Abdomen Xtraplat (58)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Cand va intoarceti la abdomen plat sa-mi spuneti si mie. De azi vorba lui Deus imi revin. Planuiesc sa-l reactivez pe Shaun si Insanity iar de luni imi reinnoiesc abonamentul la hard training:)
In cautarea unei diete perfecte care sa ma ajute la recastigarea echilibrului alimentar am decis vreo 2 zile de detox si imi organizez shopping list -ul intre timp.
Despre dureri eu am aceiasi observatie ca Allure, unicul tratament eficient pentru mine este sportul. Cand fac sport sunt Ok, cand o las moale am dureri cumplite de spate, zilnice si soldate cu tratament calmant periodic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ana Stroe


multumesc frumos

ma doare umarul sting (am avut nopti dormite in fund, in living pe sofa); diagnosticul spunea ceva de tendinita, inflamatie a osului, etc....

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759


periatrita scapulo-humerala? ti s-a facut doar radiografie sau si RMN?


Allure, se stie despre boala, si in nici un caz nu este vorba de control freaks :))))


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

Allure- nepotica mea a avut un caz rar de cancer Ewing Sarcoma( la os glezna) aparut la 7 ani jum. ea e singura care a vut noroc sa traiasca, are 15 ani acum. a avut probleme cu cresterea din cauza chimioterapiei. inca in relapse de cancer in alta parte a corpului, la 10-11 ani. are controale de cel putin 2 ori pe an, operatii corectoare la picior...
apoi mama tatalui meu a murit de cancer, la fel si 2 frati si sora lui. fratele mic a fost omorat, dar avea si el aceasi problema( i-au facut autopsia). toti ai lui s-au dus... el a fost ultimul care s-a dus... nu au fost control freak, ci oameni normali...
iar eu sufar teribil de cand tatal meu nu mai e... a fost primul Craciun fara el. l-am tinut in brate cand s-a dus, ce chin, ce greu e sa te desparti de cineva drag...

Homo sum: humani nihil a me alienum puto(Terentiu) "Om sunt si nimic din cele omenesti nu-mi este strain"


Never say never

m-am facut maricica Floricele frumusele



POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

http://www.supereva.ro/info.asp?id=10890


ati citit asta? nu mi se pare ca ajuta, nu e deloc individualizata, dar am remarcat ca eu sunt mancaciosul anxios :))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

citit, io-s mancaciosul emotional

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sm spune:

un articol interesant despre medicina chinezeasca si despre cancer ca tot s-a vorbit in topic: http://www.formula-as.ro/2012/1051/terapii-alternative-58/medicina-chinezeasca-leacuri-traditionale-pentru-tratamentul-cancerului-i-15938

Belladonna sper sa te ajute un pic sa intelegi legatura intre sentimente, emotii si boli.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Xio, eu iti respect parerile de profesionist, cu siguranta toata lumea are de invatat din ele dar uneori imi pastrez si eu ideile mele. Daca s-ar sti cauza reala, s-ar gasi antidotul.
Ca are sau n-are legatura cu personalitatea nu mai comentez ca nu are rost si nici nu am aprofundat subiectul.
Vreau sa te intreb daca stii de Dr Burzynski si tratamentele lui cu antineoplastoni si ce parere ai de ele.

Emaaimee, imi pare rau pt familia ta. Te cred pe cuvint.

Marina ai dreptate. Si eu vreau sa vorbim la subiect: sport si papa bun. Reintroduc Insanity usurel, acum ca ma simt bine cu genunchiul si calcaiul.
Am nevoie sa fiu in top shape ca peste 3 saptamini sint la tzopaiala live cu Shaun


"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

cu exemple din formula-as

dar mai bine sa ne intoarcem la abdomen extraplat
al meu sot sia dorit un ab roller
http://www.tumblr.com/tagged/ab%20roller
cat de bun e nu stiu, eu nu am probleme imi lucrez destul de repede abdomenul deja se subtiaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

uf, sm ma faci sa revin...relatia dintre emotii si boli este absolut de netagaduit; de asemenea suprimarea emotiilor face foarte rau (deci ce vedem noi cu ochiul liber nu e tot tacimul)...
cind am luat in consideratie afirmatia care a stirnit controversa m-am gindit ca tipul de personalitate cu pricina e dominat de anumite emotii care nu fac bine la intern pe termen lung, deci o legatura e posibil sa existe; nu m-am gindit insa ca e singurul motiv pt care oamenii fac cancer, si cu siguranta nu m-am gindit la copii bolnavi pt ca ei intra intr-o categorie speciala genul "in ce lume oribila traim si ce urmari avem!"

o explicatie buna am gasit-o aici in penultimul paragraf: Internal causes of diseases

http://www.enhc.co.uk/chinese/theory.htm

imi cer mii de scuze daca am ofensat pe cineva, nu asta a fost intentia
am tendinta de a despica firul in patru, uneori mai apar probleme

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Allure

uf, sm ma faci sa revin...relatia dintre emotii si boli este absolut de netagaduit; de asemenea suprimarea emotiilor face foarte rau (deci ce vedem noi cu ochiul liber nu e tot tacimul)...
cind am luat in consideratie afirmatia care a stirnit controversa m-am gindit ca tipul de personalitate cu pricina e dominat de anumite emotii care nu fac bine la intern pe termen lung, deci o legatura e posibil sa existe; nu m-am gindit insa ca e singurul motiv pt care oamenii fac cancer, si cu siguranta nu m-am gindit la copii bolnavi pt ca ei intra intr-o categorie speciala genul "in ce lume oribila traim si ce urmari avem!"

o explicatie buna am gasit-o aici in penultimul paragraf: Internal causes of diseases

http://www.enhc.co.uk/chinese/theory.htm

imi cer mii de scuze daca am ofensat pe cineva, nu asta a fost intentia
am tendinta de a despica firul in patru, uneori mai apar probleme

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"





Cu toata discutia considerata "pe langa"...eu citesc subiectul de cand este...n-am reusit sa fac sport din N motive medicale...am cules de aici 1000 de informatii bune, iar acum, Allure, te rog da informatia cu bolile autoimune ca sunt distrusa! ( si eu sunt sigura ca ma autodistrug!)
Din august stau cu sulfasalazina pe masa si singurul lucru care m-a facut sa nu iau medicamentul este subiectul asta!
Acum sunt in plin puseu ( de poliartrita reumatoida) si astept vit D de pe Iherb...

Asa ca va rog, sa lasam largit subiectul , doar fiecare mai verifica putin informatia dupa ce-o primeste...



Mergi la inceput