puturoasa din Patarlagele...dar daca omul are nevoie...cum sa refuzi? Saraca tipa asta ne multumea de ziceai ca i-am cumparat o casa sau ceva asemanator. Eu le zic multora care afirma ca au multi prieteni...sa nu fie nevoiti sa afle cu adevarat.
Raceala nu mi-a trecut, ba chiar s-a extins la Tora. I-am spus sa stea putin mai la distanta de mine...dar a zis ca si la bine si la rau, asa s-a angajat. Ok, i s-a implinit dorinta Eu tusesc acum, ca n-o facusem. Ma dor toti muschii de cat ma screm sa tusesc.
Si nici primavara nu prea e. Ca e frig.
Acuma, din ce am citit pe la voi:
buflea, mie imi plac mult sportivii "rai". Eu sufar ca fetele mele mai bine nu concureaza, ca sa nu aiba cineva ceva de reprosat (antrenoarea de fapt, ca altcineva cine sa le reproseze). Asa ca imi place cand vad un sportiv micut cum plange de ciuda ca n-a facut mai mult. Vreau sa spun ca experientele acumulate in astfel de situatii sunt fara egal. Dar nu stiu foarte exact daca as conditiona programul intregii familii pentru meciurile lui. Poate asa, prin rotatie, o saptamana la meci, toti acasa, o alta saptamana va impartiti, o alta nici un meci...si asta pana cand creste fata, ca o sa aiba sie ea activitatile ei. In fine, asa-i cu copii...usual stuff (expresia copiilor mei). Cu eseul despre Ford, da, cred ca te bagi un pic cam mult pe treaba lui, dar fiecare stie cum e mai bine la el acasa. Ma gandesc ca trebuie sa-i dai sansa sa greseasca si in domeniul asta, sa vada care-s consecintele. Mai tarziu, greselile costa...dar acum, nu foarte tare. Zic si eu.
Viviana, sezi bland; pamantul se invarte, oricum. Fata ta nu e singura care considera ca merita o pauza de la invatat. Tine geana pe ea, dar las-o un pic sa haiduceasca. Cambridge? Daca nu da CAE, alt nivel mai jos nu-i necesar, adica e chiar inutil. Oricum va da CAE, ala e scopul. Si costa o poala de bani...mai bine ii cheltuie la Paris (mai merge?). Iar cand nu mai poti de draci, suna-ma, sa spumegam impreuna. Ne ducem in parc si zbieram la vrabiute Mi-ar prinde bine si mie.
Denisa, La multi ani (asa mai tarzior...)
Nu apucasem sa dezvolt michellei despre beagle (sau cum s-o scrie). Am un prieten, sta in Branesti, casa, curte superba. Si i-a luat fie-sa o beagle (pui). Frumooooos....dulce foc. A crescut, i-a rost toti copacii, tufisurile, i-a facut curtea varza, si ce mandru era de curtea lui...a sapat gropi, transee. Apoi, a sapat o groapa pe sub gard si s-a imperecheat cu un maidanez adica nu maidanez, ca era al vecinilor, dar un caine d-ala comun. A fatat, astia au tinut puii in casa ca era frig...acum sta intr-un tarc, cu un ciobanesc mioritic si face instructie cu ala. A, si a costat cateva sute de euro, ca e cu pedigree...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata pinguinasi si randunele.

Citat:
citat din mesajul lui buflea
... eu cred ca copilul asta al meu aduna asa niste energii negative si periodic ne aduce la exasperare, se face scandal, el plange de se rupe in doua, mai nou vad ca scoate replici din astea teatrale "you are killing me, nothing is fair in my life, nobody loves me, everybody loves Flavia ...etc, etc, etc" ...dupa care se linisteste si te poti intelege cu el.


Buflea, sa stii ca asa si al meu asta mare. cred ca le aduna pana explodeaza. acu explozia asta, desi ma mananca si ma seaca de energie, pare totusi a fi o chestie buna. ca na. ii trebuie si lui o teava de esapament [:). bine ca a trecut.

Viviana, cum nu???? toti is idioti in jur si nu vad adevarul luminos pe care doar eu il detin

Starlet, moama, si la noi vine frigul dar nu asa cu 30cm de zapada. sper sa treaca repede! vreau si eu o afumatoare din aia mini, zau!!! . oare se gaseste pe amazon?

Alina, fiul tau cel mare sufera si el de mania persecutiei? ca toata lumea o iubeste doar pe sora-sa? sau i-a mai trecut?

Buflea, perele alea nu-s greu de facut. decojite, puse la fiert intregi in vin cu ceva zahar in el (sau in sirop daca nu ai chef), cu o pastaie de vanilie taiata pe lung in doua, o floricica de star anise, 2 cuisoare si un baton de scortisoara. la cuptor vreo 40 de minute, le tii pana intra scobitoarea usor in ele. bune bune!!! eu le servesc la desert cu crema de vanilie sau inghetata.

Aqai, sa-nteleg ca esti bine?





Mergi la inceput